Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Arata-ti sunetul! > Sistemul Audio de pe Masina Mea

Sistemul Audio de pe Masina Mea Sistemul Audio de pe Masina Mea

Reply
 
Thread Tools
Old 28-08-10, 15:54   #91
IM

Stage 5
 
IM's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 811
Default Re: Citroen C4 Picasso - Democar Genesis / Ground Zero / Scan-Speak / Project88 by IM

Quote:
Originally Posted by Marinu View Post
Indiferent de proprietarii masinilor sau de detalii privind montajul/reglajul, atunci cand le-am ascultat impreuna cu VRX, acestea erau prezetate sub forma DEMOCAR. Gordon Taylor ne-a deschis usile masinii personal, ne-a asteptat sa ascultam pe rand, si tot el ne-a dat explicatiile de rigoare privind instalarea.

Oricum nu mai conteaza acum, cu parere de rau citeam comunicatele facute de Gordon... amplificatoarele nu se vor mai produce , insa el le va sta la dispozitie clientilor pentru reparatii sau garantii.

Pacat !!!
Pai este normal, daca l-ai abordat pe el si nu pe Dave, fiind foarte politicos si binevoitor el v-a prezentat audiomobilul. Eu va spuneam ceeace ce voi nu stiati, ci doar ati presupus... gresit.

Tu ai citit comunicatele oficiale facute de el... eu am citit corespondenta pe email de ieri ca raspuns la cateva intrebari personale. Pentru moment mai multe nu pot sa spun... dar cu siguranta vor apare comunicate oficiale in lunile viitoare.
Sunt cateva proiecte cu Genesis in studiu, altele in construire in Ro, cel putin unul cu P15...
__________________
Pure Music
"The myth is stronger than the truth,
And the truth can sometimes lie
To see all from what it was
You need an uncorrupted eye..."
ionutmocioiu-on-facebook.com

Last edited by IM; 28-08-10 at 15:58.
IM is offline   Reply With Quote
Old 28-08-10, 17:27   #92
IM

Stage 5
 
IM's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 811
Default Re: Citroen C4 Picasso - Democar Genesis / Ground Zero / Scan-Speak / Project88 by IM

old style car audio
https://www.youtube.com/watch?v=-wfi0whruXE
IM is offline   Reply With Quote
Old 29-08-10, 07:50   #93
_vrx_

Stage 4
 
_vrx_'s Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 299
Member of:
[Moderators]
[Competitor CNCA]
Default Re: Citroen C4 Picasso - Democar Genesis / Ground Zero / Scan-Speak / Project88 by IM

Quote:
Originally Posted by IM View Post
Wrong! - Depeche Mode = https://www.youtube.com/watch?v=L2GaCnAiuvo

Dan, te contrazic... nu de amorul` discutiilor contradictorii cu tine ci deoarece il cunosc destul de bine pe Dave, de mai bine de 3 ani si stiu foarte bine detaliile celor doua MBenz ale sale, ambele echipate cu Genesis. Este unul dintre prietenii foarte apropiati ai lui Gordon Taylor, dar in ceeace priveste audiomobilelel sale, absolut totul este lucrat de el personal de la proiectare sistem, instalare si setare. Carlo Corbin (Peugeot negru Genesis) eventual sa il fi ajutat cateodata, fiind prieteni apropiati.
Mai omule o masina full genesis aflata in standul de prezentare genesis intr-o competitie internationala prezentata de patronul respectivului brand tu cum vrei sa se numeasca ???
In alta ordine de idei pe mine m-a interesat soundul nicidecum proprietarul masinii .
_vrx_ is offline   Reply With Quote
Old 29-08-10, 10:15   #94
IM

Stage 5
 
IM's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 811
Default Re: Citroen C4 Picasso - Democar Genesis / Ground Zero / Scan-Speak / Project88 by IM

Quote:
Originally Posted by _vrx_ View Post
Mai omule o masina full genesis aflata in standul de prezentare genesis intr-o competitie internationala prezentata de patronul respectivului brand tu cum vrei sa se numeasca ???
In alta ordine de idei pe mine m-a interesat soundul nicidecum proprietarul masinii .
Pai... mai omule... puteai sa faci afirmatii la ceeace sti si nu la ceeace ai presupus tu. Eu doar am venit cu explicatii exacte. Si apropo, Gordon Taylor nu a fost patron la Apogee Electronics Ltd... dar nu are sens sa iti dau mai multe explicatii deoarece nu te-a interesat decat soundul si nimic mai mult...
IM is offline   Reply With Quote
Old 29-08-10, 21:37   #95
_vrx_

Stage 4
 
_vrx_'s Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 299
Member of:
[Moderators]
[Competitor CNCA]
Default Re: Citroen C4 Picasso - Democar Genesis / Ground Zero / Scan-Speak / Project88 by IM

Quote:
Originally Posted by IM View Post
Pai... dar nu are sens sa iti dau mai multe explicatii deoarece nu te-a interesat decat soundul si nimic mai mult...
Pai fiecare cu ce-l intereseaza eu sunt interesat de sound tu de dimensionarea cablurilor ...
_vrx_ is offline   Reply With Quote
Old 04-09-10, 21:14   #96
IM

Stage 5
 
IM's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 811
Default Re: Citroen C4 Picasso - Democar Genesis / Ground Zero / Scan-Speak / Project88 by IM

Am ascultat zilele acestea Panasonicul.
Sunet tipic de lampa... cald, nenatural de soft si placut... pe soft jazz, blues, adormi chiar si daca nu iti este somn, fiind si hipnotizat de cele doua vumetre jucause, si lumina galbuie palida a lampilor. Hmmm, in ceeace priveste cel mai mic detaliu, reproducerea pura a informatiei si a sunetului natural al instrumentului, F1 este suveran!
Ador sunetul de lampa si voi incerca un upgrade maxim in ceeace priveste Panasonicul, dar in competitii voi merge cu F1! Advanced 5Ch sau Master 5Ch deoarece se anuntza cel putin doua masini foarte competitive in Advanced 5Ch.
IM is offline   Reply With Quote
Old 04-09-10, 21:21   #97
ugod

Stage 5
 
ugod's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,804
Default Re: Citroen C4 Picasso - Democar Genesis / Ground Zero / Scan-Speak / Project88 by IM

nea lampa
ugod is offline   Reply With Quote
Old 05-09-10, 12:52   #98
Marinu

Stage 5
 
Marinu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 697
Member of:
[Moderators]
[Competitor CNCA]
Default Re: Citroen C4 Picasso - Democar Genesis / Ground Zero / Scan-Speak / Project88 by IM

Quote:
Originally Posted by IM View Post
in competitii voi merge cu F1!
Deci pana la urma nici sfatul lui VRX nu a fost chiar atat de rau .

Quote:
Originally Posted by IM View Post
Sunet tipic de lampa... cald, nenatural de soft
Aceeasi experienta am avut-o si noi, asta este si motivul pentru care dupa ce l-am ascultat, a si zburat

Spor la treaba cu masina si sa ne vedem cu bine la competitii , va fi foarte interesant daca cele doua masini despre care vorbesti sunt cele la care ma gandesc eu.
__________________
Music lets you know.. You are alive !

More at: https://www.facebook.com/ArtInMotionExclusive
Marinu is offline   Reply With Quote
Old 07-09-10, 20:12   #99
IM

Stage 5
 
IM's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 811
Default Re: Citroen C4 Picasso - Democar Genesis / Ground Zero / Scan-Speak / Project88 by IM

Picassoul imi mananca toti neuronii... dar sper sa se merite efortul si in continuare...
In Adv. 5Ch este Albert si probabil Peste( il bate gandul sa renunta la 7ch ). La ei faceam referire. La Master 5ch (Limited bonus points) nu este nimeni si aici ma gandesc sa intru cu Picassoul.
IM is offline   Reply With Quote
Old 08-09-10, 13:42   #100
AlexBanu
VW Driver

Stage 5
 
AlexBanu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,777
Member of:
[VW]
[PARTICIPANT CURSE]
Exclamation Re: Citroen C4 Picasso - Democar Genesis / Ground Zero / Scan-Speak / Project88 by IM

Quote:
Originally Posted by IM View Post
Picassoul imi mananca toti neuronii... dar sper sa se merite efortul si in continuare...
In Adv. 5Ch este Albert si probabil Peste( il bate gandul sa renunta la 7ch ). La ei faceam referire. La Master 5ch (Limited bonus points) nu este nimeni si aici ma gandesc sa intru cu Picassoul.
Pot sa fac o mica rectificare cu privire la Advanced 5ch?
Cred ca vor fi mult mai mult decat cei doi enumerati de tine. Eu stiu pentru moment cam 5 masini care vor intra in grupa specificata de tine.

PS: cred ca ar fi mult mai interesant sa participi si la ambele sectiuni datorita concurentei.

Spor la treaba in continuarea proiectului si astept mai multe detalii despre sistemul la care lucrezi.
AlexBanu is offline   Reply With Quote
Old 11-09-10, 11:22   #101
IM

Stage 5
 
IM's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 811
Default Re: Citroen C4 Picasso - Democar Genesis / Ground Zero / Scan-Speak / Project88 by IM

Quote:
Originally Posted by AlexBanu View Post
Pot sa fac o mica rectificare cu privire la Advanced 5ch?
Cred ca vor fi mult mai mult decat cei doi enumerati de tine. Eu stiu pentru moment cam 5 masini care vor intra in grupa specificata de tine.

PS: cred ca ar fi mult mai interesant sa participi si la ambele sectiuni datorita concurentei.

Spor la treaba in continuarea proiectului si astept mai multe detalii despre sistemul la care lucrezi.
Inapoi pe baricade, dupa un drum de 3000Km...
Alex, eu ma refer strict la audiomobilele care au participat in EMMA si care aspira la Finala Europeana 2011. Din cei pe care ii cunosc si port discutii, intradevar s-ar putea ca si Nae (Gavrila Liucian) sa incerce din nou in 2011 si din ce mi-a spus Marian ar mai fi audiomobile in lucru probabil pentru CNCA si chiar EMMA.... Daca vor fi mai multe.... ar fi extraordinar! Atunci probabil intradevar cele mai bune sisteme vor merge mai departe si concurenta nu pot spune decat ca va ajuta in alcatuirea unei echipe EMMA Romania foarte competitiva.

Revenind la topic, sistemul isi continua cursul pe latura multimedia pentru moment urmand ca in ianuarie si februarie sa intre in modificari majore - ma refer aici la reconstruirea intregii planse de bord, consola centrala...
IM is offline   Reply With Quote
Old 11-09-10, 11:25   #102
IM

Stage 5
 
IM's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 811
Smile Re: Citroen C4 Picasso - Democar Genesis / Ground Zero / Scan-Speak / Project88 by IM

Quote:
Originally Posted by Bacanutinu View Post
Imi permit sa postez in locul lui Ionut...
Saga continua...!
wow, intradevar surpriza!
...si asa apare prima componenta dintr-un nou puzzle.
IM is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 20:56   #103
IM

Stage 5
 
IM's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 811
Default Re: Citroen C4 Picasso - Democar Genesis / Ground Zero / Scan-Speak / Project88 by IM

2011 - un an nou se asterne inaintea noastra.
Picasso-ul a parasit garajul nostru spre a intra intr-un nou proces de transformare in vederea sezonului competitional EMMA SQ 2011. Impreuna cu bunul meu prieten italian Matteo Pinciroli vom ataca competitiile EMMA 2011. Amplificatoarele vor fi manufacturate de catre Matteo, editie limitata, marca The End - Silver sau poate chiar Gold Edition, clasa A pura. HU este Pioneer ODR, difuzoarele - aici inca nu s-a stabilit concret pana acum, in urmatoarele doua luni se va lua decizia finala.
Constructia extraordinar de solida a bordului va ramane probabil neschimbata, decizia de amplasare a traductoarelor de bas in bord realizata de Fuscobal Marinu si Radu dovedindu-se a fi aceea ideala. Si apoi era si pacat de structura non rezonanta a incintelor din bord, inelele solide de metal cu filet metric si finisarea fara cusur la care a muncit Cristi mai bine de doua zile. Se vor face incinte custom pentru positionarea traductorului de medii/inalte. Subwooferul va fi Velodyne DD10.
"Dracula Reloaded" in 2008 a reusit o performanta extraordinara, impreuna cu o echipa extraordinara... sa vedem ce ne rezerva 2011!
Sistemul ce urma a fi instalat in Picasso isi va gasi lacasul in alt audiomobil ce va urma probabil a fi prezentat si in aceasta sectiune.
IM is offline   Reply With Quote
Old 11-04-11, 21:27   #104
IM

Stage 5
 
IM's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 811
Smile Picasso Team PureMusic

EMMA 2011 Kick Off - Leipzig AMICOM.
Audio Plus - Team Pure Music Romania prin Matteo Princiroli = locul 1 Advanced 5 ch
Picasso-ul incepe astfel anul competitional 2011 cu un rezultat exceptional!
A reprezentat Romania in 2008 in EMMA @ work - European Supercup, castigand marele premiu... acum revine in arena adjudecand locul 1 in competitia de deschidere a sezonului competitional EMMA 2011!
In imagine Monica (romanca), viitoarea sotie a lui Matteo.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Picasso puremusic 1 Leipzig.JPG
Views:	120
Size:	261.7 KB
ID:	1961417   Click image for larger version

Name:	Picasso puremusic 2 Leipzig.JPG
Views:	217
Size:	287.0 KB
ID:	1961418   Click image for larger version

Name:	Picasso puremusic 3 Leipzig.JPG
Views:	159
Size:	286.3 KB
ID:	1961419  

Click image for larger version

Name:	Picasso puremusic 4 Leipzig.JPG
Views:	245
Size:	269.0 KB
ID:	1961420   Click image for larger version

Name:	Picasso puremusic 5 Leipzig.JPG
Views:	206
Size:	269.3 KB
ID:	1961421   Click image for larger version

Name:	Picasso puremusic 6 Leipzig.JPG
Views:	185
Size:	274.9 KB
ID:	1961422  

Click image for larger version

Name:	Picasso puremusic 7 Leipzig.JPG
Views:	181
Size:	281.8 KB
ID:	1961423   Click image for larger version

Name:	Picasso puremusic 8 Leipzig.JPG
Views:	200
Size:	169.1 KB
ID:	1961424  

Last edited by IM; 11-04-11 at 21:34.
IM is offline   Reply With Quote
Old 11-04-11, 23:16   #105
raresvintea

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 717
Member of:
[SKODA]
Default Re: Citroen C4 Picasso - Democar Genesis / Ground Zero / Scan-Speak / Project88 by IM

Felicitari pentru rezultat! O mare realizare pentru voi si va doresc sa mai aveti parte de inca foarte multe!

Succes in anul competional!
raresvintea is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -