Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Intreaba si afla ce vrei sa stii

Reply
 
Thread Tools
Old 22-07-10, 08:40   #1
ROBERT_88ROB

Stage 5
 
ROBERT_88ROB's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,222
Member of:
[MERCEDES]
[AUDI]
Default Daca ma poate ajuta cineva pb mp3-statie

Am nevoie de ajutor,de cateva zile am achizitionat un amplficator magnat rx mono toate bune si frumoase pana am pus cablu de semnal de la mp3(pioneer 7700) la statia,subufaru o ia razna bate la maxim si nu merge dupa muzica, am schimbat cablu de semnal tot asa face, cu alt mp3 statia merge perfect,si
mp3 l-am probat cu alta statie si merge perfect,inainte am avut un hifonics si nu am avut treaba cu mp3 si am mai probat alte stati si mergea perfect,care sa fie problema nus compatibile,am inteles de la cineva de pe forum ca rx mono sunt foarte sensibile la semnal, se poate face ceva sau traba sa schimb mp3?...daca ma poate ajuta cineva..Va multumesc astept raspuns
__________________


.. _______ ..
o/______\o
(Oo\=i=/oO)
.U............U.
ROBERT_88ROB is offline   Reply With Quote
Old 22-07-10, 09:14   #2
vlaly

Stage 4
 
vlaly's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 293
Default Re: Daca ma poate ajuta cineva pb mp3-statie

Quote:
Originally Posted by ROBERT_88ROB View Post
Am nevoie de ajutor,de cateva zile am achizitionat un amplficator magnat rx mono toate bune si frumoase pana am pus cablu de semnal de la mp3(pioneer 7700) la statia,subufaru o ia razna bate la maxim si nu merge dupa muzica, am schimbat cablu de semnal tot asa face, cu alt mp3 statia merge perfect,si
mp3 l-am probat cu alta statie si merge perfect,inainte am avut un hifonics si nu am avut treaba cu mp3 si am mai probat alte stati si mergea perfect,care sa fie problema nus compatibile,am inteles de la cineva de pe forum ca rx mono sunt foarte sensibile la semnal, se poate face ceva sau traba sa schimb mp3?...daca ma poate ajuta cineva..Va multumesc astept raspuns
incearca si cu un adaptor hi-low sa culegi semnal direct de la difuzoare
vlaly is offline   Reply With Quote
Old 23-07-10, 12:31   #3
ROBERT_88ROB

Stage 5
 
ROBERT_88ROB's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,222
Member of:
[MERCEDES]
[AUDI]
Default Re: Daca ma poate ajuta cineva pb mp3-statie

am rezolvat pb un fir de masa de pe carcasa la mp3 pe mufa rca
ROBERT_88ROB is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -