Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Timisoara

Reply
 
Thread Tools
Old 08-04-10, 11:29   #91
sir_sanjei

Stage 5
 
sir_sanjei's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 718
Member of:
[DACIA]
Default Re: Cafeneaua timişorenilor - locul discuţiilor de orice fel

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
nu trebuie sa-mi aratiam cautat si eu mult tema asta...dar uite pe scurt

8table te ajunge peste 50 eu sigur...(asta socotind la 25de lei dar poate fi mai mult bucata...ca doar nu duci orice jeg de janta)
drumu de la tm pana acolo is 100 si cv km...deci 200dus intors asta de 2 ori....adica oricum iei peste 400km...la un consum de 6l vine 25l(rotunjim)benzina adica 30 eu si acolo
apoi manopera ii cam 70 de lei parca pe janta...asta vine 300lei pe 4(mai lasi si tu 20ciubuc)
mai apoi orice socoata faci niste gume bune un set de 4 te ajunge la 100 eu(gume cu talon mic gen 55,50 sau 45....)
si in ultimu rand aia 100 grame de vopsea cu tot cu lac si etc sare de 100 lei + tre sa duci la cineva sa iti vopseasca si curete calumea..

cat da?=50 eu 8table+30 eu benzina+70 eu manopera+100 gumele+si la material si vopsit hai sa punem 40 eu dar ii mai mult=eu din cate vad 240 eu ii lejer...

iar la 300 eu daca vrei iti arata eu de aliaj jante frumoase cu tot cu gume si is aliaj(sunt si avanataje si dezavantaje dar aliajul ramane aliaj)

zici ca merita?
deci sa inteleg ca tu sti pe cineva la resita care face asa ceva, dar din cauza ca te costa 30 de euro drumu nu te duci?
uite ca un act caritabil pt tine eu dispun de un matiz. te costa benzina pana in resita si inapoi vreo cateva sute de mii.
fac eu 2 drumuri cu tine si cu jantele. imi spui cand si mergem fara nici o problema.(am si clima in caz ca ti se face cald)
nah acum nu mai ai nici un motiv sa spui ca nu ti le faci in resita ca batman batman.
daca vrei in schimb pomana, sau jante lucrate cu 30 de ron atunci nu mai cauta.



lucrezi cumva la contitech?
si alta intrebare ale tale jante de pe golf au ajuns la vali(ala cu oltcitu rosu)?
__________________
Sir Sanjei

Last edited by sir_sanjei; 08-04-10 at 11:38.
sir_sanjei is offline   Reply With Quote
Old 08-04-10, 12:29   #92
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Cafeneaua timişorenilor - locul discuţiilor de orice fel

deci....ma tenteaza sa merg insa nu drumul ma deranjeaza stai lin,ca am eu diselache acasa si cu clima si fara,insa treaba sta ca dupa ce tragi linie nu merita,pur si simplu,la 300 eu gasesc niste jante de aliaj frumoase sau chiar rare
alta chestie ca nimeni nu iti va granta cat va tine lucrarea aia si nici nu ii sigura
ma bate gandu ca nu sunt multe masini cu asa ceva si totusi tabla ii mai ok la drumuriile noastre...in fine
da am fost la Contitech vara trecuta ca am toate categoriile
legat de jantele lu Vali,daca intrebi de steffan bcw,da erau ale mele...am vazut ca le tine doar alea pe fata pe masina ca in spate is cam late pentru el

eu inca mai caut ceva frumos pentru golf(is pe table acum)insa sa vad si cu bugetul ca ii la vopsit si nu m-a costat putin
de ii ceva te anunt si mergem inpreuna(oricum inainte trebuie sa vorbesc cu baiatu care mi-a oferit ca nici eu nu stiu exact unde ii...doar ca ii in resita la ceva VTM sau eu stiu...)
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline   Reply With Quote
Old 08-04-10, 12:53   #93
subaru_alin

Stage 3
 
subaru_alin's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 157
Default Re: Cafeneaua timişorenilor - locul discuţiilor de orice fel

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
deci....ma tenteaza sa merg insa nu drumul ma deranjeaza stai lin,ca am eu diselache acasa si cu clima si fara,insa treaba sta ca dupa ce tragi linie nu merita,pur si simplu,la 300 eu gasesc niste jante de aliaj frumoase sau chiar rare
alta chestie ca nimeni nu iti va granta cat va tine lucrarea aia si nici nu ii sigura
ma bate gandu ca nu sunt multe masini cu asa ceva si totusi tabla ii mai ok la drumuriile noastre...in fine
da am fost la Contitech vara trecuta ca am toate categoriile
legat de jantele lu Vali,daca intrebi de steffan bcw,da erau ale mele...am vazut ca le tine doar alea pe fata pe masina ca in spate is cam late pentru el

eu inca mai caut ceva frumos pentru golf(is pe table acum)insa sa vad si cu bugetul ca ii la vopsit si nu m-a costat putin
de ii ceva te anunt si mergem inpreuna(oricum inainte trebuie sa vorbesc cu baiatu care mi-a oferit ca nici eu nu stiu exact unde ii...doar ca ii in resita la ceva VTM sau eu stiu...)
Imi poti spune un nume ceva...eu sambata am drum in resita si dak ma duc as vrea sa si rezolv daca se poate.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	21172580003_large.jpg
Views:	78
Size:	13.9 KB
ID:	1408803  

Last edited by subaru_alin; 08-04-10 at 13:03.
subaru_alin is offline   Reply With Quote
Old 08-04-10, 23:38   #94
sir_sanjei

Stage 5
 
sir_sanjei's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 718
Member of:
[DACIA]
Default Re: Cafeneaua timişorenilor - locul discuţiilor de orice fel

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
deci....ma tenteaza sa merg insa nu drumul ma deranjeaza stai lin,ca am eu diselache acasa si cu clima si fara,insa treaba sta ca dupa ce tragi linie nu merita,pur si simplu,la 300 eu gasesc niste jante de aliaj frumoase sau chiar rare



deci eu cand aveam de gand sa ma bag la un golf 2(un gti) un rand de jante RARE mar fi costat 2000 si ceva de euro(niste bbs) in stare exceptionala
nu stiu ce jante rare gasesti la 300 de euro, cand jante rare(modele vechi in general) se vand pe bani foarte multi cand exista seturi intregi, nu descompletate.


acum ce nu inteleg eu!!!
deci cauti de ceva vreme sa iti faca cineva jante dublate, si cand ai ocazia dai inapoi si bagi aliaje in fata, pai daca vrei table frumoase nu te uiti la 200 si de euro sincer.

acum no offence eu cred ca tu vrei sa gasesti pe cineva sa iti dubleze cu 20 de ron roata sau 50 ron tot, daca zici ca nu am dreptate inseamna ca am inebunit si nu mai stiu sa interpretez ce zice lumea.

adica eu daca vreau ceva neaparat si stau in calea mea 250 de euro nu prea as da inapoi decat daca nu as vrea POMANA!
sir_sanjei is offline   Reply With Quote
Old 09-04-10, 00:15   #95
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Cafeneaua timişorenilor - locul discuţiilor de orice fel

omu nu mai abera sincer...daca nu stii atunci incearca sa te exprim asa sa nu fi tare convins ca gresesti
nu aia 200 de eu ma fac pe mine....treaba este ca pana sa aflu toate detaliile de costuri am zis ca ok ma bag si fac,dar dupa socoata asta am ramas la aliaj...totusi is mai usoare is mai frumoase oricum si NU ITI DA nimeni garantie pentru ele
ce faci daca omu iti face(cu cea mai buna intentie)dar nu tine....si pe urma bagi piciorul in 200eu sau mai mult.....poate tu ai de risipa dar eu nu....daca vrei sa-ti faci meri frate,ce te retine?!

mai apoi jante rare de ex Steffan bcw(prost am fost ca le-am dat)arata-mi tu cati de aici pe forum au asa ceva(max 2-3)si asa pe golf 2 eu nu stiu sa aiba...
deci se poate,numai sa vrei si sa cauti si sa stii unde sa cauti
o sa-ti arat curand ca cu 300 eu cumpar jante rare....trebuie sa merg dupa ele,atat...deasemenea niste modele de jante pe care nu au multi si le apreciaza mai mult de jumatate de forum

sper sa rezolv si iti demonstrez
soosy is offline   Reply With Quote
Old 09-04-10, 00:18   #96
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Cafeneaua timişorenilor - locul discuţiilor de orice fel

alin nu stiu sigur,ca si eu am aflat de la cineva....adica m-a cautat si mi-a zis cand merg sigur atunci imi da detalii exacte
tot ce stiu ca ii in resita si ca ii undeva pe la 250 de lei parca manopera si te tine cam 3zile aprox ceva de gen

te anunt daca mai dau de baiatul ala
soosy is offline   Reply With Quote
Old 09-04-10, 00:35   #97
sir_sanjei

Stage 5
 
sir_sanjei's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 718
Member of:
[DACIA]
Default Re: Cafeneaua timişorenilor - locul discuţiilor de orice fel

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
omu nu mai abera sincer...daca nu stii atunci incearca sa te exprim asa sa nu fi tare convins ca gresesti
nu aia 200 de eu ma fac pe mine....treaba este ca pana sa aflu toate detaliile de costuri am zis ca ok ma bag si fac,dar dupa socoata asta am ramas la aliaj...totusi is mai usoare is mai frumoase oricum si NU ITI DA nimeni garantie pentru ele
ce faci daca omu iti face(cu cea mai buna intentie)dar nu tine....si pe urma bagi piciorul in 200eu sau mai mult.....poate tu ai de risipa dar eu nu....daca vrei sa-ti faci meri frate,ce te retine?!

mai apoi jante rare de ex Steffan bcw(prost am fost ca le-am dat)arata-mi tu cati de aici pe forum au asa ceva(max 2-3)si asa pe golf 2 eu nu stiu sa aiba...
deci se poate,numai sa vrei si sa cauti si sa stii unde sa cauti
o sa-ti arat curand ca cu 300 eu cumpar jante rare....trebuie sa merg dupa ele,atat...deasemenea niste modele de jante pe care nu au multi si le apreciaza mai mult de jumatate de forum

sper sa rezolv si iti demonstrez

omu chill!!! nu vreau sa starnim polemici, doar ca pareai la un momendat foarte disperat sa ai jante de tabla dublate/latite cum vrei tu.... de aia mam si oferit sa te duc pana la resita si eu nu imi bag piciorul in 200 de euro, am chestii mai bune de facut(eu oricum nu as investii in table) arata bine dar cum ai zis se pot nenorocii si nu numai ele.
Nu stiu de ce ai impresia ca as vrea jante de tabla(nu imi plac in mod deosebit) plus ca nici macar nu am masina, pe ce naiba sa le pun?

jantele ce i leai dat la Vali nu stateau in 300 de euro daca nu ma insel.
au fost ale lui plus o diferenta(deci deja vorbim de alta suma)

si man inca o data chill, mie nu ai ce sa imi demonstrezi, eu sunt un simplu muritor, demonstreazati tie daca ai ceva de demonstrat.
in fine hai sa incheiem ca nu ajungem departe si foarte bine ca optezi pt aliaje.
sir_sanjei is offline   Reply With Quote
Old 09-04-10, 00:39   #98
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Cafeneaua timişorenilor - locul discuţiilor de orice fel

stai lin ca nu ma agit sau eu stiu....nu ii stress numai ti-am raspuns,singura chestie ce poate m-a iritat ca de ce nu fac asa si nu fac dincolo si etc...parca stiai mai bine decat mine ce si cum...dar nu is suparat sau eu stiu
nu ii problema
faza cu vali era socotit in 400 eu....asta in conditia ca mie imi statea in 330+drumu....dar oricum la jantele alea nu aveai ce sa reprosezi
si se mai poate gasi,bani sa ai si nu gramada(undeva pe aici 300-400)
repet,sper sa reusesc sa le aduc pe alea ce am eu in plan,vizor(am si vorbit,omu ma asteapta,acum sa vad cand am timp si sa mai imi intre ceva bani)

sa ne auzim cu bine...
soosy is offline   Reply With Quote
Old 09-04-10, 11:36   #99
golf3lv

Stage 5
 
golf3lv's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 514
Default Re: Cafeneaua timişorenilor - locul discuţiilor de orice fel

maine pe la ce ora se aduna lumea la real?pe la ce ora incepe?
golf3lv is offline   Reply With Quote
Old 09-04-10, 12:58   #100
subaru_alin

Stage 3
 
subaru_alin's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 157
Default Re: Cafeneaua timişorenilor - locul discuţiilor de orice fel

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
alin nu stiu sigur,ca si eu am aflat de la cineva....adica m-a cautat si mi-a zis cand merg sigur atunci imi da detalii exacte
tot ce stiu ca ii in resita si ca ii undeva pe la 250 de lei parca manopera si te tine cam 3zile aprox ceva de gen

te anunt daca mai dau de baiatul ala
Aha...e ok 250 manopera dak mai afli ceva anunta-ma pls
Multam fain
subaru_alin is offline   Reply With Quote
Old 09-04-10, 18:26   #101
golf3lv

Stage 5
 
golf3lv's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 514
Default Re: Cafeneaua timişorenilor - locul discuţiilor de orice fel

maine pe la ce ora se aduna lumea la real?pe la ce ora incepe???
golf3lv is offline   Reply With Quote
Old 09-04-10, 20:41   #102
tm89sir

Stage 5
 
tm89sir's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 375
Default Re: Cafeneaua timişorenilor - locul discuţiilor de orice fel

eu zic ca in jur de ora 10 ? cel putin cei cu muzica la ora aia au inceputul la demonstrative din cate am citit
tm89sir is offline   Reply With Quote
Old 09-04-10, 21:52   #103
golf3lv

Stage 5
 
golf3lv's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 514
Default Re: Cafeneaua timişorenilor - locul discuţiilor de orice fel

Quote:
Originally Posted by tm89sir View Post
eu zic ca in jur de ora 10 ? cel putin cei cu muzica la ora aia au inceputul la demonstrative din cate am citit
mersi...eu pe la 11-12 cred ca vin...sper sa nu fie gol pe acolo...
golf3lv is offline   Reply With Quote
Old 09-04-10, 22:23   #104
tm89sir

Stage 5
 
tm89sir's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 375
Default Re: Cafeneaua timişorenilor - locul discuţiilor de orice fel

sambata 10-18 calificari si demonstratii
duminica 10-18 finala si demonstratii
tm89sir is offline   Reply With Quote
Old 10-04-10, 15:30   #105
ROAD EMPIRE
Dacia Driver

Stage 5
 
ROAD EMPIRE's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,563
Member of:
[DACIA]
Default Re: Cafeneaua timişorenilor - locul discuţiilor de orice fel

Prezenta obligatorie !
ROAD EMPIRE is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -