Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Intreaba si afla ce vrei sa stii

Reply
 
Thread Tools
Old 14-12-15, 13:08   #1
AndyManescu

Stock
 
Join Date: Dec 2015
Posts: 5
Default Player 2DIN cu Android

Salut!
Am fost zilele trecute pe ruta Cluj-Bucuresti-Cluj, si tot drumul am ascultat muzica cu deezer pe telefon conectat prin cablu aux prin jack.
Mi-am dat seama cat de awesome e ca ai player cu Android. (Baza de date de muzica nelimitata + radiouri foarte bune cu semnal full nu doar medii cum e pe FM)
Semnalul nu a picat decat maxim 5-10 minute (cumulat) in cele 13 ore conduse. Iar pentru mine nu e o problema traficul la internet (Desi in cele 13 ore am consumat 650mb, ceea ce mi se pare foarte putin)

Am vazut ca exista de vanzare second insa nu brand-uri cunoscute.
Se vand pe OLX la preturi de 1300-1700ron.

Sa risc oare sa cumpar asa ceva?
https://olx.ro/oferte/q-2din-android/

EDIT:
Alt motiv pentru care vreau cu Android este ca vreau si navigatie, iar pentru 2DIN trebuie sa renunt la niste ceasuri de consum, cuplu... care alea se scot pentru a face loc unui player 2din (e special prevazut sa se poata face asta, nu e improvizatie).
Si in felul acesta as pastra informatiile prin ODB2 (Ba chiar le-as avea mult mai detaliate decat imi arata calculatorul masinii)

Navigatie 1DIN nu vreau, pentru ca acu am un DVD 1DIN care i se scoate afisajul in afara si e cu probleme, in sensul ca uneori se mai blocheaza display-ul, etc...

Last edited by AndyManescu; 14-12-15 at 13:14.
AndyManescu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -