Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Difuzoare ( Coaxiale & Componente )

Reply
 
Thread Tools
Old 10-02-11, 19:04   #1
whispers

Stage 1
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 13
Default Difuzoare logan (fata+spate)

Detin un logan Preferance 1.4 caruia acum 8 luni i-am schimbat playerul si difuzoarele fata. Ca HU am un Alpine CDE-100EUB si ca difuzoare fata am niste DLS-uri Classic 425. Am fost foarte multumit de configuratia actuala, difuzoarele fac toti banutii, dar uitanduma pe forumuri la ce setup-uri de sonorizari exista m-a prins putin flama si sufletelul meu ma indeamna sa fac upgrade. M-am gandit la n' variante si nu ma pot decide sa aleg, dar mi-as dori ca difuzoarele sa fie tot Alpine.

-Prima varianta si cea mai simpla ar fi sa cumpar 4 difuzoare (2fata,2spate) de 16,5 Alpine Type G SPG-13CS la care cred eu ca nu as mai avea nevoie neaparata de un amplificator si le-as conecta direct la HU

-A doua varianta ar fi sa cumpar 4 difuzoare (2fata,2spate) de 16,5 Type R SPR-17C, numai ca astea ar trebui amplificate neaparat sa se auda ok.

-Intrebarea mea este cum vi se par difuzoarele alpine si mai ales modelul SPR-17C, si ce amplificator imi recomandati pt ele , de preferat unul singur care eventual mai tarziu sa pot conecta si un tun de bas (de preferabil tot Alpine).
Va multumesc si astept parerile voastre
whispers is offline   Reply With Quote
Old 16-06-11, 14:04   #2
rzvgl1

Stock
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 7
Default Re: Difuzoare logan (fata+spate)

salut. si eu am tot un logan 1.4 preferance, si te.as ruga sa imi spui ce diametru aveau boxele care le.ai pus pe spate, pentru ca din cate am vazut gaurile date din fabrica sunt de 13cm. incap boxe de 16,5 cm fara sa modifici gaura?
rzvgl1 is offline   Reply With Quote
Old 16-06-11, 17:40   #3
whispers

Stage 1
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 13
Default Re: Difuzoare logan (fata+spate)

daca nu sunt ovale, si mai pui un inel de mdf pt fiecare difuzor incap fara probleme!
whispers is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -