Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Arata-ti sunetul! > Sistemul Audio de pe Masina Mea

Sistemul Audio de pe Masina Mea Sistemul Audio de pe Masina Mea

Reply
 
Thread Tools
Old 29-08-12, 13:55   #1246
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: VW Transporter ..... Muzicuta (?!)

poze cu ele vopsite !!! arata frumos...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_1302.JPG
Views:	64
Size:	2.24 MB
ID:	2537884   Click image for larger version

Name:	IMG_1303.JPG
Views:	86
Size:	2.53 MB
ID:	2537887  
ludo_ludovic2003 is offline   Reply With Quote
Old 29-08-12, 14:02   #1247
Bogz02
Competitor CNCA

Stage 5
 
Bogz02's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 451
Member of:
[2 Roti]
[4Wheels]
[Competitor CNCA]
Default Re: VW Transporter ..... Muzicuta (?!)

Si cand le "intinzi", filetul mai este vopsit?
Bogz02 is offline   Reply With Quote
Old 29-08-12, 14:14   #1248
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: VW Transporter ..... Muzicuta (?!)

Quote:
Originally Posted by Bogz02 View Post
Si cand le "intinzi", filetul mai este vopsit?
asta era ideea .... cand se vor deschide ramane negru . rosu cu negru .... culorile lui AC Milan )
ludo_ludovic2003 is offline   Reply With Quote
Old 29-08-12, 14:16   #1249
animalutz
VW Driver

Stage 5
 
animalutz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,203
Member of:
[Street Gambler]
[VW]
[Competitor CNCA]
[AUDI]
Default Re: VW Transporter ..... Muzicuta (?!)

Si agaricii de pe margine o sa comenteze tare ca e tiganie ca nu le-ai vopsit dupa ce le-ai intins ...
animalutz is offline   Reply With Quote
Old 29-08-12, 14:30   #1250
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: VW Transporter ..... Muzicuta (?!)

animalutz ... pe mine ma intereseaza mai putin ce comenteaza "agarici " de pe margine ... eu asa am vrut sa fac ... si ca sa vezi ca vreau sa combin culorile astea , am vorbit cu claudiu , si am ajuns la concluzia ca atunci cand vom vopsii incinta pe interior , o sa o vopsim in 2 culori . rosu si negru . adica camera difurilor o sa o facem rosie (deci intinzatoarele trebuiau sa fie rosii, si sunt)si vor da bine cu difurile negre , iar camera de acordaj neagra si ca sa fie si mai frumos , margine portului va fi rosie (acolo unde este rotund lemnul)

masina chiar va fi frumoasa la final , nu numai buna ... serios !!!
__________________
mai bine intrebi decat sa mori prost si sa mai ai si pretentia ca le stii pe toate ...

eu intreb!!! voi ????
ludo_ludovic2003 is offline   Reply With Quote
Old 29-08-12, 14:51   #1251
BB_Design

Stock
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2
Default Re: VW Transporter ..... Muzicuta (?!)

salut!

Intrebare, presupun ca atunci cand se intind "intinzatorii", talpa care vine in contact cu placile de lemn se va rasucii pentru a regla distanta. Se poate fixa placa in asa fel incat ea sa stea dreapta? sa nu fie rasucita, sau era mai bine ca talpile sa fie circulare in asa fel incat indiferent de pozitie sa nu se vada? ca nu sunt "drepte". Nu stiu daca m-am expimat destul de bine.
Sau aspectul asta nu va intereseaza?

o zi buna!
BB_Design is offline   Reply With Quote
Old 29-08-12, 14:59   #1252
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: VW Transporter ..... Muzicuta (?!)

Quote:
Originally Posted by BB_Design View Post
salut!

Intrebare, presupun ca atunci cand se intind "intinzatorii", talpa care vine in contact cu placile de lemn se va rasucii pentru a regla distanta. Se poate fixa placa in asa fel incat ea sa stea dreapta? sa nu fie rasucita, sau era mai bine ca talpile sa fie circulare in asa fel incat indiferent de pozitie sa nu se vada? ca nu sunt "drepte". Nu stiu daca m-am expimat destul de bine.
Sau aspectul asta nu va intereseaza?

o zi buna!
este primul tau post ? felicitari

sa raspund ... partea care vine cu teava este fixa !
partea cu piulita este circulara .... nu vroiam sa arate urat , tinem mult la aspect chiar daca nu pare ...dar inca mai avem de munca
ludo_ludovic2003 is offline   Reply With Quote
Old 29-08-12, 15:10   #1253
alex_bmw1992

Stage 5
 
alex_bmw1992's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 999
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: VW Transporter ..... Muzicuta (?!)

are si alex_bmw o intrebare ) , acel placaj dintre difuzoare ce rol/roluri are ?
alex_bmw1992 is offline   Reply With Quote
Old 29-08-12, 15:17   #1254
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: VW Transporter ..... Muzicuta (?!)

un rol foarte important .... difurile de la DD se vad intre ele ...si daca se vad sunt geloase si nu mai scot ce trebuie sa scoata ) asa ca le-am ascuns !!!


ps. are un singur rol ... sa se incarce difurile , sa nu se anuleze unul pe celalalt . o alta posibilitate de aranjare nu aveam cum sa o facem . nu era loc !!! si asta este cel mai bun compromis ..experimentat de claudiu ...chiar isi face treaba .
altfel spus ... daca tu vrei ca un dif sa scoata tot cei mai bun ... unde il directionezi ? catre ceva foarte dur , nu? asta am facut noi . in momentul asta placa aia , fiind destul de moale ne facem sa pierdem si din scor si din eficienta ... asta este rolul intinzatoarelor

esti multumit de raspuns alex_bmw????
ludo_ludovic2003 is offline   Reply With Quote
Old 29-08-12, 15:23   #1255
BB_Design

Stock
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2
Default Re: VW Transporter ..... Muzicuta (?!)

Quote:
Originally Posted by ludo_ludovic2003 View Post
este primul tau post ? felicitari

sa raspund ... partea care vine cu teava este fixa !
partea cu piulita este circulara .... nu vroiam sa arate urat , tinem mult la aspect chiar daca nu pare ...dar inca mai avem de munca
faptul ca este primul nu este prea important.

sa revenim la dilema mea, spui ca o talpa este patrata si alta circulara, dar in poze ambele sunt patrate. Hai sa inteleg si eu sistemul asta "complicat". Pe o talpa ii sudata o teava prevazuta cu un filet, si pe cealalta talpa ii sudata tija filetata. Corect?
Daca este asa, atunci cand fixezi prima talpa pe placaj, pe cealata cu surub de exemplu trebui sa o rotesti sa ajungi la distanta dorita. In acel moment talpa ta (tot patrata) se va roti si nu va mai sta paralel cu orizontala. Corect? De aceea ziceam ca cel putin una din talpi sa fie circulara sa nu se sesizeze faptul ca este dezaxata . sau?
numai bine.
BB_Design is offline   Reply With Quote
Old 29-08-12, 15:54   #1256
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: VW Transporter ..... Muzicuta (?!)

Quote:
Originally Posted by BB_Design View Post
faptul ca este primul nu este prea important.

sa revenim la dilema mea, spui ca o talpa este patrata si alta circulara, dar in poze ambele sunt patrate. Hai sa inteleg si eu sistemul asta "complicat". Pe o talpa ii sudata o teava prevazuta cu un filet, si pe cealalta talpa ii sudata tija filetata. Corect?
Daca este asa, atunci cand fixezi prima talpa pe placaj, pe cealata cu surub de exemplu trebui sa o rotesti sa ajungi la distanta dorita. In acel moment talpa ta (tot patrata) se va roti si nu va mai sta paralel cu orizontala. Corect? De aceea ziceam ca cel putin una din talpi sa fie circulara sa nu se sesizeze faptul ca este dezaxata . sau?
numai bine.
ce inseamna circulara ????? cerc ? eu am crezut ca te referi daca se invarte sau nu ... se va invarti !!!

eu as fi scris altfel in locul tau o talpa patrata si o talpa rotunda si as fi inteles direct ...
ludo_ludovic2003 is offline   Reply With Quote
Old 29-08-12, 15:56   #1257
alex_bmw1992

Stage 5
 
alex_bmw1992's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 999
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: VW Transporter ..... Muzicuta (?!)

Quote:
Originally Posted by ludo_ludovic2003 View Post
un rol foarte important .... difurile de la DD se vad intre ele ...si daca se vad sunt geloase si nu mai scot ce trebuie sa scoata ) asa ca le-am ascuns !!!


ps. are un singur rol ... sa se incarce difurile , sa nu se anuleze unul pe celalalt . o alta posibilitate de aranjare nu aveam cum sa o facem . nu era loc !!! si asta este cel mai bun compromis ..experimentat de claudiu ...chiar isi face treaba .
altfel spus ... daca tu vrei ca un dif sa scoata tot cei mai bun ... unde il directionezi ? catre ceva foarte dur , nu? asta am facut noi . in momentul asta placa aia , fiind destul de moale ne facem sa pierdem si din scor si din eficienta ... asta este rolul intinzatoarelor

esti multumit de raspuns alex_bmw????
perfect multumit
alex_bmw1992 is offline   Reply With Quote
Old 29-08-12, 21:54   #1258
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: VW Transporter ..... Muzicuta (?!)

Quote:
Originally Posted by ludo_ludovic2003 View Post


ps. are un singur rol ... sa se incarce difurile , sa nu se anuleze unul pe celalalt . o alta posibilitate de aranjare nu aveam cum sa o facem . nu era loc !!! si asta este cel mai bun compromis ..experimentat de claudiu ...chiar isi face treaba .
altfel spus ... daca tu vrei ca un dif sa scoata tot cei mai bun ... unde il directionezi ? catre ceva foarte dur , nu? asta am facut noi . in momentul asta placa aia , fiind destul de moale ne facem sa pierdem si din scor si din eficienta ... asta este rolul intinzatoarelor
Suficient de cuprinzator. Nici nu e nevoie de mai multe detalii.
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 29-08-12, 21:56   #1259
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: VW Transporter ..... Muzicuta (?!)

Quote:
Originally Posted by ReLLaXX View Post
Suficient de cuprinzator. Nici nu e nevoie de mai multe detalii.
credeam ca ma iei si pe mine pe sus , cand am vazut ce i-ai scris lui alex .... dar tot de el este vorba si in postul asta )))
ludo_ludovic2003 is offline   Reply With Quote
Old 29-08-12, 22:11   #1260
alex_bmw1992

Stage 5
 
alex_bmw1992's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 999
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: VW Transporter ..... Muzicuta (?!)

Quote:
Originally Posted by ludo_ludovic2003 View Post
credeam ca ma iei si pe mine pe sus , cand am vazut ce i-ai scris lui alex .... dar tot de el este vorba si in postul asta )))
) de mine este vorba peste tot acum. tot ce zic si fac e gresit oricum ai dao )
alex_bmw1992 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -