Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Intreaba si afla ce vrei sa stii

Reply
 
Thread Tools
Old 05-06-05, 08:56   #1
Master_of_Ice

Stage 2
 
Join Date: May 2005
Posts: 63
Default O mica rugaminte

Urmeaza sa imi pun niste boxe in suzuki samurai..locul insa este foarte mic, nu am portbagaj si nu prea stiu cum sa le aranjez..ma gandeam la un moment dat sa scot un scaun si cel ramas sa-l pun pe centru...
sau daca aveti voi alte idei...sau macar poze cu masini mici! adica sa nu aibe portbagaj sau sa aibe, dar mic.
Master_of_Ice is offline   Reply With Quote
Old 05-06-05, 10:33   #2
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,661
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Vrei sa faci F1 ??? Boxe sau woofere ??? Ca sa pui niste boxe nu-ti trebuie asa de mult loc. Dar daca vrei woofere, ar fi interesant un asa aranjament in masina, cu un scaun flancat de woofere. Dar ti-ar trebui garaj in acest caz neaparat.

1. Pentru boxe nu trebuie sa scoti 1 scaun, le pui pe capacul din spate.

2. Daca vrei niste woofere foarte mari, doar in acest caz nu vei avea loc in portbagaj si atunci poti sa scoti unul. Dar ca sa lasi masina stock si sa para cuminte in audio, lasa scaunele acolo si baga in portbagaj o cutie band-pass sau reflex cu 2 woofere facute pe marimea portbagajului si gata.

3. Daca ai 16 ani, ai timp 2 ani ca sa faci acest proiect.
Hondarul is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -