Tinand cont ca boxele fata au 65w RMS, iar cele din spate au 80w RMS, eu as spune ca ideal ar fi sa pui un amplificator 4 x 100w RMS ca sa le poata gestiona din plin. Cu un HU care are intre 17w si 23w RMS, dupa ce treci cu volumul de jumatate deja boxele vor intra in distorsiune. Nu te lua niciodata dupa faptul ca pe HU scrie 4x50 sau altele, ala este peak-ul, Rms-ul este mult mai mic in jur de 20w pe canal. Din experienta , vanzand MTX, am observat ca merg foarte bine cu un HU Alpine, dar nu e de ajuns. Oricum, daca nu vrei sa mai investesti in amplif. iti recomand un HU Alpine, si vezi ca sunt pe bazar daca nu ma inshel niste modele mai vechi, care au 4x60 Peak, si 4x27 RMS, ALPINE 9812RB, dar sunt cam scumpele.