Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Arata-ti sunetul! > Sistemul Audio de pe Masina Mea

Sistemul Audio de pe Masina Mea Sistemul Audio de pe Masina Mea

Reply
 
Thread Tools
Old 20-03-12, 13:50   #91
Simox

Stage 2
 
Simox's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 55
Member of:
[VW]
Default Re: Logan CT80MCO - DD powah :-P

Se aude demential dd-ul , abea astept sa vad cum o sa fie cu 2 , pacat ca eu nu am loc de 2x 15"
Simox is offline   Reply With Quote
Old 20-03-12, 14:44   #92
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Logan CT80MCO - DD powah :-P

Quote:
Originally Posted by Simox View Post
Se aude demential dd-ul , abea astept sa vad cum o sa fie cu 2 , pacat ca eu nu am loc de 2x 15"
2 x 12" in volumul potrivit fac cam aceeasi chestie (cu o mica diferenta de feeling datorita suprafetei de con). In rest... totul e posibil.
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 19-05-12, 08:36   #93
lorentziu
Banned

Stage 3
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 136
Default Re: Logan CT80MCO - DD powah :-P

Quote:
Originally Posted by Simox View Post
Se aude demential dd-ul , abea astept sa vad cum o sa fie cu 2 , pacat ca eu nu am loc de 2x 15"
am ascultat sistemul si mie personal sincer nu mi-a placut absolut deloc cum suna dar deloc..! nu are atac nici ca un pioneer de 12' poate si din cauza incintei gresit calculate..un port absolut prea mare..a rezultat o molfaiala ce nu aduce a bas oricum ai asculta..cu ceva banal si ieftin puteai sa faci sa sune similar dar asta e parerea mea...!o fi si din playerul ala de ''top''...vechi si obosit nush dar speram sa aud altceva din ''melcii'' aia...dar de unde..super amplificati si degeaba am plecat cu un gust amar..nu m-a impresionat decat negativ..nu te intelegeai inauntru de galagie doar, atac pauza..o ciorbica de sunete''..pacat de munca..e un review real ce nu trebuie neaparat agreat..e doar parerea mea personala, no ofense
lorentziu is offline   Reply With Quote
Old 19-05-12, 08:49   #94
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: Logan CT80MCO - DD powah :-P

Nu am ascultat sistemul deci nu-mi pot da cu parerea, de curiozitate, tu in ce iti faci auditiile? Cat despre acel player vechi si obosit... inca face 3.14 3.14 pe multe unitati din actuala generatie
__________________
Y!M dbig.sounds
Dealer Autorizat pentru toata gama de produse Digital Designs si PowerCell
S-A DESCHIS
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 19-05-12, 09:40   #95
Seal

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,040
Default Re: Logan CT80MCO - DD powah :-P

uite unde era maniacul de domotec
Seal is offline   Reply With Quote
Old 19-05-12, 10:52   #96
lorentziu
Banned

Stage 3
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 136
Default Re: Logan CT80MCO - DD powah :-P

nu face prea multe..am vazut ce poate playerul ala de ''top''..ce e vechi e vechi..atat poate saracu'...asta e..ptr amatorii de second o fi ok..mie mu-mi place cum suna ..e depasit..face 0, 3/2 din unu' nou..domotec..? ai avut tu sigur..
lorentziu is offline   Reply With Quote
Old 19-05-12, 10:58   #97
Tavyyyy

Stage 4
 
Tavyyyy's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 263
Member of:
[Competitor CNCA]
[VW]
Default Re: Logan CT80MCO - DD powah :-P

Iertati-l ca nu stie ce zice
Tavyyyy is offline   Reply With Quote
Old 19-05-12, 10:58   #98
animalutz
VW Driver

Stage 5
 
animalutz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,203
Member of:
[Street Gambler]
[VW]
[Competitor CNCA]
[AUDI]
Default Re: Logan CT80MCO - DD powah :-P

Iaute, Debeichi are importator la noi si el are cont pe forum ... =))
animalutz is offline   Reply With Quote
Old 19-05-12, 11:14   #99
lorentziu
Banned

Stage 3
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 136
Default Re: Logan CT80MCO - DD powah :-P

ce va mai aparati intre voi..stiu si ce are ala si ala ca doar citesc..dar daca incearca sa rada ..rad si eu de el..)))..iar tu esti fac S.A.L..? sunt curios..
lorentziu is offline   Reply With Quote
Old 19-05-12, 12:04   #100
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Logan CT80MCO - DD powah :-P

Fiecare are dreptul la o parere. Va rog sa respectati chestia asta.

DD-urile sunt deosebite tocmai prin faptul ca in instalarea optima sunt suficient de liniare incat sa acopere zona subjoaselor dar sa rezolve excelent si partea de kick (atac foarte bun). Tocmai "viteza" le caracterizeaza in mod normal. Difuzorul sigur poate. Restul... e detaliu.

Nu sariti cu atacuri de gen Domotec si altele ca nu cred ca-i cazul...
__________________
www.melodix.ro
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 19-05-12, 12:39   #101
lorentziu
Banned

Stage 3
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 136
Default Re: Logan CT80MCO - DD powah :-P

am simtit ca poate..are suflu nu gluma dd-ul ala dar pacat ca a fost bagat intr-o incinta necorespunzatoare....si tocmai ca stiam si o serie mai superioara am fost curios cum se aude la banii aia..instalarea e totul zic eu..uneori vezi scule f bune si nu se aud la asteptarile tale..e o arta incinta juma' juma' cu reproductorul de joase'..mai bine lasi pe altul sa o proiecteze decat sa dai buleala.! al stiu pe cristi cate cutii a facut dar exagereaza pe partea cu portu..in continuare persista in greseala, pacat! mai bine sa imai invete..sau sa fure meserie..una peste alta sub-ul lucra bine dar in tacere..voia alta casuta''..saracu! poze ptr cel cu''domotecul''..chiar ma pricep la incinte si instalari e facut de mana mea tot..deci relax..as zice..era doar un review, am dreptul la o opinie..numai bine
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	004.jpg
Views:	142
Size:	708.0 KB
ID:	2437516   Click image for larger version

Name:	008.jpg
Views:	131
Size:	952.9 KB
ID:	2437517   Click image for larger version

Name:	007.jpg
Views:	112
Size:	1.12 MB
ID:	2437518  

Click image for larger version

Name:	001.jpg
Views:	75
Size:	1.06 MB
ID:	2437519   Click image for larger version

Name:	003.jpg
Views:	78
Size:	635.9 KB
ID:	2437521   Click image for larger version

Name:	002.jpg
Views:	76
Size:	782.0 KB
ID:	2437523  

lorentziu is offline   Reply With Quote
Old 19-05-12, 12:53   #102
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Logan CT80MCO - DD powah :-P

Quote:
Originally Posted by lorentziu View Post
am simtit ca poate..are suflu nu gluma dd-ul ala dar pacat ca a fost bagat intr-o incinta necorespunzatoare....si tocmai ca stiam si o serie mai superioara am fost curios cum se aude la banii aia..instalarea e totul zic eu..uneori vezi scule f bune si nu se aud la asteptarile tale..e o arta incinta juma' juma' cu reproductorul de joase'..mai bine lasi pe altul sa o proiecteze decat sa dai buleala.! al stiu pe cristi cate cutii a facut dar exagereaza pe partea cu portu..in continuare persista in greseala, pacat! mai bine sa imai invete..sau sa fure meserie..una peste alta sub-ul lucra bine dar in tacere..voia alta casuta''..saracu! poze ptr cel cu''domotecul''..chiar ma pricep la incinte si instalari e facut de mana mea tot..deci relax..as zice..era doar un review, am dreptul la o opinie..numai bine
Mi se pare ca pigoo are un entry level, sau pe-acolo. Oricum, majoritatea DD-urior merg bine si in free air, motiv pentru care suporta fara probleme incinte mari si/sau porturi supradimensionate. Echilibrul sta in raportul dintre volumul incintei, volumul portului si logic, implementarea in masina. Se poate face foarte bine si foarte tare si cu porturi uriase. Poate nu a iesit aici, de data asta.
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 19-05-12, 13:03   #103
lorentziu
Banned

Stage 3
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 136
Default Re: Logan CT80MCO - DD powah :-P

daaa, are un 15' seria 500 acum..cum spuneam pacat ca nu e pus in valoare , putea apela chiar la tine cu siguranta sa-i zici ce si cumdar e capos..si da, asa e ..dd-rile merg bine daca sunt implementate bine
lorentziu is offline   Reply With Quote
Old 19-05-12, 20:24   #104
AlexSmL

Stage 2
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 67
Default Re: Logan CT80MCO - DD powah :-P

Din cate citesc eu ...observ ca tu din start ai ceva de impartit cu "persoana" pigoo...si mai putin cu sitemul/sculele alese de el.
Eu am ascultat sistemul lui in varianta actuala...si e foarte ok din toate punctele de vedere si chiar isi justifica pretul fiecare componenta.(cel putin pentru gusturile mele)
AlexSmL is offline   Reply With Quote
Old 19-05-12, 20:50   #105
lorentziu
Banned

Stage 3
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 136
Default Re: Logan CT80MCO - DD powah :-P

nu ai citit ca e parerea mea? ce e asa de greu de inteles..? chiar suna sub asteptari..asta e..! fiecare cu urechile lui, mie sincer la cat mi-a laudat sistemul nu m-a impresionat deloc..multi isi lauda sculele cat au dat pe ele mai mult si de fapt sunetul final conteaza ..in cazul de fata slabutz spre mediocru ptr banii investiti..asta cred eu..si gata !
lorentziu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -