Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Craiova

Reply
 
Thread Tools
Old 16-07-09, 23:59   #1
ME.Beast

Stage 5
 
ME.Beast's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 587
Member of:
[Moderators]
[LANCIA]
Default Este JOI seară, este distracţie şi andrenalină!

În primul rând vreau să îmi cer scuze dacă un astfel de topic a mai fost creeat, dar nu am găsit aici, la secţiunea 4TuningRO Craiova un topic care să se lege strict de joi seara, unde să putem comenta, analiza să putem face pariuri(virtuale bineînţeles) pe motoarele prietenilor care se distrează în fiecare joi seara, fie din pasiune, fie de dragul de a faceo.
Topicul se adresează strict atat cât şi privitorilor dar şi celor care se dau în fiecare joi seara. Cei care nu sunt interesaţi de acest topic, pot trece peste el.
Certurile şi insultele nu sunt bine venite pe acest topic, aşa că rog moderatorii să fie asprii pe tema aceasta.
De asemenea vă sugerez citirea regulamentului 4tuning pentru a fi siguri că puteţi discuta civilizat aici.

Fiind primul din acest topic, nu am mari cuvinte de spus, am fost decât 10-15 minute în care nu a fost cine ştie ce. Dar mi-a plăcut acea Honda Accord(cred că era ultimul model), cea albă şi cu bliţ-uri pe triple în spate..
În rest, nimic nou. Puţin burn-out şi cam atât
ME.Beast is offline   Reply With Quote
Old 17-07-09, 00:59   #2
electric_style
Opel Driver

Stage 5
 
electric_style's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,949
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[Opel]
Default Re: Este JOI seară, este distracţie şi andrenalină!

interesant topic...!!!
electric_style is offline   Reply With Quote
Old 17-07-09, 09:35   #3
Starty

Stage 5
 
Starty's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 462
Member of:
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: Este JOI seară, este distracţie şi andrenalină!

multa lume , multa prostie, multi mancatori de seminte si cativa care vin sa se dea, am fost acolo era sa se loveasca de 100 de ori prin pracare, fiecare o tureaza sa arate ca are evacuare pe 1.4,
Au fost si ceva masini frumoase... sti, clio-u lu tenu, cateva bmw-uri care trageau bine, daca toata treaba ar fi putin mai rezervata (ma refer doar cei care se dau si masinile lor) ar fi ceva superb
__________________
What tha?!?!?
Starty is offline   Reply With Quote
Old 17-07-09, 09:39   #4
Shiro

Stage 2
 
Join Date: May 2008
Posts: 45
Default Re: Este JOI seară, este distracţie şi andrenalină!

Joia asta am pierduto.
Interesant topic, o sa il urmaresc.
Shiro is offline   Reply With Quote
Old 17-07-09, 13:12   #5
Laure2fast
Oltcit Driver

Stage 5
 
Laure2fast's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,185
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[VW]
Default Re: Este JOI seară, este distracţie şi andrenalină!

Quote:
Originally Posted by Starty View Post
multa lume , multa prostie, multi mancatori de seminte si cativa care vin sa se dea, am fost acolo era sa se loveasca de 100 de ori prin pracare, fiecare o tureaza sa arate ca are evacuare pe 1.4,
Au fost si ceva masini frumoase... sti, clio-u lu tenu, cateva bmw-uri care trageau bine, daca toata treaba ar fi putin mai rezervata (ma refer doar cei care se dau si masinile lor) ar fi ceva superb
de acord cu tine...multa labareala..toti aplaudacii vin pana in mijlocu pistei si nu ai loc de ei sa te dai..toti taranii vin si asculta manele si danseaza pe plafonu masinii..
__________________
DJ-63-CRO - Pinky
Laure2fast is offline   Reply With Quote
Old 17-07-09, 18:36   #6
Starty

Stage 5
 
Starty's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 462
Member of:
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: Este JOI seară, este distracţie şi andrenalină!

de exemplu noi care ne intalnim putem sa facem ceva interesant, fara prea mult public, stabilind la fata locului ce si unde
Starty is offline   Reply With Quote
Old 17-07-09, 23:01   #7
Laure2fast
Oltcit Driver

Stage 5
 
Laure2fast's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,185
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[VW]
Default Re: Este JOI seară, este distracţie şi andrenalină!

Quote:
Originally Posted by Starty View Post
de exemplu noi care ne intalnim putem sa facem ceva interesant, fara prea mult public, stabilind la fata locului ce si unde
cand avem chef de alergat stabilim o zi..(oricare alta in afara de joi ) si ne dam pana golim rezervoarele
Laure2fast is offline   Reply With Quote
Old 19-07-09, 12:00   #8
Toto - BOD

Presedinte Insane Racers

Stage 5
 
Toto - BOD's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 843
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Este JOI seară, este distracţie şi andrenalină!

Nu mai stiu cand am fost ultima data joia pe aeroport... Oricum e o pierdere de timp.
Toto - BOD is offline   Reply With Quote
Old 19-07-09, 13:32   #9
giny

Stage 5
 
giny's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 601
Member of:
[Oltcit]
[Honda]
Default Re: Este JOI seară, este distracţie şi andrenalină!

pierdere de timp si benzina...vezi toti cacalarii cu neoane,beculete si manelele la maixim cum se rup in figuri pe acolo...am mai fost si io joia trecuta dupa vreo 3-4 luni de knd n-am mai fost si am vazut ca nu s-a schimbat nimic de atunci...
__________________
giny is offline   Reply With Quote
Old 20-07-09, 01:43   #10
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Este JOI seară, este distracţie şi andrenalină!

Quote:
Originally Posted by Starty View Post
de exemplu noi care ne intalnim putem sa facem ceva interesant, fara prea mult public, stabilind la fata locului ce si unde
Quote:
Originally Posted by Laure2fast View Post
cand avem chef de alergat stabilim o zi..(oricare alta in afara de joi ) si ne dam pana golim rezervoarele
Corect !!! Noi am mai făcut-o !

Quote:
Originally Posted by Blog
06 martie 2009
O zi din săptămână...

Joi. Pentru unii, o zi ca oricare alta, pentru alţii, penultima zi lucrătoare din săptămână, iar pentru o categorie mai specială de oameni, o zi de reising

Începând din dimineaţa zilei anterior menţionată, începe euforia. Mesaje pe messenger, pe unele forumuri, telefoane, şi toate sună cam aşa: "Diseară (n.r. joi seara), la ora 22:00, pe aeroport !".
Unii (din alte oraşe, în afară de Craiova, bineînţeles) poate nu ştiu de ce "pe aeroport", sau ce e cu acest aeroport? Ei, bine, aeroportul este un drum de acces către pista principală a aeroportului Craiova. Un drum care, părerea mea, este praf - la propriu - dar care săptămână de săptămână atrage, parcă, din ce în ce mai mulţi gură-cască.

Maşini vin multe. Oameni, de asemenea. Din Craiova, fără număr, din Slatina sau Balş, destui. Dar cei care "se dau" sunt mereu aceiaşi. BMW-uri cu duiumul, o Nexia mai rea, câte un Audi, VW sau vreun BMW mai răsărit, nişte băieţaşi cu Dacii, ş.a.m.d. Restul (şi, credeţi-mă, sunt mulţi) se uită, vociferează sau, mai mult, aberează. De ce aberează ? Pentru că toţi sunt cunoscători. Pentru că "dacă eram eu în locu' ăluia, îi rupeam capu' lu' ăla cu ailaltă maşină !", şi multe alte comentarii care pur şi simplu te fac să te gândeşti "Eu ce caut aici?". Ba mai toacă şi câte o pungă de seminţe, ca să fie tacâmul complet.

După cum spuneam, adunarea se dă în jurul orei 22:00 şi după câteva "liniuţe", la un semn al "organizatorului", toată lumea pleacă, buluc, către DE574, un drum cu asfalt bun, 2 benzi pe sens, bucurie mare. Odată ajunşi acolo, majoritatea îşi parchează maşinile şi pe o parte, şi pe alta a drumului, coboară din maşini, scot pungile de Grivas, încep să toace şi, bineînţeles, să comenteze. "Băăăă ! Ce praf e ăla ! Habar n-are să plece de pe loc !oc !". Da, sigur, dar măcar ăla SE DĂ !

În tot acest timp, să nu vă imaginaţi că circulaţia se desfăşoară normal. Chiar dacă totul se întâmplă destul de târziu, este, totuşi, vorba de un drum european, intens circulat, şi cetăţeanul care a întârziat în afara oraşului sau tiristul care-şi transportă marfa, întâmpină oarecare dificultăţi la intrarea în metropola oltenească. Dar băieţii n-au treabă. Ei se dau, şi se mai dau o dată, până când, din zare, nişte luminiţe albastre sparg târgul. Aici intervine partea cea mai amuzantă. Majoritatea temerarilor o rup la fugă, care, pe unde apucă: spre maşină, pe câmp, mai dau bot în bot cu câte un căpiat care nu se uită pe unde fuge, şi uite aşa se face un circ de toată frumuseţea.

Ştiţi de ce îmi pare rău ? Că nu mai e ce-a fost o dată, că toţi sunt "răi", dar puţini se dau, pentru că, pe zi ce trece, ne îndobitocim mai rău şi, nu în ultimul rând, pentru că aeroportul, în seara de joi, a devenit loc de promenadă (unde multe fetiţe sunt îmbrăcate-n fuste scurte - pe frigul ăsta), un fel de... eveniment monden. Sunt mulţi băieţi din "generaţia veche" care... pur şi simplu nu se mai dau, sau dacă încă mai practică sportul ăsta nocturn, o fac în cercuri restrânse, departe de ochii "cunoscătorilor".
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 25-07-09, 19:07   #11
Cataaa_

Stage 5
 
Cataaa_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,772
Member of:
[VW]
[Nissan]
Default Re: Este JOI seară, este distracţie şi andrenalină!

nu mai e ce era odata .... pe la 14`15 ani veneam de placere sa privesc masini puternice la start ....
Cataaa_ is offline   Reply With Quote
Old 26-07-09, 22:38   #12
ME.Beast

Stage 5
 
ME.Beast's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 587
Member of:
[Moderators]
[LANCIA]
Default Re: Este JOI seară, este distracţie şi andrenalină!

Toată lumea ştie că nu mai este ce a fost..dar hai vă rog să rămânem pe tema topicului ca să nu avem probleme cu sancţiunile moderatorilor.
ME.Beast is offline   Reply With Quote
Old 29-07-09, 17:42   #13
ME.Beast

Stage 5
 
ME.Beast's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 587
Member of:
[Moderators]
[LANCIA]
Default Re: Este JOI seară, este distracţie şi andrenalină!

Mâine seară, veniţ careva ?! Să facem şi noi un colţ al nostru
ME.Beast is offline   Reply With Quote
Old 30-07-09, 19:10   #14
Dj-78-KBK
Oltcit Driver

Stage 3
 
Dj-78-KBK's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 139
Member of:
[Oltcit]
[Opel]
Default Re: Este JOI seară, este distracţie şi andrenalină!

Quote:
Originally Posted by Laure2fast View Post
de acord cu tine...multa labareala..toti aplaudacii vin pana in mijlocu pistei si nu ai loc de ei sa te dai..toti taranii vin si asculta manele si danseaza pe plafonu masinii..
noi 2 cand ne dam?
Dj-78-KBK is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 00:51   #15
ME.Beast

Stage 5
 
ME.Beast's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 587
Member of:
[Moderators]
[LANCIA]
Default Re: Este JOI seară, este distracţie şi andrenalină!

Nu prea a ieşit frumos astă seară.. păcat!
ME.Beast is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -