14-01-10, 22:49
|
#1
|
|
Banned
 Stage 5
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
|
Sablare jante
Stiti cumva unde pot sabla si eu 4 jante duble,de tabla, in Craiova?Am cautat peste tot, dar deocamdata nu am gasit nimic?
|
|
|
15-01-10, 12:24
|
#2
|
|
Oltcit Driver
 Stage 5
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,185
Member of: [NoSpeedLimit Romania Club] [Oltcit] [VW]
|
Re: Sablare jante
poti folosi decanol..curata pana la tabla
|
|
|
15-01-10, 14:05
|
#3
|
|
Banned
 Stage 5
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
|
Re: Sablare jante
Merci!De unde pot cumpara respectivul Decanol?
Motivul pentru care vreau sa le sablez este ca la unele imbinari, au ramas resturi de vopsea veche si rugina de suprafata.De asemena vreau ca obada sa fie curatata perfect, pana la metal iar dupa sa o polisez.
Am atasat cateva poze, ca idee.
Asta e unul distre aspecte, caut si un tinichigiu bun care sa imi sudeze pasaje de golf 1, sau macar sa le modific pe aceste astfel incat sa imi intre jantele de 8.25 j sub caroserie.
|
|
|
15-01-10, 17:43
|
#4
|
|
Oltcit Driver
 Stage 5
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,185
Member of: [NoSpeedLimit Romania Club] [Oltcit] [VW]
|
Re: Sablare jante
decanol gasesti la policolor..arde toata vopseaua veche si se cojeste toata
de tinichigiu nu stiu ce sa zic..nu cunosc
|
|
|
15-01-10, 18:12
|
#5
|
|
Banned
 Stage 5
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
|
Re: Sablare jante
Ok, merci pentru info, o sa incerc cu Decanol.O sa mai caut un sudor bun, unul care sa sudeze bine in argon.
|
|
|
24-01-10, 10:12
|
#6
|
 Stage 5
Join Date: Aug 2007
Posts: 366
|
Re: Sablare jante
Quote:
Originally Posted by RRedman
Ok, merci pentru info, o sa incerc cu Decanol.O sa mai caut un sudor bun, unul care sa sudeze bine in argon.
|
pt sudor bun īncearcă īn Romaneşti, treci intersecţia de la tārg (cea semaforizată) şi faci īn prima curte la dreapta ..īn spate e un service. ai mai jos o poză cu intrarea ca să īţi dai seama:
|
|
|
25-01-10, 00:43
|
#7
|
|
Banned
 Stage 5
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
|
Re: Sablare jante
Merci frumos, cand o sa ajung in Craiova, o sa trec pe la service-ul respectiv.
|
|
|
15-02-10, 20:15
|
#8
|
|
Opel Driver
 Stage 5
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,091
Member of: [DAEWOO] [Opel] [SKODA]
|
Re: Sablare jante
|
|
|
28-03-10, 16:12
|
#9
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,037
|
Re: Sablare jante
zi-mi s mie unde ai facut jantele alea de pe dacie asa?
ca as vrea sa fac si eu unele pe 15 de tabla,tot asa cu buza!
ma poti ajuta?
__________________
Feel free to shut the fuck up.
|
|
|
26-12-10, 23:45
|
#10
|
|
Competitor CNCA
 Stage 5
Join Date: Oct 2009
Posts: 697
Member of: [Competitor CNCA]
|
Re: Sablare jante
Quote:
Originally Posted by Costantino
zi-mi s mie unde ai facut jantele alea de pe dacie asa?
ca as vrea sa fac si eu unele pe 15 de tabla,tot asa cu buza!
ma poti ajuta?
|
salut...
si eu am aceiasi intrebare .. tu ce ai facut... ai rezolvat??
|
|
|
11-01-11, 21:17
|
#11
|
Stock
Join Date: Jan 2011
Posts: 6
|
Re: Sablare jante
cine este interesat de sablare,indiferent de piese contactati-ma la 0757832756
|
|
|
07-04-11, 13:05
|
#12
|
 Stage 5
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,430
|
Re: Sablare jante
caut si eu sa sablez niste jante dar doar in craiova care stie ceva.....?
|
|
|
|
|