Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Intreaba si afla ce vrei sa stii

Reply
 
Thread Tools
Old 06-10-06, 19:11   #1
Bemelo
VW Driver

Stage 5
 
Bemelo's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 621
Member of:
[VW]
Question Ce parere aveti?

Recunosc k sunt nou in domeniul audio ... si as vrea sa-mi cumpar un sub si o statie pt masina pt k nu sunt multumit de bass-ul sist audio al masinii mele (Golf V Gti - Vw sound ) ... si astfel am ales k amplificator un Magnat Rock Mono 1000 (4 ohmi - 1x 350W rms ) si k sub un Magnat XTC Reflex One (4 ohmi 300W rms , SPL 92DB , 20-500 hz) .. ce parere aveti? sunt de calitate ? s-ar auzi bine? tot paketul m-ar costa km 11 mil ... dak aveti alte sugestii la acelasi pretz sau mai ieftin va rog sa le afisati . Va multumesc
Bemelo is offline   Reply With Quote
Old 07-10-06, 02:59   #2
bulu

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 370
Default Re: Ce parere aveti?

Mai bine iei o statie tzapana.. chiar si la mana a doua si un sub nou .. pe la 13 14 mil faci treaba buna ... sau iei o statie 4.1 ca iti spun ca o sa ai nevoie si de voce cand o sa constati ca la tine se aude doar bass in masina ... un DLS ca51 costa 9 mil noua (4x50 + 1x170@4ohm 4x80 1x270RMS @2ohm) si iei un woofer de 300 rms bunicel p 2 ohm si ai altceva in masina ... muzica in masina nu inseamna doar bass ... o sa vezi dupa cateva luni cand nu-ti mai place cum suna ca e prea mult bass si nu mai auzi vocea
bulu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -