Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Difuzoare ( Coaxiale & Componente )

Reply
 
Thread Tools
Old 14-12-10, 21:57   #1
Galabest

Stage 2
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 29
Default Probleme sistem audio!!

nu stiu daca postez unde trebuie,dar m-am gandit ca aici gasesc pe cineva care sa ma poata ajuta. Problema este urmatoare, am o Alfa 159 cu sistem audio BOSE cu wofer din fabrica.
Am avut ceva probleme si au dus masina la un mecanim habarnist si hot! Pt ce-i din Cluj, CICI de pe scolii 29, e cel mai mare escroc si hot din Cluj!!! Destepul nu stiu ce facut, ideea e ca a deconectat borna de la baterie sau altceva, mi-am dat sema pt ca s-au resetat niste fucntii si din navigatie! Problema e ca sistemul audio merge foarte slab, se aude volumul la 12 cum se auzea la 2 inainte.Nu stiu ce sa fac, mi s-a spus sa deconectez borna si sa las masina, sa incerc , sau sa verific sigurantele de la amplif. Nu stiu ce sa fac,culmea nimeni inca nu a reusit sa ma ajute. Ms
Galabest is offline   Reply With Quote
Old 15-12-10, 18:24   #2
wazzabi

Stage 2
 
wazzabi's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 56
Default Re: Probleme sistem audio!!

de ce nu te duci la el sa-i arati exact cum face ? poate a omis el ceva ...
wazzabi is offline   Reply With Quote
Old 15-12-10, 21:11   #3
Galabest

Stage 2
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 29
Default Re: Probleme sistem audio!!

nu am ce sa intorc acolo, ala e un incompetent si un nenorocit! daca ma duc la el il segmentez definitiv, si are copil mic....
Galabest is offline   Reply With Quote
Old 15-12-10, 21:48   #4
cruizer11
VW Driver


Stage 5
 
cruizer11's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 1,733
Member of:
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[VW]
[MERCEDES]
[KIA]
[Competitor CNCA]
Default Re: Probleme sistem audio!!

Ai incercat sa faci reglajele de la egalizator?Poate s-au resetat.Verifica daca ai functia Loud activata si celelalte.
cruizer11 is offline   Reply With Quote
Old 15-12-10, 22:09   #5
Galabest

Stage 2
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 29
Default Re: Probleme sistem audio!!

nu imi mai sunt active egalizatorul si functia loudness, si nu mai pot face nimik. Ma gandesc ca s-a resetata cand a scos borna si a intrat ceva versunie mai simpla .... nu stiu cum sa explic
Galabest is offline   Reply With Quote
Old 16-12-10, 00:50   #6
cruizer11
VW Driver


Stage 5
 
cruizer11's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 1,733
Member of:
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[VW]
[MERCEDES]
[KIA]
[Competitor CNCA]
Default Re: Probleme sistem audio!!

Quote:
Originally Posted by Galabest View Post
nu imi mai sunt active egalizatorul si functia loudness, si nu mai pot face nimik. Ma gandesc ca s-a resetata cand a scos borna si a intrat ceva versunie mai simpla .... nu stiu cum sa explic
Versiune mai simpla nu cred ca are cum sa intre singura.Se poate sa fi facut un scurt sau sa fi fost un impuls mai puternic care se poate sa iti fi dat peste cap cd playerul sau daca ai ghinion sa se fi prajit pe acolo ceva.
cruizer11 is offline   Reply With Quote
Old 16-12-10, 01:15   #7
Galabest

Stage 2
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 29
Default Re: Probleme sistem audio!!

hmmm, sa sa fi ars ceva siguranta de la sitemul audio?oare unde sa merg sa verific?
Galabest is offline   Reply With Quote
Old 16-12-10, 01:17   #8
cruizer11
VW Driver


Stage 5
 
cruizer11's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 1,733
Member of:
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[VW]
[MERCEDES]
[KIA]
[Competitor CNCA]
Default Re: Probleme sistem audio!!

Cel mai sigur la reprezentanta marcii sau daca nu la un electrician bun.
cruizer11 is offline   Reply With Quote
Old 16-12-10, 22:14   #9
Galabest

Stage 2
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 29
Default Re: Probleme sistem audio!!

Nu stiu daca este reprezentanta BOSE in Cluj,o sa caut un electrician bun, da de rezolv problema! orice alte ideei din partea forumistiiloe sunt binevenite, Ms !
Galabest is offline   Reply With Quote
Old 18-12-10, 10:39   #10
light_man

Stage 1
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 23
Default Re: Probleme sistem audio!!

reprezentant bose in cluj : BOSE SHOP - Olimpia Business Center Calea Dorobantilor 98-100. insa mai bine te-ai duce la service la dealerul alfa, ca mie-n suta au mai acut probleme de genu. poate ti-a umblat ala la amplificatoare...
poate reusesti sa faci o intalnire cu o persoana cu ceva mai multa experienta in car audio si da-ti de rezolvati buba...
light_man is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -