Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Arata-ti sunetul! > Sistemul Audio de pe Masina Mea

Sistemul Audio de pe Masina Mea Sistemul Audio de pe Masina Mea

Reply
 
Thread Tools
Old 22-07-12, 21:50   #511
ugod

Stage 5
 
ugod's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,804
Default Re: VW Golf MKII - Car Audio

Quote:
Originally Posted by ludo_ludovic2003 View Post
exista masina aia .... si nu una , chiar doua. din cunostintele mele doar seatul este de scor , restul .... a mea si a lui roli canta toata ziua si dau amandoua peste 155

concluzie : exista 2 masini care canta toata ziua !!!
ce scor ai avut tu ? 153 sau 154
dduba a dat 151 cu ambele usi deschise la 24 hz .... adik chiar canta tare si jos
vezi ca iara incurci treburile
una e usi inchise cum se masoara la voi in CNCA
si una e usi deschise stii cum dau eu cu usile deschise ? ai fii putin uimit sa vezi 158 cu usile deschise asa ca lasa ...
nu stiu sa vi vazut cineva sa cante masina ta 8 ore continu ...eu unu NU am vazut ...poate alti care au fost prezenti pot confirma asta ....si chiar azi mai vb cu cateva persoane comune care au confirmat ce spun eu ...
poate anu asta o sa mai fie o competitie unde sa vin si eu si tu sa vedem ce si cum ..pana atunci doar discutam aiurea ...
la AR am inteles ca ai avut probleme cu ea nici nu zic nimik ...
la DJ am inteles ca ai avut probleme de curent ...sper sa le rezolvi ...dar mai ai de terminat si masine care nu are medi inalte ..deci nu prea are cu ce canta momentan ...iar cand usile vin facute scorul se schimba radical ..sper ca stii si asta ...deci momentan ramanem la ce avem ..nu are rost sa aberam aiurea ...
__________________
execut Evacuari Inox ,admisii aluminiu custom. Suduri in Inox ,Aluminiu ,Magneziu in mediu protector .Taieri flanse cu plasma pt admisi sau evacuari .
DEZMEMBRARI VW GOLF 1,2,3,4, PASSAT B3 B4 Corrado
Diferite motorizari: 1400, 1600, 1800, 2000 8v, 2000 16v, 2800 VR6, 1900 D, TD, TDI
YM/ID: ugodvamesu
E-mail:ugodvamesu@yahoo.com
TEL: 0722410820
ugod is offline   Reply With Quote
Old 22-07-12, 21:56   #512
gaby007

Stage 5
 
gaby007's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 338
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: VW Golf MKII - Car Audio

Quote:
Originally Posted by B-11-AYG View Post
audiomobil, democar nu?
Audio...da mobil nu prea ca merge pe platforma
gaby007 is offline   Reply With Quote
Old 22-07-12, 21:57   #513
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: VW Golf MKII - Car Audio

ugod eu nu aberez ... eu iti spun ca masina canta . nu ai vazut tu ca nu ai fost prezent la craiova....
iti spun doar atat : nu se masoara la cnca cu usi deschise dar scorul este mult mai mare decat cel oficial cu usi inchise.... uiti ca am dat demult 157+ cu bmw-ul cu 4 Spl de 18 .... difuri de 1500w asta e fumata altceva mai bun ....te rog
__________________
mai bine intrebi decat sa mori prost si sa mai ai si pretentia ca le stii pe toate ...

eu intreb!!! voi ????
ludo_ludovic2003 is offline   Reply With Quote
Old 22-07-12, 21:59   #514
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: VW Golf MKII - Car Audio

a cantat toata sambata ca duminica a venit roli si nu am avut loc de media de 12 toli ... pana vine media de 15 toli la mine pe masina nu mai e mult
ludo_ludovic2003 is offline   Reply With Quote
Old 22-07-12, 22:02   #515
B-11-AYG
Renault Driver

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,641
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Talking Re: VW Golf MKII - Car Audio

Quote:
Originally Posted by ugod View Post
vezi ca iara incurci treburile
una e usi inchise cum se masoara la voi in CNCA
si una e usi deschise stii cum dau eu cu usile deschise ? ai fii putin uimit sa vezi 158 cu usile deschise asa ca lasa ...
nu stiu sa vi vazut cineva sa cante masina ta 8 ore continu ...eu unu NU am vazut ...poate alti care au fost prezenti pot confirma asta ....si chiar azi mai vb cu cateva persoane comune care au confirmat ce spun eu ...
poate anu asta o sa mai fie o competitie unde sa vin si eu si tu sa vedem ce si cum ..pana atunci doar discutam aiurea ...
la AR am inteles ca ai avut probleme cu ea nici nu zic nimik ...
la DJ am inteles ca ai avut probleme de curent ...sper sa le rezolvi ...dar mai ai de terminat si masine care nu are medi inalte ..deci nu prea are cu ce canta momentan ...iar cand usile vin facute scorul se schimba radical ..sper ca stii si asta ...deci momentan ramanem la ce avem ..nu are rost sa aberam aiurea ...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	shaorma.jpg
Views:	36
Size:	34.8 KB
ID:	2502749  
B-11-AYG is offline   Reply With Quote
Old 22-07-12, 22:25   #516
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: VW Golf MKII - Car Audio

Quote:
Originally Posted by IM View Post
...motivul este unul singur... mai este mult de lucru la masina d.p.d.v. vizual si al finisajelor ...
Deci face scor, canta tare, da peste acel 160 promis dar nu e frumoasa?
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 22-07-12, 22:27   #517
roli

Stage 5
 
roli's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,304
Member of:
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: VW Golf MKII - Car Audio

A mea a cantat de la 10 cand am mers la event pana la premiera, nu stiu cate ore au fost dar au savurato multi
roli is offline   Reply With Quote
Old 23-07-12, 10:56   #518
alex_bmw1992

Stage 5
 
alex_bmw1992's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 999
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: VW Golf MKII - Car Audio

Quote:
Originally Posted by ugod View Post
vezi ca iara incurci treburile
una e usi inchise cum se masoara la voi in CNCA
si una e usi deschise stii cum dau eu cu usile deschise ? ai fii putin uimit sa vezi 158 cu usile deschise asa ca lasa ...
nu stiu sa vi vazut cineva sa cante masina ta 8 ore continu ...eu unu NU am vazut ...poate alti care au fost prezenti pot confirma asta ....si chiar azi mai vb cu cateva persoane comune care au confirmat ce spun eu ...
poate anu asta o sa mai fie o competitie unde sa vin si eu si tu sa vedem ce si cum ..pana atunci doar discutam aiurea ...
la AR am inteles ca ai avut probleme cu ea nici nu zic nimik ...
la DJ am inteles ca ai avut probleme de curent ...sper sa le rezolvi ...dar mai ai de terminat si masine care nu are medi inalte ..deci nu prea are cu ce canta momentan ...iar cand usile vin facute scorul se schimba radical ..sper ca stii si asta ...deci momentan ramanem la ce avem ..nu are rost sa aberam aiurea ...
like
alex_bmw1992 is offline   Reply With Quote
Old 23-07-12, 14:10   #519
Marius-MSC

Stage 5
 
Marius-MSC's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 318
Member of:
[Competitor CNCA]
[VW]
Default Re: VW Golf MKII - Car Audio

Quote:
Originally Posted by ugod View Post
..
poate anu asta o sa mai fie o competitie unde sa vin si eu si tu sa vedem ce si cum ..pana atunci doar discutam aiurea ...
l
Daca te anunti vreodata si tu si ludovic poate sa fie si unde se agata harta in cui ca sunt prezent,asa ceva nu se rateaza!!!

PS:Bafta si succes cu proiectul,eu unul cred ca o sa satisfaca pe toata lumea atat pe partea de scor cat si de cantat toata ziua,sunt 100% ca si a ta canta 2 zile intregi la 40% din putere cum a cantat honda!!!
__________________
My Polo6n2-> https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...olo-2-usi.html

“Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music”

Last edited by Marius-MSC; 23-07-12 at 14:14.
Marius-MSC is offline   Reply With Quote
Old 23-07-12, 15:40   #520
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: VW Golf MKII - Car Audio

Quote:
Originally Posted by ugod View Post
vezi ca iara incurci treburile
una e usi inchise cum se masoara la voi in CNCA
si una e usi deschise stii cum dau eu cu usile deschise ? ai fii putin uimit sa vezi 158 cu usile deschise asa ca lasa ...
nu stiu sa vi vazut cineva sa cante masina ta 8 ore continu ...eu unu NU am vazut ...poate alti care au fost prezenti pot confirma asta ....si chiar azi mai vb cu cateva persoane comune care au confirmat ce spun eu ...
poate anu asta o sa mai fie o competitie unde sa vin si eu si tu sa vedem ce si cum ..pana atunci doar discutam aiurea ...
la AR am inteles ca ai avut probleme cu ea nici nu zic nimik ...
la DJ am inteles ca ai avut probleme de curent ...sper sa le rezolvi ...dar mai ai de terminat si masine care nu are medi inalte ..deci nu prea are cu ce canta momentan ...iar cand usile vin facute scorul se schimba radical ..sper ca stii si asta ...deci momentan ramanem la ce avem ..nu are rost sa aberam aiurea ...

Hai la urmatoarele etape si vedem acolo ce si cum.

Tu spuneai ca masina nu exista daca nu canta. Eu zic ca masina nu exista daca nu vine la eveniment, in primul rand.

PS: Nici noi nu am auzit masina ta cantand 8 ore continuu. Am auzit cantand cateva piese (nr limitat) cu pauze decente de racire intre ele. Au fost alte masini care cantau 8 ore continuu, nu vad nici Golful nici Duba sa faca acelasi lucru. Momentan.
__________________
www.melodix.ro

Last edited by ReLLaXX; 23-07-12 at 15:49.
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 23-07-12, 15:44   #521
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: VW Golf MKII - Car Audio

Quote:
Originally Posted by Marius-MSC View Post
Daca te anunti vreodata si tu si ludovic poate sa fie si unde se agata harta in cui ca sunt prezent,asa ceva nu se rateaza!!!

PS:Bafta si succes cu proiectul,eu unul cred ca o sa satisfaca pe toata lumea atat pe partea de scor cat si de cantat toata ziua,sunt 100% ca si a ta canta 2 zile intregi la 40% din putere cum a cantat honda!!!
Prima limita a unei instalatii de genul asta sunt difuzoarele.


Acum, un amplificator de 5,2 Kw + pe 4 difuzoare de 350W conectate la 0.5 Ohm (unde legendele spun ca ampliful poate mai mult de 5.2 Kw) care merge la 40% ti se pare putin?

Masinile trebuie sa fie prezente in primul rand, ca sa se poata discuta de ele. Si mai apoi sa faca ce stiu ele sa faca mai bine. Daca stiu. Daca nu... mai e de lucru.
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 23-07-12, 16:24   #522
teddyb
Ford Driver

Stage 5
 
teddyb's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 907
Member of:
[FORD]
Default Re: VW Golf MKII - Car Audio

eu cred ca ambele masini canta tare si bine...8ore in continu (fara alimentare la renel si pauze decente de racire) nu cred...
cel mai frumos si cel mai bine ar fi prezenta lor la un eveniment si confruntate ambele cu piese identice,lasand numerele dp termlab!!si fara scuze din partea nimanui,ba ca nu este curent,ba ca nu este gata ect.
sau un db drag de 5min,bme click ca e destul de low piesa,si facand media! personal am asistat la masini de medie 150/152 cu 2x15 si 2x18 pana in 10kw declarati de casa.
nu am avut placerea sa le ascult,dar din filmulete(ceea ce este ceva relativ fata de simturile live),parca spre golf as inclina putin balanta.ramane de fapt ca ambele sunt super masini,care ar face de ras multe masini din italia,dupa umila mea parere!!
lasand la o parte "certurile" virtuale,ma bucur ca este competitie intre voi si este un semn de incercare de a face cat mai mult posibil.
sunt mandru de voi,ma mandresc la amicii mei spl-isti cu voi,chiar sunt cereri de venire a masinilor la Rimini anul viitor (unde vine crema spl-ului si frecventelor joase) si pot baga mana in foc ca nu avem de aplecat capul cu nimica!!
teddyb is offline   Reply With Quote
Old 25-07-12, 09:43   #523
sharkky

Stage 5
 
sharkky's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,316
Member of:
[DACIA]
Default Re: VW Golf MKII - Car Audio

Like la postul de mai sus!
sharkky is offline   Reply With Quote
Old 25-07-12, 16:33   #524
IM

Stage 5
 
IM's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 811
Default Re: VW Golf MKII - Car Audio

Personal ce ma dezamageste la noi este faptul ca se merge pe varianta sa sune tare ca restul nu conteaza. Nu ma refer la design ci la modul de realizare a instalarii, functionalitate, siguranta in exploatare, modul de transpunere in practica pas cu pas a proiectului, finisaje, aspect sistem, aspect automobil.
Am vazut multe sisteme in ultimii 8 ani la mari expozitii/competitii internationale si pot spune ca la noi in Romania chiar daca avem la ora actuala decibeli multi pe afisaj... lasam destul de mult de dorit la celelalte capitole. Ma refer strict la competitii gen dB Drag Racing si nu la SQ. Incet... si la noi lucrurile tind sa evolueze... si intradevar, pentru anul viitor, ar fi o mare provocare participarea echipei Romaniei la My Special Car / Italia.
__________________
Pure Music
"The myth is stronger than the truth,
And the truth can sometimes lie
To see all from what it was
You need an uncorrupted eye..."
ionutmocioiu-on-facebook.com
IM is offline   Reply With Quote
Old 07-08-12, 00:28   #525
ionu_05

Stage 2
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 70
Default Re: VW Golf MKII - Car Audio

Numa cearta
Ugod ceva nou sa ne areti ai un video ceva ce ai mai lucrat la masina si unde mai putem asculta masina
ionu_05 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -