Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Accesorii si conectica

Accesorii si conectica alimentare si montaj

Reply
 
Thread Tools
Old 20-11-06, 23:57   #46
catalin 82

Stage 3
 
catalin 82's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 76
Default Re: Cum pot izola fonic o masina?

Quote:
Originally Posted by fuscobal View Post
Pentru toata masina sare de 1000$, nu de 400$. Se pune in cele 4 portiere, portbagaj, plafon, pe jos si chiar sub capota motorului. Totusi, din punctul meu de vedere se merita sa faci cel putin portierele inainte de orice altceva. Inainte, basul suna atabla goala si era foarte atenuat iar vocile erau congestionate. Midbass-ul lipsea aproape cu desavarsire. Doar cu boxele nu puteai asculta. Trebuia sa tin fader-ul la jumate ca sa-mi vina sunetul curat din spate si sa aduc bass-ul numnai de la subwoofer. Acum, iti spun sincer ca pot inchide complet subwooferul si boxele pe spate iar sunetul este foarte placut. In plus, se aude de 2 ori mai tare. Cineva s-a urcat zilele trecute la mine in masina si mi-a spus ca nu e nici o diferenta. Eu i-am zis : ba da, acum subwooferul e oprit, ultima oara nu era. Nu-i venea sa creada omului ca putea veni atata bas din 2 portiere. Eu zic ca nu merita pus amplif pe 2 boxe fata fara sa ai o antifonare corespunzatoare. Probabil difuzoarele vor fi distruse in scurt timp din cauza distorsiunilor !
sal ce masina ai?
catalin 82 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -