Vreau si eu sa intreb ceva daca nu se supara detinatorul topicului.... La ce folosesc crossoverele? am gasit la un prieten in masina in portierele din spate, eu stiam ca sunt gen niste filtre, sa zicem sa filtreze... ce... nu stiu. pe el scrie input si woofer si twiter, deci ma gandesc ca filtreaza sunetul de inalte si medii nu? cineva mi-a zis ca sunt ca niste rezistente sa nu se arda difuzoarele, ca, curentul venea de la statie si nu de la cass.... deci? ma poate lamuri cineva?