Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Intreaba si afla ce vrei sa stii

Reply
 
Thread Tools
Old 05-03-07, 21:53   #1
boss1010

Stock
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1
Default completare sistem. Plizzz help :)

Va salut si va respect anticipat pt sfaturile pe care mi le veti da.
Va cer ajutorul deoarece imi place mult muzica, nu neaparat genul, ci mai ales sunetul calitativ si daca se poate chiar puternic ) . Am un mp3 player sony de 4X50w, niste boxe pioneer TS-A6991 aduse de afara, iar pe fata inca nu am luat nimic, iar din cauza asta tot stau cu piesele astea nepuse pe masina de luni de zile bune si ma uit la ele, pt ca vreau sa le pun pe toate odata Deci ce ma sfatuiti? Eu ma gandeam la niste Infinity Kappa 52.5i de 13 cm care s-ar potrivi pe Solenza mea fara a decupa usa, insa nu prea le mai gasesc. Au aparut cele Kappa 52.7i, insa sunt pe 2 ohmi si mi s-a spus ca s-ar putea sa-mi distruga casul, ele fiind in special pt amplificator ( vreau sa-mi pun si amplificator+sub, insa nu vreau sa mai schimb boxele, deci mi-ar trebui ceva care sa se potriveasca cu boxele spate si care sa dea superrezultate cu ajutorul unui amplificator) Ce imi recomandati, fara a face rabat la calitate? Ce marca e mai buna decat Infinity si ce mi s-ar potrivi la ceea ce am deja?
Sunt intr-o mare dilema si m-am cam blocat si de ce sa nu recunosc am devenit f f f nerabdator. Va astept sfaturile. Va multumesc mult!
boss1010 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -