Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Unitati de bord si surse

Unitati de bord si surse HU, iPOD, MP3, etc

Reply
 
Thread Tools
Old 09-11-12, 12:50   #1
rasty90

Stage 2
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 40
Default cd player

dintre astea 3 cd playere care e mai buna ?

Pioneer DEH-1420UB

Kenwood KDC-3054UG

ALPINE CDE-120R

mentionez ca pe viitor vreau sa imi achizitionez si un subwoofer
rasty90 is offline   Reply With Quote
Old 09-11-12, 19:45   #2
silviu.o

Stage 5
 
silviu.o's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 559
Member of:
[VW]
[Fiat]
[Competitor CNCA]
Default Re: cd player

Greu de ales intre modelele astea. Toate au intrare USB, numai un singur pre-out. Ar trebui sa le asculti intr-un magazin si sa iei pe cel mai muzical pentru urechea ta. Sau sa il cumperi pe cel acre se asorteaza cel mai bine cu bordul masinii
silviu.o is offline   Reply With Quote
Old 09-11-12, 19:49   #3
rasty90

Stage 2
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 40
Default Re: cd player

toate se asorteaza ca is cu lumina verde ,ce inseamna pre-out ?
rasty90 is offline   Reply With Quote
Old 10-11-12, 09:53   #4
Dragster

Stage 5
 
Dragster's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 788
Member of:
[Racing Syndicate]
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: cd player

Quote:
Originally Posted by rasty90 View Post
dintre astea 3 cd playere care e mai buna ?

Pioneer DEH-1420UB

Kenwood KDC-3054UG

ALPINE CDE-120R

mentionez ca pe viitor vreau sa imi achizitionez si un subwoofer
Montaje am facut cu toate 3, si recomandarea mea este Kenwood-ul, in interriorul Alpine-ului se afla un mecanism Panasonic, si suna extraordinar de jenant, iar in legatura cu Pioneer-u inca nu am aflat cu cine lucreaza, dar suna extraordinar de rau, fata de modelele anterioare la pretul asta nu pot sa spun ca este un Pioneer. Daca vrei un aparat Alpine atunci trebuie sa te orientezi de la CDE-131R in sus, care costa 530 ron, si daca vrei Pioneer atunci va trebui sa scoti cel putin 600+ ron din buzunar ca sa fie Pioneer de la mama lui. Stiu ca realitatea este crunta si greu de acceptat pt unele persoane, dar asta e lumea in care traim si cam asta au fost masura luata de brand-urile astea de la inceputul asa zisei crize, de atunci am observat decaderea aparatelor ieftine de la aceste 2 brand-uri. Surprinzator Kenwood-ul este acelas aparat ca si inainte, si suna cel mai bine dintre aparatele care sant in jurul a 400-450 ron. Sfatul meu este ca si pana acuma daca ai posibilitatea incearca sa le asculti pe toate 3 ca sa iti faci o parere proprie!!!
__________________
Dragster is offline   Reply With Quote
Old 11-11-12, 07:54   #5
silviu.o

Stage 5
 
silviu.o's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 559
Member of:
[VW]
[Fiat]
[Competitor CNCA]
Default Re: cd player

Quote:
Originally Posted by rasty90 View Post
toate se asorteaza ca is cu lumina verde ,ce inseamna pre-out ?
Pre-out este iesire aparatului pentru amplificator (poate fi de 2,4,6 V ). Pe intelesul tau, la aceea iesire poti conecta un cablu RCA, care se conecteaza la un amplificator, la poti connecta un subwoofer, bexele masinii, sau amandoua
silviu.o is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -