Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Arata-ti sunetul! > Sistemul Audio de pe Masina Mea

Sistemul Audio de pe Masina Mea Sistemul Audio de pe Masina Mea

Reply
 
Thread Tools
Old 31-01-15, 13:31   #1
AxL MoDo

Stage 4
 
AxL MoDo's Avatar
 
Join Date: Jan 2015
Posts: 205
Member of:
[2 Roti]
[BMW]
Default E36 Cabrio - Sistem audio 8.1

Salutare ! Am activat pe forum de ceva vreme sub alt username iar pentru ca nu am putut face posibila schimbarea lui in cel actual am facut un alt cont ! Este vorba de un E36 cabrio din 97 si vreau sa lucrez putin la partea de audio ! Player-ul masinii o sa fie in mare parte daca o sa il gasesc pe cel original daca nu ori ceva aftermarket ori am alte planuri in cap ! Nu vreau sa fie un sistem profesional sa sara soft top-ul dar nici ceva cu care sa imi fie rusine ! Momentan tot ce am sunt doua difuzoare de subwoofer unul mic si unul mai maricel si un tunel de iesire (nu stiu cum i spune in termeni tehnici) ! Trebuie sa iau un MDF si sa ma apuc sa fac incinta, si aici apelez la voi daca puteti sa ma ajutati cu un labirint pentru ea ! O sa folosesc noua tehnologie a sistemelor de casa cu 2 difuzoare unul pozitionat in jos iar celalalt in fata ! Boxele iara, sper sa gasesc ceva ce am vazut la un prieten pe masina (niste difuzoare MAGNAT) care redau basul foarte frumos ! Toate astea bineinteles alimentate de 2 amplificatoare pe partea de boxe si 1 singur pe partea de subwoofer pe care sper sa le pot ascunde frumos si nu as vrea sa imi ocupe locul prin portbagaj sau mai stiu eu pe unde ! Incinta o sa fie pozitionata in locul unde vine din fabrica E36 M3 cu subwoofer ! Prea multa vorbarie sa va arat ce difuzoare am si locul pozitionarii subwooferului !

Cel mic este ceva no name de 50w RMS
Cel mare este un EASTECH 150W RMS

Click image for larger version

Name:	43489533_1_644x461_difuzor-subwoofer-elta-nemtesc-calafat.jpg
Views:	123
Size:	31.4 KB
ID:	3070102 Click image for larger version

Name:	43489533_3_644x461_difuzor-subwoofer-elta-nemtesc-boxe-sisteme-audio.jpg
Views:	143
Size:	36.7 KB
ID:	3070103 Click image for larger version

Name:	hqdefault.jpg
Views:	105
Size:	15.6 KB
ID:	3070104 Click image for larger version

Name:	DSCF0121.JPG
Views:	196
Size:	107.5 KB
ID:	3070105

Last edited by AxL MoDo; 31-01-15 at 13:33.
AxL MoDo is offline   Reply With Quote
Old 01-02-15, 15:51   #2
Tavyyyy

Stage 4
 
Tavyyyy's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 263
Member of:
[Competitor CNCA]
[VW]
Default Re: E36 Cabrio - Sistem audio 8.1

E o dezordine totala in planul asta al tau..ce sistem vrei?8.1? 2 subwoofere diferite in aceeasi cutie?difuzoare mangat?
Zi prima data un buget pentru discoteca asta ce o vrei
Tavyyyy is offline   Reply With Quote
Old 02-02-15, 12:55   #3
AxL MoDo

Stage 4
 
AxL MoDo's Avatar
 
Join Date: Jan 2015
Posts: 205
Member of:
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: E36 Cabrio - Sistem audio 8.1

Quote:
Originally Posted by Tavyyyy View Post
E o dezordine totala in planul asta al tau..ce sistem vrei?8.1? 2 subwoofere diferite in aceeasi cutie?difuzoare mangat?
Zi prima data un buget pentru discoteca asta ce o vrei
Am scris mult si probabil aceasta este problema si neintelegerea mea ! Iata ideile principale :

- 8 Difuzoare audio (de preferat acele magnat-uripe care le-am auzit dar nu stiu modelul)
- 1 Cutie subwoofer pozitionata intre banchete cutia o sa fie compusa din difuzorul central EASTECH de 150w rms iar in podeaua incintei o sa fie acel difuzor micut care baga ceva ambele difuzoare legate in paralel !
- 2 amplificatoare xplode legate la cele 8 difuzoare
- 1 amplificator pentru subwoofer

Bugetul nu il stiu pentru ca o sa le fac pe rand prima data vreau sa fac incinta la subwoofer si sa i iau un amplificator sa vad daca am facut treaba buna apoi urmeaza difuzoarele si cele doua xplode-uri!
AxL MoDo is offline   Reply With Quote
Old 02-02-15, 16:25   #4
Tavyyyy

Stage 4
 
Tavyyyy's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 263
Member of:
[Competitor CNCA]
[VW]
Default Re: E36 Cabrio - Sistem audio 8.1

Sunt atatea lucruri gresite la planul tau de nu iti poti da seama. Unu la mana nu pui in paralel 2 chestii total diferite. Apoi vrei n-spe mii de pocnitoare in loc sa iti iei 2 sau 4 difuzoare mai ok. Apoi vrei sa iti faci sistemul cu niste firme care de mult au apus..oricum nu au stralucit niciodata. Intra pe facebook pe bursa car audio sau cnca campionatul national de car audio..mai documenteaza-te de una alta..cere pareri si apoi fati iar planul.
Tavyyyy is offline   Reply With Quote
Old 03-02-15, 15:29   #5
alecspc

Stage 3
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 158
Default Re: E36 Cabrio - Sistem audio 8.1

pt initiatorul topicului, nu te supara..frate...esti in plop rau de tot... ce vrei tu sa faci e un talmis balmis cocalaresc (nu mai zic nimic de masina ca ea nu are nici o vina)

tu vrei mult si prost..super prost.
ai luat in calcul sa faci si o insonorizare, mai ales ca masina ta sta extrem de prost la capitolul asta si e greu sa scoti ceva sunet decent din ea? se pare ca nu, dar vrei nspe mii de boxe. GRESIT

in primul rand iti trebuie un HU after market dar nu sony sau blau...jau hau..si alte prostii. ceva de la kenwood sau alpine..dupa parerea mea ..chiar si pioneer care s0au cam prostit in ultima vreme.

in al doile rand o insonorizare a portierelor unde vei monta un sistem BUN sau satisfacator, dupa bugetul tau, amplificat de un amp cat de cat (nu de bazar..exclus)

apoi un sw daca vrei bum bum..dar nu facut din jucariile care le ai tu acolo..sunt destule sw de calitate la sectiunea bazar..aici mai asteapta sfaturi de la cei care se pricep. eu personal nu folosesc sw.'

deci hu + sistem amplificat pe fata+ sw + insonorozare e rezumatul. simplu nu????

acum zi-ne un buget

ps, uite de asta se asociaza numele bmw cu anumiti termeni

Last edited by alecspc; 03-02-15 at 15:32.
alecspc is offline   Reply With Quote
Old 05-02-15, 14:39   #6
AxL MoDo

Stage 4
 
AxL MoDo's Avatar
 
Join Date: Jan 2015
Posts: 205
Member of:
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: E36 Cabrio - Sistem audio 8.1

Quote:
Originally Posted by alecspc View Post
pt initiatorul topicului, nu te supara..frate...esti in plop rau de tot... ce vrei tu sa faci e un talmis balmis cocalaresc (nu mai zic nimic de masina ca ea nu are nici o vina)

tu vrei mult si prost..super prost.
ai luat in calcul sa faci si o insonorizare, mai ales ca masina ta sta extrem de prost la capitolul asta si e greu sa scoti ceva sunet decent din ea? se pare ca nu, dar vrei nspe mii de boxe. GRESIT

in primul rand iti trebuie un HU after market dar nu sony sau blau...jau hau..si alte prostii. ceva de la kenwood sau alpine..dupa parerea mea ..chiar si pioneer care s0au cam prostit in ultima vreme.

in al doile rand o insonorizare a portierelor unde vei monta un sistem BUN sau satisfacator, dupa bugetul tau, amplificat de un amp cat de cat (nu de bazar..exclus)

apoi un sw daca vrei bum bum..dar nu facut din jucariile care le ai tu acolo..sunt destule sw de calitate la sectiunea bazar..aici mai asteapta sfaturi de la cei care se pricep. eu personal nu folosesc sw.'

deci hu + sistem amplificat pe fata+ sw + insonorozare e rezumatul. simplu nu????

acum zi-ne un buget

ps, uite de asta se asociaza numele bmw cu anumiti termeni
Da frate ai dreptate ! Eu am spus sau daca nu am spus inseamna ca am avut de gand si am uitat ! Nu le am deloc sunt incepator nu vreau nici ceva profesional ca nu o sa particip la concursuri de car audio vreau ceva pentru mine, pentru placerea mea ! De insonorizare nici nu se pune problema stiam ca trebuie facuta m-am uitat pe ******** si pe caraudio si acum sincer as putea aproxima asa un buget pentru amplificator si subwoofer sa zic 1100-1200 ron din care vreau sa iau doua difuzoar de 12" si un amplificator Asta pentru niste componente entry level noi ! Si sincer chiar azi m-am uitat si pusesem ochii pe doua fiduzoare pioner dar daca zici ca nu fac treaba asa o fi eu chiar nu le am !

As oferii in felul urmator :
- 500 lei maxim pe un amplificator de sub
- 250-300 lei 1 dif sub
- 450-500 pe un player (m-as multumi daca as gasi unul negru cu iluminare portocalie)
- 100 kit-ul de cabluri siguranta etc
- Si de restul cu timpul 2 amplificatoare AM care sa dea mai bine in niste difuzoare !

Sincer eu ce auzisem ca sony sau magnat sunt cap de lista de aceea am zis si eu marcile astea nu vreau nici sa ma zgarcesc pentru ca vreau sa fac o investitie pe termen lung si sa se pupe toate intre ele sa mearga treaba bine ! Dupa ce am configuratia gata in cateva luni iau totul si montez la sfarsit totul odata ca sa simt ca s-a meritat asteptarea/investitia !

Incintele vreau sa le fac pentru portbagaj in asa maniera incat sa "maschez oare cum adica sa le bag in stanga si in dreapta portbagajului ! Iar amplificatoarele or sa fie in spatele banchetei nu vreau sa se vada nimic in portbagaj sa fie ceva "undercover" !

In primul post vroiam ceva gen !

Click image for larger version

Name:	subwoofer-system-fuer-bmw-e36-cabrio-und-bmw-e60-384741 (1).jpg
Views:	150
Size:	19.7 KB
ID:	3071469

Acum m-am mai desghetat umpic si vreau ca in poza !

Click image for larger version

Name:	SAM_0020.jpg
Views:	138
Size:	394.1 KB
ID:	3071470

Sincer cel mai mult si cel mai mult mi-ar fi placut asa ceva

Click image for larger version

Name:	e32-m3-euro-trunk.jpg
Views:	152
Size:	276.6 KB
ID:	3071471
AxL MoDo is offline   Reply With Quote
Old 05-02-15, 15:36   #7
alecspc

Stage 3
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 158
Default Re: E36 Cabrio - Sistem audio 8.1

Ti-am citit si topicul masinii...ce sa zic ai oleac de munca da imi place ca ai mult bun simt si muncesti pt visele tale chiar de unii s-ar lasa pagubasi de mult.

referitor la audio..ce player ai acum?? nici unul banuiesc nu? ei..prima data ar trebui sa incepi cu playerul...si anume un kenwood kmm 361sd .. e foarte laudat si cica ar canta mai bine decat playere muult mai scumpe. acesta costa doar 4 mil. luminile ti le reglezi cum vrei.

sony si ce ai mai zis tu nu au fost niciodata cap de lista..nu-ti imaginezi cat costa acum un cap de lista..cam 1000 de euro doar un player dar astea sunt pt oamenii cu bani multi.

referitor la ce sw si ce amp sa cumperi las pe baietii care se pricep la partea asta..

si tre sa zici ce pretentii ai de la sunet..adica vrei sa se auda bum bum inainte de a intra u pe strada sau vrei sunet doar pt tine si nu si pt pietoni?? ca sa stie lumea si cum sa--ti recomande.

masina in ce stadiu se afla?? sfatul meu ar fi sa o termini si dupa sa bagi bani in audio. dar player poti sa cumperi de pe acu daca te folosesti de masina.

Last edited by alecspc; 05-02-15 at 15:39.
alecspc is offline   Reply With Quote
Old 05-02-15, 16:04   #8
AxL MoDo

Stage 4
 
AxL MoDo's Avatar
 
Join Date: Jan 2015
Posts: 205
Member of:
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: E36 Cabrio - Sistem audio 8.1

Quote:
Originally Posted by alecspc View Post
Ti-am citit si topicul masinii...ce sa zic ai oleac de munca da imi place ca ai mult bun simt si muncesti pt visele tale chiar de unii s-ar lasa pagubasi de mult.

referitor la audio..ce player ai acum?? nici unul banuiesc nu? ei..prima data ar trebui sa incepi cu playerul...si anume un kenwood kmm 361sd .. e foarte laudat si cica ar canta mai bine decat playere muult mai scumpe. acesta costa doar 4 mil. luminile ti le reglezi cum vrei.

sony si ce ai mai zis tu nu au fost niciodata cap de lista..nu-ti imaginezi cat costa acum un cap de lista..cam 1000 de euro doar un player dar astea sunt pt oamenii cu bani multi.

referitor la ce sw si ce amp sa cumperi las pe baietii care se pricep la partea asta..

si tre sa zici ce pretentii ai de la sunet..adica vrei sa se auda bum bum inainte de a intra u pe strada sau vrei sunet doar pt tine si nu si pt pietoni?? ca sa stie lumea si cum sa--ti recomande.

masina in ce stadiu se afla?? sfatul meu ar fi sa o termini si dupa sa bagi bani in audio. dar player poti sa cumperi de pe acu daca te folosesti de masina.
Mi-au cerut "oamenii" intre 1400-1900 lei sa o aduca de la oradea la bucuresti de am zis ca gata imi iau E-ul si platforma si ma imbogatesc peste noapte... Si am zis ca de banii astia (1900 lei) imi iau piesele care imi trebuiesc la ea si o aduc pe roti ! Masina am salvato de la dezmembrari si desi nu am dat nici o tura cu ea (doar am auzit motorul si am vazut la un moment dat un videoclip) o iubesc fenomenal de mult este am condus pana acum multe masini in general a parintilor un I30 dar ea este prima mea masina cumparata pe munca mea si facuta din munca mea si la capitolul financiar si la capitolul manopera ! Masina ne'fiind in bucuresti nu am cum sa ma ocup de ea insa am promise niste piese in seara asta am sa merg sa iau ceasurile de bord si mai am 3-4 eemente de cumparat cum ar fi capota trager si niste acareturi si o sa o aduc la bucuresti si dupaia o sa fie ce trebuie ! Cat despre linia audio a masinii nu ma grabesc de aceea am si postat aici sa dau de oameni ca voi care sunt maniaci cu asa ceva ( stiu ca se investesc mii de euro in sunet pentru masinile de competitie ca am fost cu un prieten la o intrunire skoda si era acolo un tip cu o ocatvia de cand a intrat Bass-ul au inceput sa imi joace plamanii si ochelarii pe nas... o incinta lafel cum vreau eu cu 2 sau 3 difuzoare nu mai stiu si un amplificator cat toata lungimea portbagajului de octavia 1 sau 2... Mi-a zis ca 5000 de euro a fost numai amplificatorul si subwoofer-ul... ! Eu nu vreau sa bag 5000 in sunet daca aveam 5000 plecam din tara dar vreau ceva sa fie de bun gust sa fie ce trebuie si daca tot bag o suma de banii sa vibreze putin si numaru de inmatriculare pe suport nu ?

P.S: Mersi pentru player asta ramane imi place mult !
AxL MoDo is offline   Reply With Quote
Old 05-02-15, 21:43   #9
giubau_v8


Stage 5
 
giubau_v8's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,787
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[MACS]
Default Re: E36 Cabrio - Sistem audio 8.1

Insonorizarea joaca un rol foarte important in car audio. Iti spun din propria experienta. Cel mai bine e sa incepi cu asta, si ai sa fii uimit ca si componente entry level or sa sune peste asteptari.
Ca in orice domeniu, pregatirea are un rol foarte important...daca nu faci pregatirea cum trebuie, poti sa dai cea mai scumpa vopsea cu fulgi de aur ca tot prost o sa iasa....ca exemplu.

Insonorizare , inele de mdf pentru difuzoare, incinta pentru subwoofer acordata pentru masina ta.
Ca player daca nu ai mari pretentii de sq, poti sa mergi pe ceva cu usb fara pretentii, sa scapi de cd-uri, eu am pe ambele masini jvc cu usb si se aude ok, cu difuzoare de fabrica si fara insonorizare.
Difuzoare, nu magnat sau boschman sau mai stiu eu ce. Gasesti la preturi ok componente de la helix. Entry level dark blue parca se numeste gama. Nu iti permiti noi, gasesti oricand sh componente la preturi bune. Eu am avut niste hertz-uri si am fost foarte multumit de sunet. Se aud tare si clar.
Subwooferul iarasi daca nu vrei sa faci hair trick, sau sa le cada chilotii la domnisoare pe strada , merge si unul mai linistit, de 10 sau de 12 . In functie de buget ai de unde alege. DD, Hertz, Helix...
Iarasi important pentru capitolul subwoofer : Alimentarea amplificatorului, care sugerez sa fie un monobloc. Alimentarea sa fie corecta, pentru puterea amplificatorului. Sa nu iti para rau, si in caz ca vrei sa faci un upgrade mai tarziu, poti pune din start un kit 0awg sau de 50 mm, cu siguranta aferenta cat mai aproape de baterie.

Nu iti trebuie 8.1 sa se auda decent. Vrem calitate nu cantitate.
Un sistem de componente si un subwoofer sunt suficiente.

Sper ca am fost cat de cat de ajutor, nu sunt expert.

Last edited by giubau_v8; 05-02-15 at 21:45.
giubau_v8 is offline   Reply With Quote
Old 06-02-15, 00:20   #10
AxL MoDo

Stage 4
 
AxL MoDo's Avatar
 
Join Date: Jan 2015
Posts: 205
Member of:
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: E36 Cabrio - Sistem audio 8.1

Quote:
Originally Posted by giubau_v8 View Post
Insonorizarea joaca un rol foarte important in car audio. Iti spun din propria experienta. Cel mai bine e sa incepi cu asta, si ai sa fii uimit ca si componente entry level or sa sune peste asteptari.
Ca in orice domeniu, pregatirea are un rol foarte important...daca nu faci pregatirea cum trebuie, poti sa dai cea mai scumpa vopsea cu fulgi de aur ca tot prost o sa iasa....ca exemplu.

Insonorizare , inele de mdf pentru difuzoare, incinta pentru subwoofer acordata pentru masina ta.
Ca player daca nu ai mari pretentii de sq, poti sa mergi pe ceva cu usb fara pretentii, sa scapi de cd-uri, eu am pe ambele masini jvc cu usb si se aude ok, cu difuzoare de fabrica si fara insonorizare.
Difuzoare, nu magnat sau boschman sau mai stiu eu ce. Gasesti la preturi ok componente de la helix. Entry level dark blue parca se numeste gama. Nu iti permiti noi, gasesti oricand sh componente la preturi bune. Eu am avut niste hertz-uri si am fost foarte multumit de sunet. Se aud tare si clar.
Subwooferul iarasi daca nu vrei sa faci hair trick, sau sa le cada chilotii la domnisoare pe strada , merge si unul mai linistit, de 10 sau de 12 . In functie de buget ai de unde alege. DD, Hertz, Helix...
Iarasi important pentru capitolul subwoofer : Alimentarea amplificatorului, care sugerez sa fie un monobloc. Alimentarea sa fie corecta, pentru puterea amplificatorului. Sa nu iti para rau, si in caz ca vrei sa faci un upgrade mai tarziu, poti pune din start un kit 0awg sau de 50 mm, cu siguranta aferenta cat mai aproape de baterie.

Nu iti trebuie 8.1 sa se auda decent. Vrem calitate nu cantitate.
Un sistem de componente si un subwoofer sunt suficiente.

Sper ca am fost cat de cat de ajutor, nu sunt expert.
Sper sa nu fiu inteles gresit nu vin aici sa torn direct ce vreau sa fac ca daca ar fi dupa capul meu as face un mare KK.... Eu de aceea am si postat aici ca sa vina baietii ca tine ca cei de mai sus sa imi zica bai omule nu asa uite asa.... Eu sunt o fire prietenoasa deobicei dar nu mai am prieteni de mult ca nu am stiut de la inceput sa i aleg...aveam prieeni care stiuau multe in domeniu auto dar nu mai am la cine sa apelez si tot ce mi-a ramas este forumul asta ! Decizia este luata pe masina am niste boxe ovale din ce imi ameintesc care au si tweetere daca asa se numesc acelea si membraa este ceva colorat dar nu stiu ce marca sunt banuiesc ca sunt suficiente pana cand o sa ma apuc eu de partea audio si la un moment dat o sa scriu si aici ! Ideea e ca am decis ca inima sa fie kenwood-ul mai sus mentionat chiar am citit azi despre el si e super chiar imi place si e la super preet mai ales ca are SD card si o sa iau unul de 8-16 gb sa fie...

Acum mai convins si cu insonorizarea dar nu stiu ce gasesc si la ce pret si ce cantitate sa iau pentru masina mea ? Materialul acesta se pune dor sub fetele de usi ? sau in mai multe zone ?

Asta este ce am gasit eu cat de cat ok: STP GOLD SPEAKER SOLUTION Ce canttate mi-ar trebuie pentru motanu meu ?
AxL MoDo is offline   Reply With Quote
Old 06-02-15, 01:48   #11
alecspc

Stage 3
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 158
Default Re: E36 Cabrio - Sistem audio 8.1

Un pachet cred ca iti ajunge pt doua usi. Se pune pe tabla exterioara..iar la cea interioara se acopera gaurile macar..dar ar fi bn sa se pune peste tot..adica nu doar pe gauri. Mai vauta pe google despre cum se insonorizeaza ..e simplu dar documenteaza.te bn.
Pt inceput pana cand strangi bani de tot echipamentul audio o sa fii multumit doar de player si ovalele care le ai pe spate daca sunt in stare buna. Pe viitor acelea sar din schema..cum spunea si colegu mai sus un sistem bun pe fata si un sw iti sunt de ajuns daca faci treaba ca la carte si alegi componente cel putin satisfacatoare..pt ca bun deja e scump iar f bun.e f scump.
De asta zic satisfacator. Dar e un pic de treaba ca sa ajungi chiar si la nivelul ala de satisfactie.

Last edited by alecspc; 06-02-15 at 01:50.
alecspc is offline   Reply With Quote
Old 19-02-15, 13:01   #12
AxL MoDo

Stage 4
 
AxL MoDo's Avatar
 
Join Date: Jan 2015
Posts: 205
Member of:
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: E36 Cabrio - Sistem audio 8.1

Cum am fost plecat in BH am fost si la masina am mai facut una alta (ce se poate vedea pe topicul din semnatura) ! M-am uitat si la partea audio si am constatat ca am pe masina Minim 4 boxe sony xplod XS-F1326SE (sunt bune de ceva ?) nu stiu daca am si pe spate dar 4 bucati le-am vazut sigur ! Am primit cadou un amplificator audio pe doua canale Goldy GT 303amp ! Este putin mai mare ca un Note 2 dar scrie pe el 1000W in 2 locuri (categoric nu are atat insa are ceva putere ca l-am testat acasa in casa pe 2 boxe de casa si se aude frumos clar si destul de tare ! Are low input Line output si un variator de nivel ! L-am primit nou la cutie sigilat in urma unui ajutor oferit unui amic am mai primit 2 mufe euro noi 3 capace de boxe un cablu aux de 2M cu intrare pe AUX si iesire pe RCA (pentru amplif) si ceva super tare (pentru mine unul) un convertor High level to low level (care se leaga la difuzoarele spate si scoate semnal mic pentru un amplificator ! Asa ca o sa pot utiliza BMW Busines CD43 cu amplificator si subwoofer si o sa am si comenzile pe volan !

Poze :

Click image for larger version

Name:	primavara (42).jpg
Views:	119
Size:	3.18 MB
ID:	3075297

Click image for larger version

Name:	primavara (41).jpg
Views:	108
Size:	2.73 MB
ID:	3075298

Click image for larger version

Name:	cado (1).jpg
Views:	123
Size:	2.84 MB
ID:	3075299

P.S: Greseala mea Boxele sunt normale rotunde insa am avut impresia ca sunt ovale datorita suportului (oval) OEM BMW

Last edited by AxL MoDo; 19-02-15 at 13:03.
AxL MoDo is offline   Reply With Quote
Old 19-02-15, 13:24   #13
alecspc

Stage 3
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 158
Default Re: E36 Cabrio - Sistem audio 8.1

nu prea sunt cine stie ce acele sony, iar acel amp...mai mult de 25 w nu cred ca are..pana una alta..te poti folosi de el. dar sa stii nu ce ai tu acolo nu e nimic serios
alecspc is offline   Reply With Quote
Old 19-02-15, 17:00   #14
AxL MoDo

Stage 4
 
AxL MoDo's Avatar
 
Join Date: Jan 2015
Posts: 205
Member of:
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: E36 Cabrio - Sistem audio 8.1

Quote:
Originally Posted by alecspc View Post
nu prea sunt cine stie ce acele sony, iar acel amp...mai mult de 25 w nu cred ca are..pana una alta..te poti folosi de el. dar sa stii nu ce ai tu acolo nu e nimic serios
nici nu ma asteptam la altceva....
AxL MoDo is offline   Reply With Quote
Old 24-02-15, 22:36   #15
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: E36 Cabrio - Sistem audio 8.1

E36 are difuzorul de joase la picior nu in usa si e de 13cm. In usa sunt ceva medii si inalte. poti scoate un sunet ok din toate tinand cont ca si la subwoofer esti limitat, nici nu cred ca intra mai mare de 8" si ala probabil sealed. Am zis ok nu scandal sau concert ca pt alea trebuie lucru mult la fetele de usi si zero portbagaj.
__________________
xxdadixx is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -