Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Craiova

Reply
 
Thread Tools
Old 17-07-05, 23:49   #16
krang

Stage 2
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 50
Member of:
[Midnight Racers]
Default

Am si eu 2 propuneri:
1)haideti sa ne intalnim intr-un loc mai 'larg' unde sa avem posibilitatea sa sortam bunurile colectate.De ex in parcarea de la poarta secundara a Parcului Romanescu
2)ce ar fii daca am incerca sa ducem personal in judet bunurile colectate.Sunt si in Dolj localitati afectate(personal am fost la Motoci sa vad efectele inundatiei si a fost ingrozitor)Am inteles din ziare si de la TV ca sunt mai multe localitati doljene afectate.

PS:O sa verific threadul marti seara sa vad unde pot sa vin sa donez...
krang is offline   Reply With Quote
Old 18-07-05, 00:25   #17
NSL_Doru

Stage 5
 
NSL_Doru's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 467
Default

Punctele de colectare sa ramana aceleasi pentru miercuri si vineri la orele 20:00 este cel mai bine ! Am avut in intentie ca in seara asta sa incercam sa facem ceva mai mult ... sa gasim poate niste sponsori,sa incercam sa mediatizam cumva actiunea noastra si chiar aveam niste promisiuni,eventual sa gasim o posibilitate de transport pentru ajutoare!Pacat ca interesul din partea multora este scazut si am sa las orice tentativa in seama altora ... noi cei de la NSL oricum vom sprijini orice actiune si vom incerca sa ne facem folositori pe cat putem.De maine cu siguranta vor fi deschise si niste conturi in care avem de gand sa viram atat cat putem celor care intradevar au nevoie ...

ALERGAM SA II AJUTAM
NSL_Doru is offline   Reply With Quote
Old 18-07-05, 16:25   #18
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Eu zic sa raman miercuri si vineri la orele 20 in parcare la universitate ...e loc destul sa le sortam , sa le ambalam , sa le aranjem si ce mai e nevoie si apoi sa mergem sa le ducem la corturile de la statuie !


O sa incerc sa vb cu cineva poate o sa fie si mediatizata actiunea si va veni mai multa lume !
__________________
Many Hearts But One Soul - ACS Ghost Racing Team !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 19-07-05, 22:54   #19
TranceGirl

Stage 4
 
TranceGirl's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 204
Member of:
[Moderators]
Default Re:

krang da.. in legatura cu punctul 1. kiar era mai bun un loc mai larg, nu neaparat in mijlocu orasului [desi poate asa le mai da idei trecatorilor si le mai aduce aminte sa-si verifice dulapul..] dar timpul a fost f. scurt ca sa avem timp sa cerem propuneri de la voi si sa votam cea mai buna locatie.. iar alta idee n`am prea avut.
La 2. da.. kiar ar fi o idee f. buna cu ducerea personala a coletelor mai ales ca distanta nu e f.mare pana la Motoci unde zici tu. Acum sa vedem si ce se strange si de ce masini dispunem. Cateva brek tot o sa fie.. speram ca ne ajuta si Extreme`ul cu o duba dar sa vedem daca se hotarasc sa actioneze separat sau sa punem umar la umar TOTI.

NSL_Doru.. ma abtin de la comentarii.. dar v-as ruga frumos daca tineti neaparat sa veniti cu o initiativa faceti-o LA COMUN, nu cu o alta intalnire doar ca sa fie o alta idee si o alta zi data de altcineva!
Ce-ar fi daca am face cate un topic diferit cu propuneri de la fiecare care zice ca sprijina initiativa, sustine miscarea comuna.. dar o sustine putin separat printr-o alta intalnire!
Nici noi nu shtim ce ati stabilit voi NSL`u duminica, sper ca a fost o intalnire benefica si ca rezultatele celor 3 intalniri care se preconizeaza se vor pune pana la urma cap la cap ca sa fie un rezultat mult mai bun si sa ne ajutam unii pe altii in ajutorarea altora! NU cred ca avem destul timp pentru a actiona separat .. hai sa ne usuram tuturor treaba si sa actionam impreuna si in acelasi timp !
Ne vdm maine Si sa va inarmati cu cat mai multe idei bune &cu cat mai multe plasute sau orice credeti ca le e practic oamenilor de acolo..
__________________
God, give our angels the necessary speed to follow us :>
TranceGirl is offline   Reply With Quote
Old 19-07-05, 23:23   #20
NSL_Doru

Stage 5
 
NSL_Doru's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 467
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"TranceGirl\"
NSL_Doru.. ma abtin de la comentarii
Nu inteleg de ce te abtii ... Si te-as ruga sa renunti la atitudinile astea de copil rebel.Chiar aveam pretentii ... daca ai ceva de obiectat la adresa persoanei mele poti sa o faci !

Bun ... acum sa fim seriosi voi ati stabilit ceva dar nu ati consultat pe nimeni ! De aceea parerile voastre nu corespund cu ale celorlalti ! Iar atunci cand am vrut sa discutam se pare ca ati refuzat ! Totusi sper ca macar de aceasta data sa nu incepem iar cu discutii inutile , e vorba de o actiune caritabila , e vorba de oamenii aia care chiar au nevoie de ajutor !

Actiunea de maine seara pe care a anuntat-o Pustiu va aduc la cunostinta ca este sustinuta si de noi , iar datele acestei intruniri pentru ajutorarea sinistratilor au fost stabilite de comun acord ! Tin sa va amintesc ca aceasta campanie (ALERGAM SA II AJUTAM) este promovata de NO SPEED LIMIT & MIDNIGHT RACERS cu sprijinul ATOMIC TV si 4tuning !!!
Iar in Craiova aceasta va continua sustinuta de NO SPEED LIMIT si EXTREME RACING !!!

Asadar ... as vrea sa intelegeti ca aceste actiuni nu sunt un nou motiv de dispute personale si ca am dori ca toata lumea sa poata sa ajute cu tot ce ii sta in putinta ! Campania pe care o demaram de maine seara la orele 21:00 in parcarea de la Prefectura si care va continua si vineri la aceeasi ora si in acelasi loc , va fi promovata si pe posturile de radio cat mai curand posibil pentru a putea face cunoscuta campania si cat mai multa lumea sa dea o mana de ajutor ! Speram ca voi toti sa participati si sa ajutati cu ce puteti ! Va asteptam in numar cat mai mare !

ALERGAM SA II AJUTAM
NSL_Doru is offline   Reply With Quote
Old 20-07-05, 11:36   #21
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

pot sa spun doar : lol !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 20-07-05, 17:11   #22
TranceGirl

Stage 4
 
TranceGirl's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 204
Member of:
[Moderators]
Default

lol 2
TranceGirl is offline   Reply With Quote
Old 20-07-05, 17:46   #23
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

cica la 2 \"loli\" primesti unu gratis ...just like Kenvelo !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 21-07-05, 00:20   #24
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

a iesit bine in seara asta colectarea de ajutoare insa vineri va reveni toata lumea in forta ! ne vedem atunci !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 21-07-05, 01:50   #25
TranceGirl

Stage 4
 
TranceGirl's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 204
Member of:
[Moderators]
Default

Da, a fost binisor desi se intentionau mai multe kestii care s-au pierdut pe parcurs pt. ca n-au fost discutii prea mari dedicate colectarii, dar in principal plasele au ajuns la prefectura la cortul pt. ajutoare si sa speram ca vor ajunge mai departe acolo unde trebuie.

Multumim tuturor care au venit.. sunteti deosebiti! Extreme, Ghost, NSL, 4tuning, \"liberi profesionisti/raliisti\" au fost toti pe faza si mai ales.. au fost pe faza in acelasi loc si au umplut aceeasi parcare! Am vazut masini pline oki de plase si parcare plina oki de masini.. Inca o data sunteti minunati!

Ne reintalnim vineri cu cei care nu au ajuns astrazi sau nu au apucat inca sa aduca ceva, sau kiar cei care au venit neshtiind exact ce se intampla. Probabil va fi mai bine pt. ca vom fi toti putin mai organizati..

*** Pentru ca o prima mansa de ajutoare au ajuns la prefectura propun ca ce se strange vineri sa fie dus la una din bisericile care se ocupa \"personal\" de trimiterea cu un tir exact in localitatile problema. In felul asta poate se acopera mai multe zone si se diversifica traseul.
Mai exact la Biserica Calinic Cernicanul din V. Rosie [vis-a-vis de Cortina] ,vineri seara slujba se termina la ora 9.30-10.. exact cat sa avem timp sa ducem in nishte saci ce se strange la universitate si sa il si gasim acolo pe parintele care se ocupa de aceste colectari.
Va asteptam pe toti vineri seara la ora 20.00 la Universitate cu pakete, idei si multa buna-vointa..
TranceGirl is offline   Reply With Quote
Old 21-07-05, 08:56   #26
GAB35DJ

Purtator de cuvant EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
GAB35DJ's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 327
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

parintele de acolo e unuchiu'meo!!!
GAB35DJ is offline   Reply With Quote
Old 21-07-05, 15:20   #27
TranceGirl

Stage 4
 
TranceGirl's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 204
Member of:
[Moderators]
Default

As baga fatza de surprised dar nu seamana deloc cu ce`ar trebui sa fie parca e reklama cu castorul de la Colgate

Parintele Albu ? Sau Dafina ? huh.. ce mica-i lumea!
TranceGirl is offline   Reply With Quote
Old 21-07-05, 15:45   #28
GAB35DJ

Purtator de cuvant EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
GAB35DJ's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 327
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Parintele Albu.
GAB35DJ is offline   Reply With Quote
Old 21-07-05, 16:15   #29
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

i-auzi avem pile ! :P

Acum vorbind serios, mie mi se pare super buna ideea cu dusul ajutoarelor la biserica !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -