Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Accesorii si conectica

Accesorii si conectica alimentare si montaj

Reply
 
Thread Tools
Old 08-11-04, 10:23   #31
Ova

Stage 4
 
Ova's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 262
Default

Urata dar presupun ca eficienta.
PS:Pt. toti cei care au montat un amplif. in masina,as avea o recomandare:Indiferent cat e de mic amplifu' eu as recomanda sa va cumparati neaparat un condensator.
Subsemnatu' are un Alpine V-Power 4x90w legat in punte la un Woofer Alpine Type-R de 300w.In 2 luni de zile am prajit alternatorul de asa maniera incat a trebuit schimbat,si am dat 300 euroi pe unul vechi.
Acum daca stau sa ma gandesc,condensator digital 100-150 euro;alternator vechi 300 euro=>Trageti singuri concluzia.
__________________
Pc games don't affect kids;if Pac-Man affected us as kids,we'd all be running
around in dark rooms, eat magic pills and listen to electronic music
Ova is offline   Reply With Quote
Old 08-11-04, 11:22   #32
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Am capacitor de 2,4 Farad, digital. E de ajuns.
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 08-11-04, 17:13   #33
bogris

Stage 1
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 15
Default

concret.

Am un Matiz. Trebuie inzolate usile din fata. Cat ma costa cu chestia asta? Unde o fac? eu sunt din Bucuresti...

Si inca o treaba... Chestia anuleaza garantia?...
bogris is offline   Reply With Quote
Old 08-11-04, 19:34   #34
zetemte

Presedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
zetemte's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 1,332
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"bogris\"
eu asa am inteles de la ei. 80$ + tva pentru 2 usi

La Oma Alarm (www.omaalarm.ro)

daca il montezi tu sa imi spui si mie daca e complicat. Ca al ei cica mai e inca vreo 20 euro manopera, si am inteles ca nu e mare fasa sa-l lipesti pe usi...
Mersi, dar pe site nu scrie nimic in contact dileri unde au sedinta ...

Poate se imi ajuta cineva? Unde trebuie se ma duc? Sau un nr. de telefon ...

Mersi anticipant!
__________________
www.insomniaracing.org

Portocala Mecanica
zetemte is offline   Reply With Quote
Old 08-11-04, 22:12   #35
bogris

Stage 1
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 15
Default

Romania OMA Alarm +40 21 327-25-83 +40+21 323-69-44 Daniel office@omaalarm.ro www.omaalarm.ro
www.dynamateurope.com

de la dynamat.com de pe site.
bogris is offline   Reply With Quote
Old 09-11-04, 07:14   #36
sfigmo

Stage 5
 
sfigmo's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 908
Member of:
[Moderators]
[TIME SQUAD]
Default

voi din Bucuresti Oma Alarm are sediul in spatele Casei Scatneii in partea dreapta cum stati cu fata la ea.pe ceva stradute care incojoara Cladirea..Daca eu din cluj am gasit sediul cred ca si voi il puteti gasi...daca vreti alternativa mai ieftina scrieti la sfigmo@yahoo.com si va trimit eu prin posta.In ceea ce priveste condensatorul da e necesar dar nu obligatoriu pentru un singur amplificator.Se intampla sa se arda alternatoarele dar asta in cazul unor amplificatoare cu consum de curent mare.Curentul la o instalatie e cel mai important...un condensator nu numai ca usureaza sarcina bateriei si a alternatorului dar si face bassul mai puternic...sunt si condensatori la mine in magazin buni si la preturi bune...100 de euro un capacitor de 1.0F cu voltmetru digital....bafta
__________________

Uischi...I'll never forget you...
sfigmo is offline   Reply With Quote
Old 10-11-04, 09:19   #37
fuscobal

Stage 5
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 686
Default

Cu 80$+TVA izolezi usile cu Dynamat Original, nu Extreme. Dynamat extreme izoleaza de 4 ori mai bine decat original conform producatorului. In ce priveste manopera, ma indoiesc ca o scoti la 20$. Ora de manopera la OMA e 15E + TVA daca imi aduc bine aminte, iar la mine le-a luat 3 ore. Am dat vreo 60E pe manopera in total. Acum ca stiu cum se face, nu as mai da banii aia !
__________________
Mk5 GTI | K04 turbo | S3 injectors | Custom 3" decat exhaust | Evoms CAI | AP Racing pro 5000 front + S3 rear brakes + Pagid RS29/Carbotech XP8 pads | THS FMIC | S3 camshafts | Autotech HPFP | Je pistons + IE rods | BSH 27mm RSB + H&R 28mm FSB| BSH pendulum engine mount | BSH PCV | Forge short shift | Bilstein PSS10 coilovers | Peloquin LSD | Sachs SRE clutch | 235/40/ZR18 R888 on Team Dynamics 18x8" | Stage 3 Revo
fuscobal is offline   Reply With Quote
Old 26-02-12, 00:21   #38
4ndr3wWw

Stage 1
 
4ndr3wWw's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 15
Default Re: Izolare fonica

Imi cer scuze ca readuc la viata acest thread, dar am o nelamurire.
Am un logan si dupa cum stiti, una din bube e troncanitul plasticelor.
Azi, m-am pus pe treaba si am bagat vata de sticla in usi, intre partea metalica si fata usii. Nu m-am gandit inainte sa ma documentez mai mult despre vata asta, dar dupa ce am terminat treaba am aflat ca nu e prea buna pentru sanatatea mea. A mai folosit cineva?
Ma gandeam sa incerc sa o izolez cat de cat sa nu se scuture si sa intre toate particulele acelea in masina.
Pareri?
Va multumesc anticipat.
4ndr3wWw is offline   Reply With Quote
Old 26-02-12, 00:55   #39
pigoo

Stage 5
 
pigoo's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,135
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Izolare fonica

intradevar ai facut o mare tampenie (putin spus) .
se lucreaza cu manusi, masca si ochelari cand umblii cu vata de sticla.
pigoo is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -