Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Arata-ti sunetul! > Sistemul Audio de pe Masina Mea

Sistemul Audio de pe Masina Mea Sistemul Audio de pe Masina Mea

Reply
 
Thread Tools
Old 07-07-12, 15:08   #76
alex_bmw1992

Stage 5
 
alex_bmw1992's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 999
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: HonDDa Civic - by Team Dragster (Arad)

m.am referit strict la seria 500 nu la restul.
Cum si SONY au facut odata modele de tv foarte bune comparativ cu, concurenta, asta nu inseamna ca toate modelele SONY sunt bune.
__________________
got hairtrick ?
alex_bmw1992 is offline   Reply With Quote
Old 07-07-12, 15:31   #77
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: HonDDa Civic - by Team Dragster (Arad)

Asta nu inseamna ca DD are un produs comercial...
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 07-07-12, 19:58   #78
ugod

Stage 5
 
ugod's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,804
Default Re: HonDDa Civic - by Team Dragster (Arad)

DD face scule din pasiune ..ei defapt supravietuiesc din alte manevre ..partea de audio este doar o acoperire
ugod is offline   Reply With Quote
Old 07-07-12, 21:00   #79
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: HonDDa Civic - by Team Dragster (Arad)

Sa ascunzi ceva timp de 26 de ani ii ceva )
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 07-07-12, 21:09   #80
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: HonDDa Civic - by Team Dragster (Arad)

Quote:
Originally Posted by ugod View Post
DD face scule din pasiune ..ei defapt supravietuiesc din alte manevre ..partea de audio este doar o acoperire
Daca un entry de 700 ron ti se pare comercial, pe o piata unde alte branduri au produse de top la 500 ron.... e o chestie.
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 07-07-12, 23:49   #81
ugod

Stage 5
 
ugod's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,804
Default Re: HonDDa Civic - by Team Dragster (Arad)

pretul nu justifica si calitatea ..mai ca in orice domeniu unde e comert ...platesti numele si produsul tot in china e facut ...
ugod is offline   Reply With Quote
Old 08-07-12, 00:11   #82
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: HonDDa Civic - by Team Dragster (Arad)

Macar rezultatele nu se pot cumpara sau fabrica tot in China
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 08-07-12, 00:48   #83
ugod

Stage 5
 
ugod's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,804
Default Re: HonDDa Civic - by Team Dragster (Arad)

asta pt cine cauta scor ...ca doar nu o sa bag peste 10,000 euro in masina sa stau cu ea 1-2 zile in soare ..fac 1000 km ...si dau 3 sec ...face masina ca si un aparat de sudura dala obosit ..si asta a fost ...pt mine chesti dastea ma lasa rece ....nu stiu cati dintre noi adora asa spectacol ..care pana la urma se reduce la a fii un mare nimik ....
stai toata ziua cu masina in parcare vine 100 -200 de persoane la tine si vor sa asculte masina ..si tu le spui ca nu ai curent ..ca nu ai cum sa pui o melodie ca masina ta suna de la 50 hz in sus si tot asa ...
cat de palpitant ar fii un concus - show cu 10-20 de masina de genul asta ?
__________________
execut Evacuari Inox ,admisii aluminiu custom. Suduri in Inox ,Aluminiu ,Magneziu in mediu protector .Taieri flanse cu plasma pt admisi sau evacuari .
DEZMEMBRARI VW GOLF 1,2,3,4, PASSAT B3 B4 Corrado
Diferite motorizari: 1400, 1600, 1800, 2000 8v, 2000 16v, 2800 VR6, 1900 D, TD, TDI
YM/ID: ugodvamesu
E-mail:ugodvamesu@yahoo.com
TEL: 0722410820
ugod is offline   Reply With Quote
Old 08-07-12, 06:38   #84
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: HonDDa Civic - by Team Dragster (Arad)

Atat de palpitant sa-i zica dBDrag Racing
Si pana la urma concursurile cu aparatele de sudura sunt un sport al mintii ca doar nimeni nu se duce cu incinta data te producator
__________________
Y!M dbig.sounds
Dealer Autorizat pentru toata gama de produse Digital Designs si PowerCell
S-A DESCHIS
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 08-07-12, 09:35   #85
basic
Competitor CNCA

Stage 5
 
basic's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 388
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: HonDDa Civic - by Team Dragster (Arad)

https://www.youtube.com/watch?v=sibF4pGRi1M

.....destul de palpitant cu aparatele astea de sudura.Pe mine ma lasa "cald" de fiecare data cand urmaresc videoul asta.Si nu am fost acolo.... . Pt cei care se intreaba cate baterii au fiecare din ei raspunsul este 2 bucati fiecare.Fiecare face ce ii place si isi cheltuie banii pe ce ii place,in caz ca sunt probleme(rezultate mai mult sau mai putin imbucuratoare) intotdeauna functioneaza autosugestia.Si ar mai fi discutia aia cu drag vs drift la auto ...si alte si alte exemple,dar e un deja-vu ,parca a mai fost discutia asta.Spor la treaba Norbi
__________________

157.7DB...CAN'T STOP THE ROCKs.....
2013=> 158.7DB

Last edited by basic; 08-07-12 at 09:39.
basic is offline   Reply With Quote
Old 08-07-12, 09:42   #86
Dragster

Stage 5
 
Dragster's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 788
Member of:
[Racing Syndicate]
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: HonDDa Civic - by Team Dragster (Arad)

Quote:
Originally Posted by basic View Post
https://www.youtube.com/watch?v=sibF4pGRi1M

.....destul de palpitant cu aparatele astea de sudura.Pe mine ma lasa "cald" de fiecare data cand urmaresc videoul asta.Si nu am fost acolo.... . Pt cei care se intreaba cate baterii au fiecare din ei raspunsul este 2 bucati fiecare.Fiecare face ce ii place si isi cheltuie banii pe ce ii place,in caz ca sunt probleme(rezultate mai mult sau mai putin imbucuratoare) intotdeauna functioneaza autosugestia.Si ar mai fi discutia aia cu drag vs drift la auto ...si alte si alte exemple,dar e un deja-vu ,parca a mai fost discutia asta.Spor la treaba Norbi
Super impresionant video-ul, ar fi frumos sa avem si noi finale deastea!!! O astfel de competitie ar fi palpitanta pt mine. Multumesc Basic!!
Dragster is offline   Reply With Quote
Old 08-07-12, 21:21   #87
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: HonDDa Civic - by Team Dragster (Arad)

Quote:
Originally Posted by ugod View Post
pretul nu justifica si calitatea ..mai ca in orice domeniu unde e comert ...platesti numele si produsul tot in china e facut ...

Am certitudinea ca n-ai suficienta experienta cu produsul incat sa faci o afirmatie de genul asta. Eu sunt dispus sa-mi sustin afirmatiile cu rezultate. Te bagi la niste provocari comparative? Cat despre China, cine Stie, Poate si Vrea produce bun oriunde. Cine nu... face d-astea comerciale.


Quote:
Originally Posted by ugod View Post
asta pt cine cauta scor ...ca doar nu o sa bag peste 10,000 euro in masina sa stau cu ea 1-2 zile in soare ..fac 1000 km ...si dau 3 sec ...face masina ca si un aparat de sudura dala obosit ..si asta a fost ...pt mine chesti dastea ma lasa rece ....nu stiu cati dintre noi adora asa spectacol ..care pana la urma se reduce la a fii un mare nimik ....
stai toata ziua cu masina in parcare vine 100 -200 de persoane la tine si vor sa asculte masina ..si tu le spui ca nu ai curent ..ca nu ai cum sa pui o melodie ca masina ta suna de la 50 hz in sus si tot asa ...
cat de palpitant ar fii un concus - show cu 10-20 de masina de genul asta ?

Te-am supra-estimat. Credeam ca intelegi ceva mai bine sportul si fenomenul. Posibil sa ma fi inselat... Ca idee, si pe mine ma lasa rece skateboarding-ul, dar pot sa recunosc ca nu am habar cu ce se mananca si ca e foarte posibil ca si din acest motiv... sa nu-mi placa. Oricum, ai facut MUUULT prea rar aia 1000 km si 3 zile in soare fata de altii, asa ca nici aici nu cred ca ai trecut prin prea multe. Mai bine, ca poate ti-ar fi placut.

O masina care da scor si nu canta deloc e ca si menajera aia care vine, iti face curat, mancare, calca hainele si pleaca. E femeie in casa, e utila... da nu le face pe toate.

O masina care canta tare, se foloseste zilnic, face show, ofera placere de auditie, merge pe rotile ei... da nu face al' mai mare scor.... E ca o Pamela Anderson (inlocuiti cu diva preferata). Buna la multe, mai ales la partile ce includ placeri si pasiuni. Ca nu e gospodina fruntasa in club.... asta e. Se mai intampla.

Eh, si ajungem la masina care nu merge pe rotile ei, nu face cel mai mare scor, dar canta totusi suficient incat sa incante si sa atraga. Si cred ca asta ar fi o Pamela Anderson fara cele doua tzatze . E faina, destul de atractiva, probabil priceputa... si totusi.... parca ii lipseste ceva?

Dincolo de glume si misto-uri, sportul e frumos pentru orice om capabil sa-l inteleaga. Indiferent la care "sectiune" se participa. Important e sa ne placa si sa ne faca placere tot procesul, de la constructie si pana la utilizare. Restul e detaliu.

Spor la munca celor care muncesc pentru Craiova. O sa fie frumos si sa vedem/auzim lucruri interesante acolo.
__________________
www.melodix.ro
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 08-07-12, 21:37   #88
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: HonDDa Civic - by Team Dragster (Arad)

Quote:
Originally Posted by basic View Post
https://www.youtube.com/watch?v=sibF4pGRi1M

.....destul de palpitant cu aparatele astea de sudura.Pe mine ma lasa "cald" de fiecare data cand urmaresc videoul asta.Si nu am fost acolo.... . Pt cei care se intreaba cate baterii au fiecare din ei raspunsul este 2 bucati fiecare.Fiecare face ce ii place si isi cheltuie banii pe ce ii place,in caz ca sunt probleme(rezultate mai mult sau mai putin imbucuratoare) intotdeauna functioneaza autosugestia.Si ar mai fi discutia aia cu drag vs drift la auto ...si alte si alte exemple,dar e un deja-vu ,parca a mai fost discutia asta.Spor la treaba Norbi

Daca tin bine minte, acasa si in semi-finale Chris (Cactus Sounds, Panda galbena) nu daduse mai mult de 165.5. Intre semi-finale si finale 6-7 oameni (printre care si Peter Augustijnen) au slefuit fin interiorul si incinta pentru castigul ala de 0.2. Iar acel 165.8 s-a vazut prima data.... atunci. La momentul potrivit. Daca nici la faze de genul nu ai emotii, nu stiu cand ai. Se intampla sa vezi momente de genul asta si e cel putin impresionant sa vezi cata munca, pasiune, bucurie sau dezamagire pot sa aduca acele 3 secunde.

PS: VS Audio (Team Ground Zero) foloseau amplificatoare DD Z1. Mai aveau loc de upgrade.
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 08-07-12, 23:36   #89
basic
Competitor CNCA

Stage 5
 
basic's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 388
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: HonDDa Civic - by Team Dragster (Arad)

Quote:
Originally Posted by ReLLaXX View Post
Daca tin bine minte, acasa si in semi-finale Chris (Cactus Sounds, Panda galbena) nu daduse mai mult de 165.5. Intre semi-finale si finale 6-7 oameni (printre care si Peter Augustijnen) au slefuit fin interiorul si incinta pentru castigul ala de 0.2. Iar acel 165.8 s-a vazut prima data.... atunci. La momentul potrivit. Daca nici la faze de genul nu ai emotii, nu stiu cand ai. Se intampla sa vezi momente de genul asta si e cel putin impresionant sa vezi cata munca, pasiune, bucurie sau dezamagire pot sa aduca acele 3 secunde.

PS: VS Audio (Team Ground Zero) foloseau amplificatoare DD Z1. Mai aveau loc de upgrade.
Am avut ocazia sa traiesc si eu fenomene de gen (Bigu cred ca isi aminteste de la Brasov la Emma) cand 2 masini diferite(peugeot 307 sw vs skoda octavia) cu aprox aceiasi putere(acelasi amplificator folosit) dar la frecvente diferite au dat exact acelasi scor la usi inchise/deschise pe sinus. Dupa care senzorii au fost schimbati pt inlaturarea oricarui dubiu la a 3 masuratoare cu usi inchise a iesit din nou acelasi scor la amandoua ,doar la a 4 masuratoare cu usi deschise am avut cu 0.2 mai mult(probabil din diferenta de curent).Momente unice fara flex,fara muzica,netinand cont nici macar de numele competitiei sau de sculele folosite fie ele comericiale sau nu si cred ca pentru cei prezenti spectacolul a fost maxim. Eu nu o sa uit niciodata emotiile de atunci.DECI fiecare vede termenul "palpitant" in felul lui si pentru asta inteligent pt oricare din parti ar fi sa respecte pe ceilalti chiar daca nu impartasesc "skateboard"-ul ca si hobby.

Ledit.Saaaau....sa dau exemplul care e si mai jos in semnatura cand am facut chiar sute de km ca sa dau cel mai bun scor al meu,scor cu care l-am batut in finala cu 0.3 db pe cel care la ora respectiva era cel mai bun din Ungaria si dadea si el cel mai bun scor oficial ?......3 secunde a durat, si am stat jumatate de zi in soare.......pt "palpitatii" de gen ,pt mine, NU exista corespondent material.

Last edited by basic; 09-07-12 at 00:00.
basic is offline   Reply With Quote
Old 09-07-12, 00:35   #90
roli

Stage 5
 
roli's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,304
Member of:
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: HonDDa Civic - by Team Dragster (Arad)

Au mai ramas 5 zile pana la etapa cu pricina si HonDDa e aproape gata, eu zic sa lasam cuvintele la o parte si sa lasam rezultatele sa vorbeasca


Dupa multe zile de stat in praf a iesit si ea la baita + o mica plimbare
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_0674.JPG
Views:	152
Size:	180.8 KB
ID:	2490202   Click image for larger version

Name:	IMG_0675.JPG
Views:	127
Size:	216.8 KB
ID:	2490203  
__________________
roli is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -