Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Arata-ti sunetul! > Sistemul Audio de pe Masina Mea

Sistemul Audio de pe Masina Mea Sistemul Audio de pe Masina Mea

Reply
 
Thread Tools
Old 29-05-10, 16:12   #181
crystygye

Stage 5
 
crystygye's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 428
Default Re: Tico Sl <-> Crysty Gye

Astazi am lucrat la masina...Defapt demontat.
Am gasit problema: brat cu pivot. Pivot dus complet si bucsa din partea opusa juca cativa mm (bine ca nu am patit-o in mers). Trebuie sa schimb bratul cu totul.

crystygye is offline   Reply With Quote
Old 17-06-10, 22:22   #182
crystygye

Stage 5
 
crystygye's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 428
Default Re: Tico Sl <-> Crysty Gye

Proiectul meu s-a cam dus...
Mi s-a stricat planetara mare la masina (asta dupa rulmenti la fuzeta, brat cu pivot....trebuia sa imi dea "fatala" de tot), si la pret de 600-700 ron jumate din ea, nu stiu daca voi mai continua cu ea...daca voi renunta la masina..Chiar nu stiu, deocamdata sunt pe ganduri si in asteptare.

In fine, partea nasoala este ca am achizitionat ambele brate (doar pe cel stricat am apucat sa il schimb), discuri de frana brembo, placute frana textar, saboti frana textar si urma tamburi brembo.
Pe langa upgrade asta la sistemul de franare, am colantat total masina in alb mat.

E bine ca ii fac atatea dar ea cedeaza...Deocamdata merg cu ea asa trancanind, cu mare grija si astept ca in 1-2 saptamani sa ma duc intr-un service ptr o diagnoza pe elevator sa vad exact ce s-a intamplat.

Singura salvare a mea este sa dau de cineva care isi duce Tico la programul rabla si sa fie bun la inima sa fac un schimb de planetara cu el (ca a mea mai merge, doar ca o sa cedeze la un momendat)....dar cam slabe sanse..
crystygye is offline   Reply With Quote
Old 25-08-10, 10:54   #183
valitataye


Stage 5
 
valitataye's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 3,465
Member of:
[Competitor CNCA]
[SEAT]
[4Tuning International]
Default Re: Tico Sl <-> Crysty Gye

ce se mai aude de ticozaur si sistem?
valitataye is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 19:27   #184
crystygye

Stage 5
 
crystygye's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 428
Default Re: Tico Sl <-> Crysty Gye

Pe partea de sunet cam prost. S-au vandut amplificatoarele.
S-au pus discuri de frana Brembo, placute frana Textar, rulmentii in fuzete si bratele schimbate | urmeaza sabotii Textar sa fie montati...in rest slabut.
Doar cu goarna prin oras.

M-am apucat sa strang bani pentru un Logan nou, si nu mai am de gand sa bag bani in Tico (chiar daca sunt nevoit sa strang aprox 1 an bani | ideea este ca ii strang)..Voi mai baga bani, doar cand va fii necesar.

Cu subwooferul mai ies prin oras, daca pun mana pe vreo statie puternica, la munca (dar slabe sanse)
crystygye is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -