Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Craiova

Reply
 
Thread Tools
Old 29-08-04, 01:24   #1
juve_doom

Stage 2
 
juve_doom's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 56
Default \"Cluburile auto\" din Craiova - RUSINE!

vin bucurestenii si ne dau clasa!
sunt o gramada de orashe mici care au cluburi si noi .....am auzit ca cioara vrea sa isi faca un club ... ata ete
daca ma oftic imi fac si eu unul!
__________________
Don\'t laugh, your daughter could be in the back!
juve_doom is offline   Reply With Quote
Old 29-08-04, 11:44   #2
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Bucurestiul va da mereu rusine provinciei, nu prin faptul ca au masini mai tari, ci pentru ca EI CHIAR SUNT OAMENI.

Cred ca orice comentariu in + este de prisos. Ati vazut cu totii ce s-a intamplat ieri
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 29-08-04, 15:09   #3
lam

Stage 3
 
lam's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 117
Member of:
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: CLUBURILE AUTO DIN CRAIOVA>> rushine

Quote:
Originally Posted by \"juve_doom\"
vin bucurestenii si ne dau clasa!
sunt o gramada de orashe mici care au cluburi si noi .....am auzit ca cioara vrea sa isi faca un club ... ata ete
daca ma oftic imi fac si eu unul!
dupa cate am citit pe aici pe forum asta (romane intregi), am obsevat ca tu vorbesti mult, dar o mai dai si cu nuca in perete cateodata. Tu chiar crezi ca este asa de usor sa itzi faci un club si sa organizezi competitii automobilistice? In primul rand tu niciodata nu ai sa reusesti sa itzi faci un club si sa organizezi o competitie pentru ca nu o sa obtii niciodata o licentza FRAK si in al doilea rand itzi trebuie bani si sa alergi mult dupa toate autorizatiile. Au incercat altii inaintea ta cu mai multi ani sa organizeze competitii si nu au reusit pana acuma (exemplu tiugan care s-a implicat foarte mult in activitatile automobilistice). Sa speram ca Cioara o sa obtina mult ravnita licentza FRAK si sa poata organiza legal rally-uri fara aprobarea ACR-ului.
__________________
EXTREME RACING CLUB
lam is offline   Reply With Quote
Old 29-08-04, 17:10   #4
tzibuchi

Stock
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5
Member of:
[Extreme Racing]
Default

*************

Gabi: tzibuchi - revizuieste-ti vocabularu' !
tzibuchi is offline   Reply With Quote
Old 01-09-04, 13:51   #5
DJ 35 GAB

Stage 2
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 51
Default Re:

MA CZG-ULE TATA TU AI INCEPUT SA PRINZI FLUTURI RAU DE TOT!!!LOCUL DOI LA UN CONCURS DE VITEZA IN PARALEL TI-A DAT ARIPI RAU DE TOT!!!NU UITA CA E PRIMA DATA CAND SE AUDE SI DE TINE SI TI-AI FACUT O INTRARE CAM NASPA!!!DACA VREI SA STII CEL MAI BUN PE CRAIOVA PE CIELO NU ESTI TU SI ESTE UN BAIAT PE NUME RAZVAN SHERBAN,ARE UN CIELO CU MJR!!!ITI DA DE NU ITI REVII !!!SI DESPRE CLUBURI DE AUTOMOBIULISM NU MAI VORBI TU TATA CA ESTI IN POM RAU!!!TERMENUL DE CLUB DE AUTOMOBILISM NU EXISTA!!POATE CLUB SPORTIV.....ASA MAI MERE..........TU NU AI ORGANIZAT NICIODATA NIMIC..........NICI LEGAL NICI ILEGAL...........ASA CA TACI.......UN CLUB SPORTIV IMPUNE RESPONSABILITATI JURIDICE SI MULTE ALTELE!!!!ASA CA NU E ASA USOR!!!!!!!!!!TU NU AI DREPTUL SA VORBESTI DESPRE CURSE DE CE FEL AR FI ELE PENTRU CA TU ESTI JUNIOR LA ASA CEVA!!!SI APROPO DE CEL MAI BUN PILOT!!!!IAR AI DAT-O IN BARA!!!!LA CURSELE IN PARALEL NU ESTE VORBA DE PILOTZI,ESTE VORBA DE SOFERI IUTZI DE MANA!!!!PILOTZI SANT AIA DE LA TELEVIZOR MAAAAAAA!!!!!SI DE SOFERIE TE ROG SA NU VORBESTI!!!!SOFERIE INSEAMNA MII,SUTE DE MII DE KM FACUTZI!!!PE TINE NU TE-AM VAZUT NICIODATA SA FACI SLALOM PRINTRE MASINI PE CALEA BUCURESTI LA 140 LA ORA.....UNA PESTE ALTA ESTI DOAR UN DELIRANT CARE A LUAT UN LOC 2 DIN GRESEALA...........PA PA
__________________
my blood=N2O!!!!
DJ 35 GAB is offline   Reply With Quote
Old 01-09-04, 17:59   #6
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Eu astept sa vad ce coace Cioara, ca am inteles ca pune ceva la cale. Nu-mi dau cu parerea, desi as putea s-o fac...

Totusi, tin sa va avertizez ca aici, pe sectiunea Craiova ard toate greselile. Fara injurii, amenintari si mesaje offtopic, ca-s rau Deja s-a trecut la stergerea userilor care creaza probleme...
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 02-09-04, 00:43   #7
AG

Stock
 
AG's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6
Default

Asteptam cu totii sa vedem ce face Cioara.

Quote:
Originally Posted by \"DJ 35 GAB\"
MA CZG-ULE TATA TU AI INCEPUT SA PRINZI FLUTURI RAU DE TOT!!!LOCUL DOI LA UN CONCURS DE VITEZA IN PARALEL TI-A DAT ARIPI RAU DE TOT!!!NU UITA CA E PRIMA DATA CAND SE AUDE SI DE TINE SI TI-AI FACUT O INTRARE CAM NASPA!!!DACA VREI SA STII CEL MAI BUN PE CRAIOVA PE CIELO NU ESTI TU SI ESTE UN BAIAT PE NUME RAZVAN SHERBAN,ARE UN CIELO CU MJR!!!ITI DA DE NU ITI REVII !!!SI DESPRE CLUBURI DE AUTOMOBIULISM NU MAI VORBI TU TATA CA ESTI IN POM RAU!!!TERMENUL DE CLUB DE AUTOMOBILISM NU EXISTA!!POATE CLUB SPORTIV.....ASA MAI MERE..........TU NU AI ORGANIZAT NICIODATA NIMIC..........NICI LEGAL NICI ILEGAL...........ASA CA TACI.......UN CLUB SPORTIV IMPUNE RESPONSABILITATI JURIDICE SI MULTE ALTELE!!!!ASA CA NU E ASA USOR!!!!!!!!!!TU NU AI DREPTUL SA VORBESTI DESPRE CURSE DE CE FEL AR FI ELE PENTRU CA TU ESTI JUNIOR LA ASA CEVA!!!SI APROPO DE CEL MAI BUN PILOT!!!!IAR AI DAT-O IN BARA!!!!LA CURSELE IN PARALEL NU ESTE VORBA DE PILOTZI,ESTE VORBA DE SOFERI IUTZI DE MANA!!!!PILOTZI SANT AIA DE LA TELEVIZOR MAAAAAAA!!!!!SI DE SOFERIE TE ROG SA NU VORBESTI!!!!SOFERIE INSEAMNA MII,SUTE DE MII DE KM FACUTZI!!!PE TINE NU TE-AM VAZUT NICIODATA SA FACI SLALOM PRINTRE MASINI PE CALEA BUCURESTI LA 140 LA ORA.....UNA PESTE ALTA ESTI DOAR UN DELIRANT CARE A LUAT UN LOC 2 DIN GRESEALA...........PA PA
In primul rand, mesajul asta al tau putea fi trimis foarte bine ca private message. Dar daca tot l-ai postat, o sa-mi permit un raspuns scurt.
Daca ar fi de luat dupa cat de junior sau senior tre sa fii ca sa poti sa vorbesti despre curse, atunci o mare parte dintre toti care scriu pe aici ar trebui sa-si tina mainile departe de tastatura. Si totusi oricine poate sa emita o parere, chiar daca e competenta sau nu. La masini se pare ca e ca la fotbal, unde se pricep toti prostii. Ca doar de-aia e forumul asta, sa-si dea toti cu parerea.
Si despre soferie de ce sa nu vorbeasca, domne? Sau poate ai tu la 19 ani sute de mii de km facuti si vorbesti tu mai bine decat el. Apropo, ce legatura au sutele de mii de km cu mersul pe Cl. Buc. cu 140 la ora? Ai facut tu asta cu 140 la ora? Daca da, esti inconstient. Sau poate esti prea bun sofer si nu stim noi. Poate chiar cel mai bun sofer.
Mai am o intrebare. Din a cui greseala a luat CZG locul 2? Din greseala ta ca n-ai dat-o cu el in runda a doua? Aaaa ... uitasem ... pe tine te-a scos JFZ din prima si n-ai apucat sa-ti etalezi calitatile de sofer iute de mana. Ala e delirant ma, intr-adevar, dar si tu esti patetic.
Inca ceva si termin. Data viitoare cand mai scrii pe aici apasa Caps Lock pana se stinge beculetul ala si scrie si tu si cu litere mici ca nu sint prea placute pentru ochi mesajele tale.
AG is offline   Reply With Quote
Old 02-09-04, 01:27   #8
juve_doom

Stage 2
 
juve_doom's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 56
Default

Gabule!

Eu am mentionat ca toata vrajeala cu cel mai bun pilot a fost la inceput o gluma! Am dat primul mesaj din topicul respectiv doar asa, ca nu aveam ce face si nestiind pe cine sa propun(kiar nu m-a impresionat nimeni!) m-am propus pe mine!
Dar toata kestia asta nu stiu cu ce te afecteaza pe tine! Eu nu am gresit a 3-a in cursa cu JFZ-ul intelegi?
Tu acum de ce te iei de mine ca nu te inteleg??? Aaaaaa! STIU!!! asa e la moda acuma in randul vechilor raliisti din Craiova - sa se ia de CZG!
daca nu stii pe CZG nu-l prea intereseaza! Eu v-am spus la totzi frumos ca a fost o gluma toata faza, am incercat sa fiu calm ... ma rog.... dar daca voi nu intelegeti inseamna ca suntetzi cu adevarat ce zic astia prin ziare despre voi!
Ce draq credetzi ca va iau eu respectul, spectatorii, fanii si toata atentzia ziarelor??? Eu nu am participat la LEGALE pentru respect sau pentru fani sau pentru a-mi face un nume in orasul asta! Intelegetzi?? Nu ma intereseaza asa ceva! DELOC!!!!!!!
AM PARTICIPAT PENTRU MINE! DACA VOI M-ATZI LASAT SA IES PE LOCUL 2 NU EU SUNT VINOVAT! asa ca statzi linistitzi ca nu am nici o intentzie!
Se pare intr-adevar ca cursele (si legale, dar mai ale ilegale) se fac in ziua de astazi pentru ca e la moda! OOOO! ce sa spun! Nu mai sunt acceptat in clubul raliistilor pentru ca nu l-am cunoscut pe kosu si nu vin la curse de cand eram mic!
Nu observati ca va faceti de ras fata de alte orase?
Eu nu am avut nimik cu nimeni, am facut o gluma care nu a fost gustata de cei care se vedeau amenintati de mine, ca as veni eu sa le iau ... cine stie ce!
Sa va zic eu ceva! Un adevarat pilot, daca e bun cu adevarat si recunoscut pentru asta, nu ar posta nici un mesaj ca sa imi zica mie nush ce, ca eu nu-l fac pe el sau ca e mai bun decat mine pentru ca s-ar face de ras prin treaba asta! Clar, scurt si la obiect! PUNKT!!
sper o data cu acest mesaj sa se termine toate neintelegerile legate de cel mai bun pilot din Craiova! Am spus-o si o repet NU SUNT EU ALA!!!!!
Daca vreti maine dau la ziar ca nu eu sunt cel mai bun!
Chiar sunt curios cum veti reactiona!! Oare semanati cu publicul de pe 28??? Nu cred! Cred ca de fapt a fost o neintelegere nu-i asa???

Moderator:
scuze pt offtopic dar ma bazaie toata lumea cu mesaje si nu mai am unde sa trimit!

V-am lasat baietzi! Vb pe la Universitate....
juve_doom is offline   Reply With Quote
Old 02-09-04, 08:16   #9
DJ 35 GAB

Stage 2
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 51
Default Re:

MAI AG NU AM ZIS NICIODTATA CA SANT VREO SCULA DE SOFER INSA CZG-UL PREA PRINDEA FLUTURI!!!!EU AM ZIS CA AM AVUT GHINION DAR SI EL A AVUT NOROC CU CARUL....POATE NOROCUL INCEPATORULUI SAU POATE NOROCUL........DESPRE FAZA CU EXPERIENTZA LA VARSTA MEA ITI ZIC CA POATE NU AM DAR CONDUC DE LA 14 ANI SI AM SI EU CEVA KILOMETRI!!!SI DACA CHIAR VREI TE INVIT LA O PLIMBARE IN VITEZA PE CALEA BUCURESTI.POATE NU O SA MERG CU 140 DAR SIGUR O SA FI MULT IN SPATELE MEU DACA CHIAR VREI SA INCEPEM CU JIGNIRI!!!AG NU MI SE PARE UN NUME PREA CUNOSCUT,SI SE PARE CA SI TU AI SCRIS PE FORUM DECI SI TU ESTI UN MARE PROST!SI DESPRE CAPS LOCK - SCRIU CUM VREAU EU SI NU AI CE SA IMI FACI....DACA ESTI ASA TARE VINO SA IMI ZICI ASTA IN FATZA!!!!TE ASTEPT SI PE TINE SI PE CZG PENTRU CURSA DE PE CALEA BUCURESTI!!!!HAI SSP
DJ 35 GAB is offline   Reply With Quote
Old 02-09-04, 09:16   #10
BoSsuL3TZ

Stage 5
 
BoSsuL3TZ's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 884
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[South racerS]
Default

offtopic.. offtopic si iar offtopic.. avetzi o disputa.. ducetzi-va in ARENA.. si facetzi-va de cap..

eu unu cred ca ar fi bine sa avem si noi un CLUB in CRAIOVA.. cred ca s-ar merita.. acu nuj cate probleme pot aparea in infiinatzarea lui.. dar noi de ce sa nu avem? cei din Bucuresti au 3 pana acum.. si poate chiar mai multe.. si noi nu putem sa avem 1? pacat!
__________________
South racerS =- Racing Z|e new eRA!
BoSsuL3TZ is offline   Reply With Quote
Old 02-09-04, 09:17   #11
BoSsuL3TZ

Stage 5
 
BoSsuL3TZ's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 884
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[South racerS]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Gabi\"
Bucurestiul va da mereu rusine provinciei, nu prin faptul ca au masini mai tari, ci pentru ca EI CHIAR SUNT OAMENI.
RESPECT pt. baietzii din Bucuresti.. sunt super de treaba..
BoSsuL3TZ is offline   Reply With Quote
Old 02-09-04, 11:10   #12
juve_doom

Stage 2
 
juve_doom's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 56
Default

Eu cand am zis cluburi auto nu ma refeream la cele de genul Legal Racing!
Ar fi misto sa avem un club de genul INSOMNIA din Bucuresti, sa avem totzi pe masini un banner si sa stie lumea de unde ne ducem ca facem fiecare parte din clubul ala tare din Craiova!
Nu cred ca e asa de greu sa faci un club desta NON-PROFIT. Pentru inceput e bine si asta, si in timp iti iei licenta pentru organizarea de curse.
Se pare ca iar nu m-am exprimat bine si nu am fost inteles de la inceputul topicului.
ma rog-- sper ca acum am fost inteles!
P.S. sunt tari baietii din Buc, dar nu cred ca sunt mult mai oameni decat noi! Ei au fost in primul rand multi, f multi, si au avut catziva oameni full de bani, pasionati de asa ceva care i-au mobilizat pe totzi, luptandu-se sa ajunga unde au ajuns!

pa pa
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	aeroport_0012.jpg
Views:	144
Size:	384.4 KB
ID:	9352  
juve_doom is offline   Reply With Quote
Old 02-09-04, 13:07   #13
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"juve_doom\"
P.S. sunt tari baietii din Buc, dar nu cred ca sunt mult mai oameni decat noi! Ei au fost in primul rand multi, f multi, si au avut catziva oameni full de bani, pasionati de asa ceva care i-au mobilizat pe totzi, luptandu-se sa ajunga unde au ajuns!
pa pa
iti spun eu ca dintre cei care au venit(si cei care ii cunosc eu) toti sunt mai oameni decat noi ... si stii de ce ? ...pentru ca nici unul dintre ei nu facea tigania de o faceti voi pe ultima pagina a topicului asta cu cine e sofer mai bun ! ...parerea mea nu conteaza pentru ca mi-a zis-o si DJ-35-GAB si inca cineva(culmea...tot de 19 ani...) : ai 17 ani ? taci pana iei permisul ! ...asa voi face ...voi tace din gura pana iau permisul ... pana atunci voi astia cu permis incercati sa nu va mai mancati atata intre voi ca ne facem de ras....va faceti frumusel topic la ARENA , nu mai sunteti offtopic si gata ...va certati acolo ! dar eu zic ca cel mai bine ati incheia odata toata treaba asta cu cel mai bun sofer...ca nu exista cel mai bun sofer ...sau daca exista ala e CIOARA ! ...atat am avut de spus !


ontopic : juve_doom ce vrei tu sa facem ceva gen insomnia e mai simplu decat ce s-a inteles prima data ... si am putea sa facem asa ceva dar e nevoie de oameni calumea in acest club, oameni cu cap si nu oameni care sa se certe intre ei... de-aia cred eu ca vor fi mai multe cluburi pentru ca la noi in Craiova ura e mare ...se dusmanesc oamenii de zici ca nu e adevarat...si asta nu e bine deloc...dar cum spuneam parerea mea nu conteaza pentru ca mai am de asteptat pana iau permisul(2 - 3 luni ...)
__________________
Many Hearts But One Soul - ACS Ghost Racing Team !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 02-09-04, 13:17   #14
BoSsuL3TZ

Stage 5
 
BoSsuL3TZ's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 884
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[South racerS]
Default

frate.. juve_doom.. tocmai de un club ca acesta vorbeam eu.. stai tu linistit ca nu e chiar asa usor sa te apuci de facut cluburi ca LR sau NSL..
BoSsuL3TZ is offline   Reply With Quote
Old 02-09-04, 15:02   #15
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Deci... s-o luam pe rand...

Insomnia Racing Team = \"club\" neoficial (nu are acte). Este doar un nume sub care ei se \"ascund\", daca se poate spune asa. Mai multe despre ei la www.insomniaracing.org

Din cate stiu, Cioara deja s-a apucat sa creeze acest club \"nonprofit\", in care, penrtu a iesi ceva calumea, trebuie bagati niste bani. Dupa creerea acestui club (daca Dumnezeu ne ajuta), daca se va hotara astfel, trebuie inscrisi niste membrii care sa cotizeze lunar (vezi www.daciaclub.ro ).

Nu e chiar asa usor, dar nici imposibil.
Gabi is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -