Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Craiova

Reply
 
Thread Tools
Old 17-07-04, 16:39   #76
COIOTU` JR.

Stage 5
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 310
Default

UN CIOBAN AVEA O TURMA MARE DE OI. INTRE OILE ACESTEA EL AVEA O OAIE ROZ CARE VALORA CAT TOATA AVEREA LUI. DAR INTR-O ZI, EL PIERDU OAIA ROZ.
IMPARATUL ,DE SUPARARE ,II TAIE CAPUL. IMPARATUL IL TRIMITE PE FIUL CEL MARE SA CAUTE OAIA ROZ. DAR ACESTA SE INTOARCE FARA SUCCES. IL TRIMITE PE FIUL MIJLOCIU DAR SI ACESTA PATESTE LA FEL. IL TRIMITE SI PE FIUL CEL MIC DAR SI ACESTA SE INTOARCE FARA SUCCES.
__________________
JusT ME!
COIOTU` JR. is offline   Reply With Quote
Old 17-07-04, 16:40   #77
COIOTU` JR.

Stage 5
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 310
Default

BULA SI CU STRULA MERG CU TRENUL.CAND DAU SA INTRE IN COMPARTIMENT AMANDOI LESINA.
CINE ERA IN COMPARTIMENT?
OAIA CEA ROZ.
COIOTU` JR. is offline   Reply With Quote
Old 17-07-04, 16:51   #78
COIOTU` JR.

Stage 5
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 310
Default

SEC de Craiova...............

Ce este verde shi alearga prin padure.....????????
O haita de castravetzi....!
:P

Doi crocodili taiau benzina sub o usha. Apare un stol de iepuri de sub pamant shi intreaba: Cat e ceasul?
R: Port 49 iar merele au viermi........
:P

Era o data ca niciodata ROSU imparat si VERDE imparat ca daca era shi GALBEN imparat va spuneam o poveste cu un semafor!
:P

ce este albastru si umbla pe sub pamant?raspuns rama in trening
:P

Nimeni si Prost au ajuns la mare.Se duc sa faca baie:
Nimeni se inneaca!Prost suna la salvamar:
-Ba,se inneaca Nimeni!
-Ba,tu esti prost?
-Da ma,eu sunt!
:P

Un surdo mut se duce acasa dupa o zi grea de munca.Acasa il asteapta sotia in prag.Bun, se aseaza tipul la masa face semnul de papa, vine sotia, ii pune mancare;face semnul de baut, ii pune sotia vin in pahar;apoi pune mainile la gura in forma de romb si da cu limba, bun, se dezbraca fata dar, stupefactie, nu vroia asta...in fine neintelegand il pune sa scrie pe hartie ce vrea....la care mutul scrie \"ai spalat renou' ?\"
:P

Doi delfini taiau benzina pe fundu' marii. Vine un rechin:
- Ce faceti acilea?
- Taiem benzina!
- Aveti grija sa nu faceti firmituri!
:P

Un cetatean avand o broasca pe cap, se duce la doctor.
Intra in cabinetul acestuia si BROASCA zice:
- Ia uitati, D-le doctor, ce mi-a crescut in fund
:P

Purcelushul super`agresiv, la restaurant, catre chelner:\"Aici se primesc comenzi?\"
\"Da!\"
\"SEZI!\"
:P

ai doua nuci.stii care e femela?
aia sparta
:P

Unele sunt seci :P :P :P
COIOTU` JR. is offline   Reply With Quote
Old 18-07-04, 00:48   #79
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

varianta scurta de la scrisoarea a treia pe care cred ca o stiti cu totii :

-Tu esti Mircea ?
- NU !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 18-07-04, 12:28   #80
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

SCRISOAREA UNEI MAME BLONDE CATRE FIUL EI

Draga fiule,Iti scriu aceste randuri ca sa stii ca iti scriu. Daca primesti aceasta scrisoare inseamna ca a ajuns cu bine. Daca nu o primesti, atunci sa ma anunti pentru a ti-o mai timite o data.
Iti scriu incet pentru ca stiu ca tu nu citesti prea repede.
Acum cateva zile tatal tau a citit ca marea majoritate a accidentelor se petrec la o distanta de un kilometru de casa. De aceea ne-am hotarat sa ne mutam mai departe.
Noua casa este minunata; are si masina de spalat, dar nu stiu sigur daca merge. Ieri am bagat lenjeria in ea, am tras de maneta, si de atunci n-am mai vazut-o.
Vremea pe aici nu e foarte rea. Saptamana trecuta n-a plouat decat de doua ori. Prima data, ploaia a tinut 3 zile, a doua oara 4 zile. A propos de vesta pe care o voiai, unchiul Petre mi-a spus ca daca o cum sunt ei grei, o sa coste mai mult; atunci am taiat nasturii si i-am pus in buzunar.
In sfarsit, l-am ingropat pe bunicu'; l-am gasit cand ne-am mutat. Era in dulap din ziua in care a castigat la 'De-a v-ati ascunselea'.
Sa-ti mai zic ca alaltaieri, a explodat bucataria si tatal tau si cu mine am 'zburat' din casa. Ce emotie! a fost pentru prima data dupa multi ani cand tatal tau si cu mine iesim impreuna undeva.
A venit doctorul sa vada daca suntem in regula, si mi-a pus un tub din sticla in gura. Mi-a zis sa nu vorbesc 10 minute. Tatal tau s-a oferit sa cumpere tubul acela. Si daca tot vorbim de taica'tu, te anunt ca si-a gasit de lucru, e foarte mandru de asta. Lucreaza peste aproape 500 de oameni. L-au angajat sa tunda iarba in cimitir. Sora ta Julia, cea care s-a casatorit cu sotul ei, a nascut in sfarsit, da' nu stim inca sexul copilului. N-as putea inca sa-ti spun daca esti unchi sau matusa. Taica'tu a intrebat-o pe sora-ta Lucia daca mai este insarcinata. Lucia i-a zis ca da, in 5 cinci luni de-acum; atunci taica'tu a intrebat-o daca era sigura ca era al ei.Ea i-a spus sigura ca da. Ce fata sigura, cata mandrie! Asa fata, asa tata!
Varul tau Paul s-a casatorit si se roaga in fiecare zi in fata sotiei lui. E fecioara !
Dimpotriva, nu l-am mai vazut pe unchiul Vasile, ala care a murit anul trecut...
Cel mai rau e fratetu' ala' mic, Ionut. A incuiat masina si a lasat cheile inauntru. A trebuit sa se duca pana acasa sa aduca dublura ca sa ne scoata pe toti de acolo.Bine, fiule. Nu pot sa-ti trec adresa pe plic pentru ca n-o stiu. De fapt, ultima familie care a locuit aici, a plecat cu numerele pentru a le pune la noua adresa.
Daca o vezi pe Margareta, transmitei salutarile noastre. Daca n-o vezi nu-i spune nimic.

Mama ta care te adora, Antoaneta


P.S. Aveam de gand sa-ti pun si niste bani, dar deja am inchis plicul ...
__________________
Many Hearts But One Soul - ACS Ghost Racing Team !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 18-07-04, 12:29   #81
g-spott

Stage 5
 
g-spott's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 494
Default


Un grup de moldoveni si unu' de olteni se duc la mare. Oltenii isi iau un bilet pentru toti, iar moldovenii unu' la fiecare.
Vine nasu' ii controleaza pe moldoveni, totu' OK. Oltenii se ascund in baie, iar cand vine nasu' sa le ceara biletul, unul dintre ei crapa putin usa si ii da biletul. Toate bune si frumoase pana la intoarcerea acasa.
Moldovenii, ce zic, \"hai mai sa ne luam si no decat un bilet\". Zis si facut. oltenii nostrii nu mai luara nici macar unu.
Vine nasu' ( moldovenii ascunsi toti in baie ): \"Biletul la control va rog! \". Unu' dintre moldoveni scoate biletul si il da. Dupa un moment aud ei din WCu': \"Hai ma ca facuram rost de bilet! \"
__________________
Eu Simt Doar Placere ... Cand Publicul Ma Cere ... Si Ii Lovesc Cu Alte CUVINTE GRELE!
g-spott is offline   Reply With Quote
Old 19-07-04, 01:52   #82
strengaritza

Stage 3
 
strengaritza's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 156
Member of:
[CSR]
Default

porcusoru'agresiv la gara...
-mdea..tu! da-mi un bilet!
-dar unde mergeti?
-nu te intereseaza no!


de ce nu a participat aviatia somaleza la razboiul din irak?
pt ca era pilotul gripat!

Un tip plin de gauri merge pe o strada.
La un moment dat se impiedica si o gaura cade pe jos.
Mirat, tipul se apleaca sa o ridice si cade si el in ea.

O rosie statea in mijlocul unei autostrazi!Alta ii spune:
-Ai grija!Vine un camion!
La care ea raspunde:
-Ete....fleoshc

doua rosii pe linia ferata....
tuuuu..vezi ca...flup! ..flup!

2 pereti vorbesc:
-Ne intalnim la colt!

Doi vulturi stateau pe o craca. Unul era pleshuv shi altul era sa cada.

Un snur se uita in oglinda si zambea pe sub mustati:-Mamaaa,ce siret sunt!!!

Doi crocodili taiau benzina sub o usa. Apare un stol de iepuri de sub pamant si intreaba: Cat e ceasul?
R: Ma-ta-i prost
Cica intra unul intr-un bar,scoate mitraliera si ii impusca pe toti.Dupa care ziceai ce p**a mea

Care este diferenta dintre un tramvai si o rosie? tramvaiul are o dunga rosie dar rosia nu are o dunga tramvai!

foaie verde loboda/pasare ca porcu nu-i/canta troaca derasuna/ar zbura da n-are cioc/ nu da cu piatra in geam/ca nu-i bicicleta ta/ morala..nu mai bate cuie in minge..si nu mai manca fructe nespalate.
__________________
So what you pushing a nice car - Don't you know there's no such thing as superstar
We leave this world alone, So who gives a fuck about the things you own?
Certainly not me,'Cause baby personally I like to be challenged mentally, I've heard it all before Gangsta's pimps and whores... Quality is poor
A girl like me needs more...
strengaritza is offline   Reply With Quote
Old 19-07-04, 01:54   #83
strengaritza

Stage 3
 
strengaritza's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 156
Member of:
[CSR]
Default

na sa va imprastiati de ras....

Prima slujba
Un tinar preot (catolic, sau nu) trebuia sa tina prima lui slujba, drept pentru care era extrem de emotionat, chiar simtea panica. Atunci, superiorul lui, Episcopul, vazindu-l atit de stresat l-a sfatuit ca inainte sa se urce in amvon pentru predica, sa puna un paharel de vodca in paharul cu apa, ca sa se relaxeze si sa aiba curaj.
Preotului i-a mers nemaipomenit in prima lui slujba, dar cind a ajuns acasa a gasit pe masa o mica scrisoare din partea Episcopului in care zicea:
Draga Parinte, Fiule.
Ma bucur foarte mult ca ti-a mers atit de bine in prima ta slujba si ca ai tinut cont de sfatul pe care ti l-am dat, dar trebuie sa-ti fac anumite observatii:
1. Din acel pahar cu apa trebuie sa iei mici sorbituri nu sa-l dai pe gat dintr-o data.
2. In acel pahar cu apa nu se pune nici gheata, nici felii de lamaie.
3. Nu se foloseste Biblia ca suport pentru pahar.
4. Nu poti sa te stergi la gura cu sutana.
5. Poruncile lui Dumnezeu sint 10 nu 12.
6. Iar apostolii sint 12 nu 10.
7. Cind vorbesti despre cruce nu poti sa spui ca e acel T mare de deasupra altarului.
8. Cind vorbesti despre Iisus si apostoli, nu poti spune ca e \"Fiul si banda lui\".
9. David l-a invins pe Goliat cu o prastie si o piatra, nu poti sa spui ca \"i-a zburat curul cu dinamita\"...
10. Cind vorbesti despre Iuda, nu poti sa-l numesti fiu de curva.
11. Tatal, Fiul si Sfintul Duh nu sint Batrinul, Juniorul si Stafia...
12. Nu e frumos sa-l numesti pe Papa \"Nasul\".
13. Faraonul i-a trimis pe evrei in pribegie, nu in p**da ma-sii.
14. Eva i-a dat lui Adam un mar, nu i-a cedat...
16. Magdalena a fost o pacatoasa nu o curva.
In rest a fost bine

p.s. sa va vad..care imi face concurenta
strengaritza is offline   Reply With Quote
Old 19-07-04, 14:06   #84
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

marfa strengaritzo !!!!!!
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 19-07-04, 23:33   #85
munty

Stage 2
 
munty's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 53
Default

Dacia - BMW
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	nova-bmw.jpg
Views:	151
Size:	62.5 KB
ID:	7682  
munty is offline   Reply With Quote
Old 20-07-04, 00:03   #86
strengaritza

Stage 3
 
strengaritza's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 156
Member of:
[CSR]
Default


inke nu m-a batut nimeni la bancuri....inca...am o provocare acum..plec intr-o excursie....sigur vin cu trofeu'..pan' una alta..mai dati niste idei:P:P:P
strengaritza is offline   Reply With Quote
Old 20-07-04, 13:32   #87
COIOTU` JR.

Stage 5
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 310
Default

Doi ciobani pe un deal se uitau si ei pe sosea sa vada ce se petrece. O gagica super buna facea autostopul. Vine unu cu o masina adevarata, opreste, lasa frumos geamul actionat electic jos, tipa baga capul sa intrebe ceva. Asta inchide repede geamul se da jos, o ia pe tipa o tura pe la spate si pleaca. Dupa toata agitatia unul din ciobani zice:
- Apai ma Gheo, bani de masina din aia n-am, da o usa tot imi ieu!
COIOTU` JR. is offline   Reply With Quote
Old 20-07-04, 15:03   #88
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Munty cu poza aia ai dat idei la multi nebuni .... :P :P peste o luna vedem asa ceva prin Craiova
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 20-07-04, 16:21   #89
strengaritza

Stage 3
 
strengaritza's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 156
Member of:
[CSR]
Default

gheo isi pierduse oile...si ion il ajuta sa le caute...

-BHAAAAAAAAAAA!!!!!!!!IONE BHAAAAAAAAAA!!!!!!!...striga asta de pe un deal pe alalalt BHAAA>>>NU AI GASIT NIMIK MAAAA!!!!!!
la care ion dand din cap ca nu,....
- tz tz.
strengaritza is offline   Reply With Quote
Old 22-07-04, 11:59   #90
g-spott

Stage 5
 
g-spott's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 494
Default

Bahhhhhhhhhhh voi stiti ce a zis vulpea la arici? ( Al3xius si Gabi - nu va bagati plz )
g-spott is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -