Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Timisoara

Reply
 
Thread Tools
Old 28-06-05, 12:50   #601
Øvi

Stage 4
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 287
Member of:
[RR]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"florin_cars\"
mei Devyll in directia in care te uitai pare sa fie o pancarta tare ciudata pt barbati
mai cioli mai, acu intri cu pseudonime si te mai iei si de altii
P.S. am dreptate si gata, nu faceti gura aiurea cioli, scooter
Akimoto stie mai bine, l-am citat doar
Tu esti irecuperabil
Øvi is offline   Reply With Quote
Old 28-06-05, 17:51   #602
soricel

Stage 4
 
soricel's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 175
Default

Caut si eu un motor de 1.8 GTI nu ala de 16v de pe Golf II... ma ajuta si pe mine careva... ?! de preferat nu de la shroturi ca alea-s cadavre...
__________________
Born 2 B Wild!!
soricel is offline   Reply With Quote
Old 28-06-05, 18:55   #603
sebi{

Stage 4
 
sebi{'s Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 270
Member of:
[RR]
[RENAULT]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"soricel\"
Caut si eu un motor de 1.8 GTI nu ala de 16v de pe Golf II... ma ajuta si pe mine careva... ?! de preferat nu de la shroturi ca alea-s cadavre...
ma da multe pretentzi mai ai
sebi{ is offline   Reply With Quote
Old 28-06-05, 19:12   #604
Sc0OTeR

Stage 5
 
Sc0OTeR's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 790
Member of:
[RR]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"florin_cars\"
mei Devyll in directia in care te uitai pare sa fie o pancarta tare ciudata pt barbati
mai cioli mai, acu intri cu pseudonime si te mai iei si de altii
P.S. am dreptate si gata, nu faceti gura aiurea cioli, scooter
Akimoto stie mai bine, l-am citat doar
Alt post inteligent de-al tau.
Crezi ca nu stiam ca Civic e si Si si Type R sau ce
Se pare ca iara ai inceput sa postezi ampulea. Esti si aici exact ca la intalniri: zici ceva si razi singur, si te bagi in seama tot timpu, futui
Sc0OTeR is offline   Reply With Quote
Old 28-06-05, 21:24   #605
Deevylls

Stage 5
 
Deevylls's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,529
Default

Sorice... sincer mai degraba un motor de la un Schrott, decat de la unu care si-a abandonat de pe aici masina, sau una de prin Italia ( nu toate )... dar macar alea de pe la \" mormantu masinilor \" sunt de dincolo, garantez ca-s mai intretinute...

Daca chiar vrei pot sa ma interesez de un astfel de motor... ( dar vrei doar motorul, sau si cutia si alte tampenii? )
__________________
Service Auto - Comert cu Autovehicule - Piese si accesorii auto
( Tuning ) DTS - www.dtsshop.de
Produse Sparco, OMP, Sandtler, Sabelt, Momo, Wichers, Bosch - Combinezoane/Roll-Bar/Scaune/Hamuri cu omg. FIA, Pompe benzina, Volane, Kit-uri Ambreiaj, etc. http://sandtler.de/inhalt_index.htm

Tel: 0726176548
Deevylls is offline   Reply With Quote
Old 28-06-05, 23:02   #606
soricel

Stage 4
 
soricel's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 175
Default

caut cu tot cu cutie.. ce naiba sa fac cu cutia de dacie... e cam aiurea ca alea de la shrot is la \"loz in plic\" n-ai de unde sa stii ce iti pui pe masina.. si sa-l dau pe asta ca sa-mi pun altu mai puscarie.. n-are rost..
Asa-i ma seby{ is si eu mai pretentios.. ma suporti ?!
soricel is offline   Reply With Quote
Old 29-06-05, 02:11   #607
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default

m-am interesat demult cand era si la mine problema cu cardanu'.
Am o cunostinta care si-a scurtat cardanul nu mai stiu unde l-a facut dar mi-a explicat cum, si pare OK treaba, nu zic pe ce sasiu a pus cardanu ca..
cum se face: se taie cardanu perfect drept, pe un banc nu stiu cum se numeste masinaria dar e un \"circular\" perpendicular si nu se pot gresi taieturile, oblic sau ceva pt ca sta cardanul asezat si prins pe banc. Rezulta 3 piese perfect drepte la capetii taiati. Mijlocul se arunca raman capetii pe care trebuie sa-i unesti. Se cauta pana se gaseste o teava ce intra in cardan, de 'fi' exact (unde gasesti asa ceva nu ma intreba ca mi-am batut capu' si eu recent cu asa ceva) si se taie la dimensiunea la care va rezulta cardanul in final. Se introduce intr-un capat si se pune celalalt capat peste, rezultand cardanul la lungimea dorita, dupa care se sudeaza in argon cred sau Mig-Mag. Sudura 'trage' se stie, dar capetii calcand perfect unul peste celalalt si fiind si in interior teava de care ziceam nu se poate deforma cardanul. Teava interioara e de sacrificiu, si nu mai poate fi scoasa afara, dar nici nu e prinsa inauntru de nimic altceva, deci sa nu joace acolo aiurea in cardan trebuia sa fie exact de lungimea acestuia.
Mi se pare totusi mult de munca, dar am vz produsul finit si functioneaza. Cred ca se poate proceda si cu o bucata de teava sudata peste imbinarile de la cardan
florin_cars is offline   Reply With Quote
Old 29-06-05, 10:19   #608
soricel

Stage 4
 
soricel's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 175
Default

daca tot ati descris aici masini.. cam as vrea sa-mi vand si eu masina... (nu pot sa zic Dacia ca nu suna bine) are multe multe imbunatatiri dar si cateva slabiciuni... e umpic mai rasfatzata, cred ca i-am facut toate mofturile.. e fidela, nu supara proprietaru, sta cuminte.. prezenta scenica belea... daca-s niste denivelari nu evita sa nu le stearga cu buzele de sub spoiler.. e cineva curios... poate o marit?!
soricel is offline   Reply With Quote
Old 29-06-05, 10:39   #609
cioli17

Stage 5
 
cioli17's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 1,482
Member of:
[Moderators]
[RR]
Default

care stati pe langa piata verde ( sau nu neaparat ) si a-ti avut oreon cand a-ti fost mici ... sa ii puneti si la ghitzisor neste codece si neste programe ?
cioli17 is offline   Reply With Quote
Old 29-06-05, 11:10   #610
sebi{

Stage 4
 
sebi{'s Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 270
Member of:
[RR]
[RENAULT]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"cioli17\"
care stati pe langa piata verde ( sau nu neaparat ) si a-ti avut oreon cand a-ti fost mici ... sa ii puneti si la ghitzisor neste codece si neste programe ?
multzam mult
sebi{ is offline   Reply With Quote
Old 29-06-05, 12:58   #611
soricel

Stage 4
 
soricel's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 175
Default

ba sebi{ eu stau aproape dar la cat ma pricep eu... mai bine iti fac un program... TV sincer imi pare rau pt. tine... sa nu mergi tu la strand.. sa nu te racoresti.. mai vezi un funduletz.. mai bei o bere rece... iti place sa stai in casa ?!
soricel is offline   Reply With Quote
Old 29-06-05, 13:00   #612
Deevylls

Stage 5
 
Deevylls's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,529
Default

Calea Aradului rulezzz... ( e mai prietenos nea' politaiu pe aici )
Deevylls is offline   Reply With Quote
Old 29-06-05, 14:18   #613
Jeff

Stage 5
 
Jeff's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 888
Default

******* Va doresc curse multe si placute, organizate corect, fara timpi masluiti, celule defecte, traduceri grotesti ale unor regulamente si idioti care sa va bage betze in roate.
Bafta!

Gratzian:
Credeam ca au inceput sa se aseze apele, si sa se lamureasca lucrurile...
chiar nu inteleg ce s-a mai intamplat?

Aducerea echilibrului este un proces, care poate e mai dificil, si nu prea rapid, dar eu spun ca ar trebui sa ne bucuram ca ne indreptam spre el, in loc sa ne plangem ca nu vine instant

Hai, jeff, nu s-a intamplat nika rau, ce naiba?
zi-mi cine te-a suparat, bine?
__________________
Romanian Dragracing Site
Jeff is offline   Reply With Quote
Old 29-06-05, 15:48   #614
TM-84-DMX

Stage 5
 
TM-84-DMX's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 724
Member of:
[RR]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"sebi{\"
Quote:
Originally Posted by \"cioli17\"
care stati pe langa piata verde ( sau nu neaparat ) si a-ti avut oreon cand a-ti fost mici ... sa ii puneti si la ghitzisor neste codece si neste programe ?
multzam mult
Oreon?!?!?!Sper k ai facut copii deja!
TM-84-DMX is offline   Reply With Quote
Old 29-06-05, 15:56   #615
soricel

Stage 4
 
soricel's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 175
Default

cred ca-i face acuma... daca tot sta in casa toata ziua pe caldura asta... bei o bere rece sebi{ ... fac eu cinste ca am avut oreon
soricel is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -