Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Arata-ti sunetul! > Sistemul Audio de pe Masina Mea

Sistemul Audio de pe Masina Mea Sistemul Audio de pe Masina Mea

Reply
 
Thread Tools
Old 26-04-11, 02:25   #1
Marinu

Stage 5
 
Marinu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 697
Member of:
[Moderators]
[Competitor CNCA]
Thumbs up Audi A6 Avant by Art.In.Motion

Din pacate, in ultima perioada, programul aglomerat din atelier nu mi-a permis sa fiu la fel de activ pe forum ca in trecut. S-au strans destul de multe sisteme de prezentat, asa ca am decis sa incep cu ceva mai "light"... urmand si celelalte proiecte, in ordinea complexitatii.


Unii dintre voi il cunosc deja pe proprietarul masinii prin intermediul competitiilor CNCA din 2010... ceilalti il pot intalni, atat pe el ca si masina pe care o prezentam aici, in cadrul competitiilor CNCA. Bogdan este si proprietarul Mazdei MX-5 prezentata in aceasta sectiue.

Cerintele lui Bogdan au fost cat se poate de silple... "sistemul trebuie sa sune cat mai corect posibil si sa se incadreze in bugetul desemnat", restul fiind lasat la latiduniea noastra.

Pentru moment voi prezenta modificarile aduse panourilor usilor fata. Din punct de vedere al designului, atat constructia cat si materialele, totul se incadreaza perfect in interiorul masinii. Usile gazduiesc momentan doua perechi de mid-basi 7.16 MKII de la Micro-Precision, urmand in viitorul apropiat un upgrade la doua perechi de Z-Studio 170 de la acelasi producator. Usile fata au fost insonorizate cu Dynamat Xtream, iar ca material absorbant pentru difuzoarele de mid-bass am folosit lana naturala de oaie.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	_BRX00555 mica.jpg
Views:	280
Size:	301.1 KB
ID:	1979076   Click image for larger version

Name:	_BRX005311 mica.jpg
Views:	185
Size:	335.2 KB
ID:	1979077   Click image for larger version

Name:	_BRX01866 mica.jpg
Views:	212
Size:	313.9 KB
ID:	1979078  

__________________
Music lets you know.. You are alive !

More at: https://www.facebook.com/ArtInMotionExclusive

Last edited by Marinu; 30-11-11 at 13:39.
Marinu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -