Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Unitati de bord si surse

Unitati de bord si surse HU, iPOD, MP3, etc

Reply
 
Thread Tools
Old 30-06-05, 14:21   #1
iondarie

Stage 4
 
iondarie's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 203
Default Clarion DXZ558RMP si DB358RMP

aparatele sunt super ok la preturile la care sunt! desigur cu 100.000 in plus sau in minus se poate gasi ceva si la concurenta.

oricum ce vreau sa spun este ca aparatele se comporta absolut impecabil si intradevar distorsioneaza in urmatorul caz:

daca volumul depaseste nivelul de 28 (din 33) asta atunci cand exista boxe puternice si nu exista amplificator.

este absolut normal sa faca urat aparatul dak pui ca dementu 2boxe fata de vreo 60W si pe spate 2boxe vreo 80W ca deh tre sa dea mai mult curent si in momentul in care nu mai are de unde incepe ori sa distorsioneze ori sa scoata zgomote metalice.


in alta ordine de idei cam toate aparatele distorsioneaza dupa un anumit nivel de volum dak nu exista amplificator credeti-ma ca singurele aparate care nu distorsioneaza cel putin care l-am vaz eu pana sunt VIETA nu arata ele cine stie ce dar sunt bune!
__________________
iondarie is offline   Reply With Quote
Old 30-06-05, 14:57   #2
RoadRunner

Stage 3
 
RoadRunner's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 164
Default

Si care-i scopu' topicului ?!...
RoadRunner is offline   Reply With Quote
Old 01-07-05, 08:05   #3
iondarie

Stage 4
 
iondarie's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 203
Default scopul era bine definit

numai ca am gresit adresa era un topic mai jos despre cele doua parate numai ca yo in loc sa dau reply am dat new thread imi cer scuze!
iondarie is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -