Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Intreaba si afla ce vrei sa stii

Reply
 
Thread Tools
Old 28-03-11, 11:15   #1
AdrianSB

Stage 5
 
AdrianSB's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 546
Member of:
[DAEWOO]
Default O intrebare ...

As avea si eu o intrebare ... avetì idee cu cat se vinde un tub de bas MA audio de 1000 w RMS ?
AdrianSB is offline   Reply With Quote
Old 28-03-11, 11:53   #2
AlexBanu
VW Driver

Stage 5
 
AlexBanu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,777
Member of:
[VW]
[PARTICIPANT CURSE]
Exclamation Re: O intrebare ...

MA sau MacAudio?
AlexBanu is offline   Reply With Quote
Old 28-03-11, 17:54   #3
ralphmandl

Stage 5
 
ralphmandl's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 842
Member of:
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: O intrebare ...

MA Audio nu stiu daca gasesti, dar iti garantez ca sunt niste mizerii ordinare, am ascultat un dif de vre-o 400W RMS cu diametru de 15" de la MA Audio. Este vaisamar. Sa nu intelegi gresit: nu ca nu e cine stie ce, este mizerie, un Powerbas S-12 de 300W canta mult mai bine si mult mai tare ca si cel de 400W MA Audio.
__________________
CNCA 2011 @ Expo ARAD International (Stok Open): 143.05db (Record National!)
CNCA 2012 @ Expo ARAD International (Mini 1000): 139.4db
CNCA 2012 @ ERA ORADEA Shopping Center (Maxi 5000): 141.7db
CNCA 2012 @ Galleria Mall ARAD (Maxi 5000): 141.19db


https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...2-visiniu.html
ralphmandl is offline   Reply With Quote
Old 14-05-11, 21:19   #4
mertan

Stage 5
 
mertan's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,324
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: O intrebare ...

Vreau si eu sa intreb ceva daca nu se supara detinatorul topicului.... La ce folosesc crossoverele? am gasit la un prieten in masina in portierele din spate, eu stiam ca sunt gen niste filtre, sa zicem sa filtreze... ce... nu stiu. pe el scrie input si woofer si twiter, deci ma gandesc ca filtreaza sunetul de inalte si medii nu? cineva mi-a zis ca sunt ca niste rezistente sa nu se arda difuzoarele, ca, curentul venea de la statie si nu de la cass.... deci? ma poate lamuri cineva?
__________________
Proiectare civila-industriala-zootehnica-avize-design interior-lucrari de productie publicitara-0756.558.570
mertan is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -