Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Intreaba si afla ce vrei sa stii

Reply
 
Thread Tools
Old 25-02-08, 17:02   #1
Alternator

Stage 2
 
Join Date: May 2007
Posts: 73
Default am nevoie de ceva ajutor profesionist

deci am avut ghinionul sa primesc de craciun un sistem creative t3100......Deci per total e bun dar mi se pare ca daca trec de jumatate din volum se aude de parca ar sufla cineva in tub.Intradevar la banii pe care i-au dat parintii nu e rau dar simt ca pot sa scot mai mult din el.Daca ii cumpar un difuzor cam de 30W cu membrana de aluminiu rezolv ceva?Si as mai vrea sa mentionez ca are o incinta foarte,foarte mica......26X17X17 si are difuzorul plasat lateral.Sau si mai simplu pun un tub cu diametru mai mare si rezolv problema?Multumesc celor care macar imi vor da atenti
Alternator is offline   Reply With Quote
Old 25-03-08, 11:05   #2
marius_eugen

Stage 5
 
marius_eugen's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,497
Member of:
[INSANE RACERS]
Cool Re: am nevoie de ceva ajutor profesionist

Parerea mea e ca el se aude prost in primul rand ca nivelul de amplificare e f slab , apoi daca ii pui ceva mai mare este f posibil sa mearga si mai prost .
Sfatul meu e sa le vinzi si sa-ti cumperi altceva ! Si eu am avut mai multe sisteme audio si incet le-am tot schimbat pana am ajuns la concluzia ca mai bine imi iau un Home Cinema si rezolv problema si de sunet la calculator si la filme si la tot . Pentru o camera decenta iti trebuie ceva 5.1 pe la 80 - 100 w sa se auda bine . De asta iti spun ca si daca-i pui un difuzor de 30w si te chinui sa el modifici tot nu se vor auzi nici pe jumatate de cat ar trebui .
Daca vrei ceva decent pentru in camera iti recomand Logitech 530 , are 70 w rms si se aud super ok !
marius_eugen is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -