Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Intreaba si afla ce vrei sa stii

Reply
 
Thread Tools
Old 07-12-14, 17:32   #1
FlaviusLia

Stage 4
 
FlaviusLia's Avatar
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 185
Default Intrebare Kenwood ddx-4028bt

Salutare. Tocmai ce am achizitionat un kenwood 4028bt, functioneaza perfect, dar nu am deblocate optiunile de control ale subwooferului (apar cu lacatel. Dvd-ul functioneaza perfect, se aude si subwoofer-ul, doar ca nu pot seta frecventa sau orice alt reglaj al lui. Din ce am observat, mufa este in regula, doar ca pe minusul dvd-ului este legat un fir care iese tot din dvd si pe care scrie PRK SW. Credeti ca de la el e problema?
FlaviusLia is offline   Reply With Quote
Old 07-12-14, 21:48   #2
Dragster

Stage 5
 
Dragster's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 788
Member of:
[Racing Syndicate]
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: Intrebare Kenwood ddx-4028bt

Quote:
Originally Posted by FlaviusLia View Post
Salutare. Tocmai ce am achizitionat un kenwood 4028bt, functioneaza perfect, dar nu am deblocate optiunile de control ale subwooferului (apar cu lacatel. Dvd-ul functioneaza perfect, se aude si subwoofer-ul, doar ca nu pot seta frecventa sau orice alt reglaj al lui. Din ce am observat, mufa este in regula, doar ca pe minusul dvd-ului este legat un fir care iese tot din dvd si pe care scrie PRK SW. Credeti ca de la el e problema?
Salut, lassa firul asa cum este, nu are nici o legatura cu subwoofer-u! Pune aparatul pe standby si acceseaza meniul de setup si vei avea optiunea de seta a sub-ului
Dar numai cand este aparatul pus pe STANDBY...
__________________
Dragster is offline   Reply With Quote
Old 07-12-14, 23:31   #3
FlaviusLia

Stage 4
 
FlaviusLia's Avatar
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 185
Default Re: Intrebare Kenwood ddx-4028bt

Mersi! O sa incerc maine sa vad daca merge. Neavand cartea lui, am cautat pe net si acel fir e pentru senzorii de parcare. O revin cu rezolvarea daca o gasesc.
FlaviusLia is offline   Reply With Quote
Old 11-12-14, 18:19   #4
FlaviusLia

Stage 4
 
FlaviusLia's Avatar
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 185
Default Re: Intrebare Kenwood ddx-4028bt

Ai avut dreptate. Am facut reglajele si acum totul e in regula. Mersi.
FlaviusLia is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -