Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Intreaba si afla ce vrei sa stii

Reply
 
Thread Tools
Old 07-04-08, 18:54   #1
bertybox

Stage 4
 
bertybox's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 229
Exclamation JL AUDIO...........reglaj !

Salutare tuturor! Am au subwoofer JL AUDIO 10w6 in incinta din MDF cu bas reflex amplificat de o statie mono dedicata acestui dif. JL AUDIO 500/1. Pana acum ma credeam cel mai bun in reglaje,sfaturi,recomandari. Acest sistem este f.f.complex si minutios.Pur si simplu simt ca nu sant in stare de asa ceva. Nu credeam ca o statie mono este atat de complicat de reglat. Mentionez ca in masina calitatea sunetului este de neegalat in comparatie cu alte marci competitive pe care le-am tot combinat in fel si fel prin masina. Problema mea este ca eu stiu sigur ca poate mult mai mult. Ma poate ajuta un Specialist,un impatimit sau un detinator al acestui sistem ?
Va multumesc frumos ! Adi
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00398.JPG
Views:	97
Size:	2.28 MB
ID:	506449   Click image for larger version

Name:	DSC00415.JPG
Views:	86
Size:	2.12 MB
ID:	506450  
bertybox is offline   Reply With Quote
Old 20-05-08, 20:18   #2
AlexBanu
VW Driver

Stage 5
 
AlexBanu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,777
Member of:
[VW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: JL AUDIO...........reglaj !

http://mobile.jlaudio.com/pdfs/13320.pdf citeste asta si asta http://mobile.jlaudio.com/pdfs/7954.pdf ..poate iti ajuta la ceva

Last edited by AlexBanu; 20-05-08 at 20:22.
AlexBanu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -