va salut
am urmatoarele componente
HU : Sony cdx m-9900
amplif: Sony Xplod XM-SD14X ( 4 canale )
boxe : fata si spate mac audio apm 16.2 ( 16.5 )
am toate cele 4 boxe legate la amplificator, canalul din stanga spate are paraziti
Speta 1 : aveam paraziti cand porneam masina pe partea dreapta, am refacut legatura la ground si totul ok
Speta 2 : am legat toate cele 4 boxe la 2 canale ( nu am putut scoate hu-ul afara sa pun rca-urile pt front si rear ) asa ca am dat semnal la amplif pe de la iesirea de subwoofer, si am paraziti pe stanga spate cand pornesc masina
mentionez ca am rca-urile trase pe aceeasi parte cu 12v+ de la baterie
de ce am paraziti ?