Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Intreaba si afla ce vrei sa stii

Reply
 
Thread Tools
Old 02-10-07, 13:01   #1
beleabelea

Stock
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 2
Default Ajutor Sony Xpload

Salutare,

Mi-am luat si eu un Ibiza si a venit standard cu un Mp3 Sony Xpload A250 4X40 w si boxe si tweetere pe usile din fata. Problema ar fi ca vreau si eu sa mai maresc galagia in masina si vroiam sa ma sfatuiti si pe mine ce solutie mi-ar trebui sa mai adaug inca 2 boxe si tweetere pe usile din spate , inca doua in spate si eventual si un subwoofer dar mentinand linia de Sony Xpload sau combinandu-o cu ceva care ar amplifica claritatea si ar fi compatibil cu ce am eu.
Merci
beleabelea is offline   Reply With Quote
Old 07-10-07, 16:35   #2
johhny
Renault Driver


Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 686
Member of:
[4Tuning International]
[RENAULT]
Default Re: Ajutor Sony Xpload

Poti sa mai adaugi inca 2 difuzoare si tweetere pe usile din spate la amplificarea player-ului, daca vrei subwoofer i-ti trebuie o amplficare suplimentara...
johhny is offline   Reply With Quote
Old 07-10-07, 16:54   #3
beleabelea

Stock
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 2
Default Re: Ajutor Sony Xpload

pai si ce as putea sa folosesc ca sa mai pun inca 2 boxe in spate si un subwoofer????
beleabelea is offline   Reply With Quote
Old 07-10-07, 18:05   #4
SpeeDBreaker

Stage 5
 
SpeeDBreaker's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 526
Default Re: Ajutor Sony Xpload

Iti recomand in usile din spate difuzoare coaxiale nu sistem deoarece tweeter`ele din spate ajung la urechea soferului si pasagerului din fata, si e sacaitor.
SpeeDBreaker is offline   Reply With Quote
Old 07-10-07, 18:41   #5
bezz

Stage 5
 
bezz's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 869
Default Re: Ajutor Sony Xpload

pai si tweeter-ele din coaxiale nu mai sunt sacaitoare sau de jos de unde sunt nu mai e problema?
la problema asta pioneer a gasit o solutie, Front Image Enhancement, din pacate omu' are Sony Xpload {Xplod stiam eu } ...

Quote:
Originally Posted by beleabelea View Post
pai si ce as putea sa folosesc ca sa mai pun inca 2 boxe in spate si un subwoofer????
ce altceva decat Sony Xpload?
__________________
Loud&Proud member of SQNLL Team
Music is my PASSION and CITROEN my LOVE



Last edited by bezz; 07-10-07 at 18:43.
bezz is offline   Reply With Quote
Old 07-10-07, 18:54   #6
SpeeDBreaker

Stage 5
 
SpeeDBreaker's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 526
Default Re: Ajutor Sony Xpload

Traiasca Xpload`u coaxialele rezolva problema, oricum knd esti sg in masina..sau cu 1 pers in dreapta suna mai bine sistemul de pe fata, nu e necesar spatele(exista fader).Spatele e pt galagie sau cand ai pasageri pe bancheta bafta!
__________________
If the weight won`t shift, e-brake it!
SpeeDBreaker is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -