Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Arata-ti sunetul! > Sistemul Audio de pe Masina Mea

Sistemul Audio de pe Masina Mea Sistemul Audio de pe Masina Mea

Reply
 
Thread Tools
Old 31-07-12, 22:36   #61
gaby007

Stage 5
 
gaby007's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 338
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: ''Micul Gigant'' ForDD Ka

Quote:
Originally Posted by doggovy View Post
ba acopera, cu conditia sa fie asigurate insa nu multa lume isi asigura "accesorile" masinii din cauza pretului platit apoi la rata de asigurare.
Asta e altceva,daca vrei iti poti asigura separat si ventilul de la roata...
gaby007 is offline   Reply With Quote
Old 01-08-12, 03:44   #62
suvi_xxx

Stage 5
 
suvi_xxx's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 347
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: ''Micul Gigant'' ForDD Ka

uite o sa intreb de curiozitate la casco
suvi_xxx is offline   Reply With Quote
Old 01-08-12, 07:36   #63
omaigadlol

Stage 3
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 138
Default Re: ''Micul Gigant'' ForDD Ka

Quote:
Originally Posted by doggovy View Post
ba acopera, cu conditia sa fie asigurate insa nu multa lume isi asigura "accesorile" masinii din cauza pretului platit apoi la rata de asigurare.
Lasa casco, la RCA cum e?
omaigadlol is offline   Reply With Quote
Old 01-08-12, 19:49   #64
doggovy

Stage 3
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 86
Default Re: ''Micul Gigant'' ForDD Ka

Quote:
Originally Posted by omaigadlol View Post
Lasa casco, la RCA cum e?
ce treaba ai cu RCA-ul? ce nu este stock la masina se asigura suplimentar si tot asa vei face si reparatia, adica cu un dosar de daune suplimentar, la CASCO bineinteles si doar pe ce ai avut asigurat.
si atentie... bunurile asigurate trebuie sa fie fotografiate in momentul in care se face polita CASCO, sau la reinnoirea ei, in caz contrar riscati sa nu va despagubeasca firma de asigurari.
cunosc pe cineva caruia asigurarile au refuzat sa ii repare masina pe motiv ca in momentul reinnoirii politei casco nu au fost atasate poze la dosar si ca nu se poate dovedi ca masina, in momentul reinnoirii politei, nu a fost sifonata. o porcarie...dar..."Traiasca Romania!"
__________________
Nu te pune niciodata cu un prost, te va aduce la nivelul sau si te va bate cu experienta sa.
doggovy is offline   Reply With Quote
Old 01-08-12, 20:13   #65
omaigadlol

Stage 3
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 138
Default Re: ''Micul Gigant'' ForDD Ka

Discutia a plecat de aici:

Quote:
daca te loveste unu peste portiera, asigurarea lui acopera insonorizantul? sau difuzorul?
Quote:
Originally Posted by gaby007 View Post
nu acopera nimic din ce nu are masina de fabrica
montat...
Quote:
Originally Posted by doggovy View Post
ba acopera, cu conditia sa fie asigurate insa nu multa lume isi asigura "accesorile" masinii din cauza pretului platit apoi la rata de asigurare.
Quote:
Originally Posted by doggovy View Post
ce treaba ai cu RCA-ul? ce nu este stock la masina se asigura suplimentar si tot asa vei face si reparatia, adica cu un dosar de daune suplimentar, la CASCO bineinteles si doar pe ce ai avut asigurat.
La casco, da, e normal cum spui tu, insa mi s-ar parea normal si la RCA sa fie la fel. Daca eu am un tico tipla, care are in el piese + jucarii de 3-4000 euro sa zicem, dar catalogul lor zice ca e masina face 500 euro, la dauna totala cat imi dau pe asigurarea RCA a vinovatului?
omaigadlol is offline   Reply With Quote
Old 01-08-12, 21:05   #66
doggovy

Stage 3
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 86
Default Re: ''Micul Gigant'' ForDD Ka

cum sa-ti plateasca firma lui de asigurari RCA o dauna la masina ta care nu face parte din configuratia initiala? nu poti dovedi ca orice accesoriu auxiliar apartine masinii. la fel de bine ai putea sa zici ca exact in momentul ala tu transportai catre anticariat o vaza chinezeasca din secolul IV in valoare de ....sa zicem 50.000 euro (ca sa nu sarim coarda)...si s-a spart. te astepti sa te despagubeasca cineva pentru asta? nu! de asta s-au facut asigurarile pe marfuri sau pe orice altceva care nu este asigurat din start...ca cel care considera ca are un bun de valoare mare (materiala sau de alta natura) si crede ca exista riscul deteriorarii lui in anumite conditii, sa poata fi despagubit pentru distrugerea acelui bun contra unei sume de bani numita rata de asigurare (sau cum draci se numeste).
daca tu iti pui jante de aliaj, nu le asiguri, si in urma unui accident se sparge una, dupa ce termini tot tambalaul cu dosarul de dauna, masina este reparata, si te duci sa o scoti din service...o sa constati ca la roata aia vei avea o frumusete de janta de tabla...pentru ca tabla a fost asigurata, nu janta din aliaj.

LE: poate ai o sansa la despagubire pentru accesorii daca acestea au fost asigurate si se intampla ca polita RCA a vinovatului sa fie facuta la aceeasi firma la care ai asigurat tu prin CASCO acele accesorii. asta in conditiile in care polita ta casco nu e cu fransiza. daca e cu fransiza sigur nu vei scapa fara sa deschizi dosar de dauna separat pentru accesorii. doar asa scapa si ei de 150 euro...sau cat ai fransiza

Last edited by doggovy; 01-08-12 at 21:11.
doggovy is offline   Reply With Quote
Old 03-08-12, 08:39   #67
animalutz
VW Driver

Stage 5
 
animalutz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,203
Member of:
[Street Gambler]
[VW]
[Competitor CNCA]
[AUDI]
Default Re: ''Micul Gigant'' ForDD Ka

RCA-ul are obligatia sa aduca masina in starea de dinainte de accident, chiar si cu toate "nebuniile" de pe masina. Desigur, e mai greu de demonstrat valoarea lor, dar nu imposibil.
__________________
///Alpine DVA-9965 , Micro-Precision 7.28MKIII , Micro Precision Z-170 MKIII , Brax Matrix X2400.2 Graphic Edition Chrome ,Phase Aliante SI 12 Limited, Brax X2000.2 Graphic Edition Platinum , Brax PowerCap , Aurix , STP , Dynamat , Exide PowerCell - VW Passat B6
AUDIOPIL - Echipamente Car-Audio.
[URL="http://www.audiopil.ro"]
animalutz is offline   Reply With Quote
Old 22-10-12, 10:28   #68
gaby007

Stage 5
 
gaby007's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 338
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: ''Micul Gigant'' ForDD Ka

Din pacate nu am mai finalizat sistemul audio de pe ''micul gigant'',masina a fost inlocuita cu un ''gigant'' la propriu,pe viitor sper sa pot construi un alt sistem pe masina actuala.''Succesuri'' la toti.
gaby007 is offline   Reply With Quote
Old 22-10-12, 11:06   #69
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: ''Micul Gigant'' ForDD Ka

Quote:
Originally Posted by gaby007 View Post
Din pacate nu am mai finalizat sistemul audio de pe ''micul gigant'',masina a fost inlocuita cu un ''gigant'' la propriu,pe viitor sper sa pot construi un alt sistem pe masina actuala.''Succesuri'' la toti.
sa o stapanesti sanatos
este mercedes 200 benzina avangarde e mai bine decat super uriasul KA
ludo_ludovic2003 is offline   Reply With Quote
Old 22-10-12, 12:40   #70
alexufo
Cluj Street Racing Member

Stage 5
 
alexufo's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 2,904
Member of:
[CSR]
[DACIA]
[PEUGEOT]
[CITROEN]
[Competitor CNCA]
Default Re: ''Micul Gigant'' ForDD Ka

sa ai noroc de mertan!!!
alexufo is offline   Reply With Quote
Old 22-10-12, 14:07   #71
gaby007

Stage 5
 
gaby007's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 338
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: ''Micul Gigant'' ForDD Ka

Multumesc multumesc!!!
gaby007 is offline   Reply With Quote
Old 23-10-12, 19:00   #72
suvi_xxx

Stage 5
 
suvi_xxx's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 347
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: ''Micul Gigant'' ForDD Ka

cand vei deschide noul topic?
suvi_xxx is offline   Reply With Quote
Old 23-10-12, 19:31   #73
gaby007

Stage 5
 
gaby007's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 338
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: ''Micul Gigant'' ForDD Ka

Nu cred ca in viitorul apropiat,momentan nu sunt fonduri pentru ''scule''probabil pe la vara,tu ai mai facut ceva?
gaby007 is offline   Reply With Quote
Old 23-10-12, 20:49   #74
suvi_xxx

Stage 5
 
suvi_xxx's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 347
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: ''Micul Gigant'' ForDD Ka

n-am facut decat planuri

si la mine la fel. lipsa de fonduri anul asta
suvi_xxx is offline   Reply With Quote
Old 24-10-12, 03:33   #75
gaby007

Stage 5
 
gaby007's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 338
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: ''Micul Gigant'' ForDD Ka

Bune si planurile,macar sti ce ai de facut cand vin fondurile.
gaby007 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -