Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Competitii Car-Audio > EMMA

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 24-06-11, 09:45   #31
RollerMAN

Stage 4
 
RollerMAN's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 193
Default Re: CarLifeStyle Slobozia 2011 - Competitie EMMA ESPL & SQ

Domnu alexnastase..nu cred ca am avut placerea...sau poate am avut-o si nu realizez cine sunteti...
Problema ar fi in felu urmator...4 persoane nu au zis absolut nimic, george are o parere care s-a abtinut sa o mai zica si aici....e aceeasi de la arad...cand a fost depunctat aiurea de marinu...la fel a fost si aici stai tu linistit, radu a fost de acord ca au jurizat dupa standarde mai drastice insa cand asculti o masina din spate...nu ai cum sa ii arati celui ce nu aude...exact ce nu aude, iar ionut n-a zis mai nimic de fapt...a tacut....deci in fond si la urma urmei...doar o singura persoana a avut ceva de zis!

In primul rand eu nu vreau sa particip international...si scuza-ma ca nu pun botu la faza asta cand george a luat scor mai mic in romania cu un sistem mai bun decat in 2008 la finala europeana...

Nu are nici o legatura transparenta cu etapa de la slobozia....in schimb eu nu accept EMMA sa fie bataia de joc a unei persoane...care e impinsa din spate de altii...sa strice aceasta competitie.

Si ca o paranteza de final....puteati sa stati si 5 ore...nu doar alea 2-3..imaginare...o contestatie este o contestatie si orice competitor are dreptul la asa ceva...punct!
__________________
Born 2 roll!

Last edited by RollerMAN; 24-06-11 at 09:47.
RollerMAN is offline  
Old 24-06-11, 09:56   #32
sharkky

Stage 5
 
sharkky's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,316
Member of:
[DACIA]
Default Re: CarLifeStyle Slobozia 2011 - Competitie EMMA ESPL & SQ

Interesant ...

Last edited by EMMA Romania; 24-06-11 at 12:08.
sharkky is offline  
Old 24-06-11, 10:56   #33
angeloml

Stage 1
 
angeloml's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 15
Default Re: CarLifeStyle Slobozia 2011 - Competitie EMMA ESPL & SQ

Dorin, te agiti degeaba, nu stiu exact ce vrei sa dovedesti.
Chiar tu ai recunoscut dupa etapa (luni seara mai exact), ca masina a fost reglata prost, si e posibil sa nu fi fost exact asa cum credeai tu.

Nu am ascultat nici una dintre masinile care au concurat la SQ, dar pot sa iti zic ca s-a arbitrat exact dupa regulament si nimeni nu te-a depunctat pentru ca ar avea ceva personal cu tine. Cred ca ti s-a dat prea multa importanta pana acum, si cred ca ti se pare ca ti se da aceeasi importanta si pentru a fi depunctat. Stai linistit, n-a avut nimeni nimic cu tine.

Masina a fost rejurizata de mai multe ori, si intr-adevar nu s-au pierdut 3 ore, dar nici 30 de minute asa cum zici tu. Am facut toate astea, in speranta in care o sa intelegi care sunt punctele slabe din sistemul tau, si ca la urmatoarea etapa o sa le imbunatatesti. Aparent nu este cazul, si tot ce ai vrut ai inteles. Pacat ca s-a pierdut timpul inutil. Noi am facut tot posibilul sa iti explicam cum suna masina, nu cum iti imaginezi tu ca suna, si o sa facem asta cu orice alt concurent neumultumit de rezultat. Speram ca altii sa inteleaga, nu sa se victimizeze asa cum faci tu.

Cat despre masina lui George, nu cred ca este cazul sa comparam scorul de la eurofinala cu cel de acum, avand in vedere ca atunci s-a jurizat dupa alte criterii (alt regulament, alte melodii). Putea foarte usor sa ia un scor de 10 ori mai mare atunci, si diferenta sa fie data de metoda de punctare, nu de calitatea arbitrarii. Deci argumentul tau este fix invalid.

Cat despre jurizatul din spate de catre Radu, Radu a ascultat masina cu maxim 10 minute inainte de a se urca in spate si a juriza impreuna cu Ionut si Marinu. Nu cred ca in 10 minute a uitat cum suna masina din fata, deci a putut sa argumenteze foarte bine ce a auzit si de pe locul din spate, cred ca putea sa faca acelasi lucru si din alta masina, sau prin telefon.

Nu cred ca vrea nimeni sa strice competitia asta, decat poate competitori ca tine care nu pot sa accepte un rezultat slab, si se leaga de punctaje din trecut, in loc de realitatea trista a prezentului.

Si apropo, nu cred ca are sens sa te adresezi in modul in care te adresezi altor competitori sau arbitrilor, doar pentru ca te consideri nedreptatit si singur pe lume.
angeloml is offline  
Old 24-06-11, 11:02   #34
sharkky

Stage 5
 
sharkky's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,316
Member of:
[DACIA]
Default Re: CarLifeStyle Slobozia 2011 - Competitie EMMA ESPL & SQ

Like la postul de mai sus!
sharkky is offline  
Old 24-06-11, 11:17   #35
RollerMAN

Stage 4
 
RollerMAN's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 193
Default Re: CarLifeStyle Slobozia 2011 - Competitie EMMA ESPL & SQ

De la masina reglata o idee mai prost decat se putea...si pana la scorul care l-am primit e cale lunga...ca doar nu putea clientul lui marinu sa iasa pe ultimul loc...si sa piarda in fata a 2 masini care sunt construite cu jumatate din bugetul lui daca nu chiar mai putin.
"Cat despre" restul povestilor de mai sus....stiu ca ai interesul sa aplanezi acest conflict si de aceea ma ataci tocmai pe mine insa eu stiu adevarul si sunt convins ca si tu stii ca modul in care s-a desfasurat aceasta etapa este total gresit la capitolul de sq.
Daca asa vor fi etapele p viitor nu v-a avea de pierdut decat EMMA romania.
Dupa cum spuneam...marinu nu imi va mai juriza in veci masina mea....si daca vreti sa dezvoltati segmentul SPL...puteti sa continuati sa aduceti arbitrii de acest gen in competitie.

Ca si o concluzie daca intradevar vrei sa ajuti concursurile EMMA romania eu zic sa te gandesti bine la problemele din trecut...la cele din prezent cat si la problemele aparute la CNCA...pt ca e prima oara cand apar si la EMMA...si asta nu e drumul cel bun.
Poti sa imi zici ce vrei pe forum...dar stii ca am dreptate.

Last edited by RollerMAN; 24-06-11 at 11:46.
RollerMAN is offline  
Old 24-06-11, 12:45   #36
IM

Stage 5
 
IM's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 811
Default Re: CarLifeStyle Slobozia 2011 - Competitie EMMA ESPL & SQ

Am citit tot ceeace s-a scris.
Nu am sa raspund punctual, ci in general.

Árbitrajul la SQ in Advanced 5Ch a realizat de subsemnatul si de Marian.
Pentru a fi cat se poate de obiectivi intr-o problema in care planeaza foarte mult subiectivism, am arbitrat conform cu Regulamentul EMMA precum si cu Regulamentul detaliat al arbitrului SQ. Aproape in fiecare caz am consultat Regulamentul detaliat intocmai pentru a a ne incadra in categoria de punctaj adecvata. Acest Regulament intern nu a fost folosit pana in acest moment in timpul arbitrajului. Exista explicatii foarte clare... iar interpretarea lor a fost facuta de amandoi, IM si Marinu. Nu au existat neintelegeri, ci probabil mici diferente de 1 punct de exemplu la acuratetea tonala datorita faptului ca nu ambii arbitrii ocupa acelasi loc in automobil in momentul arbitrajului... caz in care am punctat de comun acord!

Orice supozitie ca eu sau Marinu am favorizat sau defavorizat un competitor le consider nefondate!

In anii trecuti nu s-a arbitrat asa riguros, corect!
In anii trecuti s-a arbitrat dupa alte CD-uri.
In anii trecuti nu a fost o echipa de arbitraj constanta la SQ.

Incepand cu etapa de la Slobozia dorim stabilirea unor echipe care sa devina constante cel putin pe intreg sezonul competitional!

Aici nu discutam decat despre EMMA.
Nu ma intereseaza aspectele referitoare la modul in care se arbitreaza la CNCA.
MA intereseaza foarte mult absolut rice nelamurire referitoare la arbitrajul in EMMA. Exista la indemana arbitrului SQ o documentatie foarte bine elaborata ce ii va permite sa ii explice competitorului cat se poate de clar punctajul oferit.
Vom fi cat se poate de rigurosi - mai ales acum.... vorbim deja de sisteme din ce in ce mai competitive si arbitrajul devine din ce mai dificil.
__________________
Pure Music
"The myth is stronger than the truth,
And the truth can sometimes lie
To see all from what it was
You need an uncorrupted eye..."
ionutmocioiu-on-facebook.com

Last edited by IM; 24-06-11 at 12:47.
IM is offline  
Old 24-06-11, 13:06   #37
SQ Addict
Competitor CNCA

Stage 5
 
SQ Addict's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 448
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CarLifeStyle Slobozia 2011 - Competitie EMMA ESPL & SQ

@ RollerMan Ma faci sa rad, esti prea pueril incat sa ma cobor la nivelul tau.
Ramai tu cu masina ta, cea mai buna masina din istoria SQ-ului din Romania, cea mai rapida, cea mai cea si lasa-ne pe noi "clientii" ale caror masini "suna ca un gunoi" si alte exprimari d'astea elevate.

Clientul lui Marinu? Care e ala? Eu sunt prieten cu Marinu in primul rand asa ca sa fii tu linistit.
__________________
Doo cp.

«Music is your safe place in an unsafe world!»
SQ Addict is offline  
Old 24-06-11, 13:44   #38
RollerMAN

Stage 4
 
RollerMAN's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 193
Default Re: CarLifeStyle Slobozia 2011 - Competitie EMMA ESPL & SQ

Quote:
Originally Posted by IM View Post
Am citit tot ceeace s-a scris.
Orice supozitie ca eu sau Marinu am favorizat sau defavorizat un competitor le consider nefondate!

In anii trecuti s-a arbitrat dupa alte CD-uri.
Nu am zis absolut nimic de tine in afara de faptul ca nu ai spus mai nimic..ceea ce a fost putin dezamagitor...dar in fine......problema era cu marinu care si-a favorizat nu doar clientul ci si prietenul dupa cum scria si el mai sus!

In anii trecuti s-a arbitrat dupa acelasi cd EMMA 2009-2010 care s-a extins si in 2011.

In fine...inchidem subiectul...concluzia ramane aceeasi...si nu pot decat sa il astept cu interes pe mateo sa isi dea si el cu parerea.

@sqaddict
Pai ce sa fac...iti urez succes la urmatoarele etape emma cu prietenul tau marinu...sa va premiati frumos reciproc....ca masina ta doar acolo suna bine si nici macar...
Eu intre timp o sa ma bucur de placerea de ascultare a unei masini care imi aduce zambetul pe buze din multe alte pcte de vedere decat cel audio....

Last edited by RollerMAN; 24-06-11 at 13:55.
RollerMAN is offline  
Old 24-06-11, 13:58   #39
SQ Addict
Competitor CNCA

Stage 5
 
SQ Addict's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 448
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CarLifeStyle Slobozia 2011 - Competitie EMMA ESPL & SQ

Nu a favorizat nimic Marinu, Ionut a fost in masina si a jurizat alaturi de el deci poti sa incetezi cu paranoia si sindromul omului frustrat. Pozezi in victima de pomana.

Imi place ca te legi doar de masina mea, ai ceva personal cu mine? Sau ai luat cumva bataie de la doua masini?
Deja ti-am acordat prea multa atentie ca si toti ceilalti, cearta-te in continuare singurel.
SQ Addict is offline  
Old 24-06-11, 14:13   #40
roli

Stage 5
 
roli's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,304
Member of:
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: CarLifeStyle Slobozia 2011 - Competitie EMMA ESPL & SQ

Domnule rollerman participati la cluj?
roli is offline  
Old 24-06-11, 14:31   #41
RollerMAN

Stage 4
 
RollerMAN's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 193
Default Re: CarLifeStyle Slobozia 2011 - Competitie EMMA ESPL & SQ

Eu cred ca tu iti acorzi singur prea multa atentie!
Am o problema cu jurizarea masinii tale...in nici un caz cu tine...
Cealalta masina suna mai bine decat masina mea....si mai bine decat masina ta de altfel...dar a avut grija marinu si acolo sa scada cat a putut...din pacate prea putin...ca sa te scoata pe tine pe locul 1....ca desi tu te lauzi ca stii regulamentul emma mai bine de cat mine n-ai fost in stare sa iti tragi un cablu de minus care era obligatoriu...

Domnu roli....eu cu CNCA nu o sa imi mai pierd timpul vreodata....m-am lamurit de lucru asta de la ultima etapa la care am participat...in plus doar nu ma crezi nebun sa zic k marinu nu imi mai jurizeaza masina..si sa vin la cnca...unde tot el jurizeaza....si sincer nici in restul de arbitrii nu am incredere....culmea e k inainte de etapa asta in marinu avea cea mai mare incredere dintre arbitrii cnca....dar e clara treaba...totu e p nepotisme.
RollerMAN is offline  
Old 24-06-11, 14:36   #42
angeloml

Stage 1
 
angeloml's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 15
Default Re: CarLifeStyle Slobozia 2011 - Competitie EMMA ESPL & SQ

Dorin, daca stiam ca ai dreptate nu te sunam ieri, imediat dupa ce am vazut ce ai postat. Nu consider ca ai dreptate, si consider ca masina ta a fost jurizata strict dupa regulament. Tot asa au fost jurizate si celelalte masini, si tot asa se va juriza de acum incolo.
Din ce zici tu inteleg ca accepti ca masina a fost reglata prost, si cu toate astea nu accepti scorul primit. Sunt curios totusi ce scor crezi ca ar fi luat masina ta daca era reglata cum trebuie.

Despre favorizat anumiti concurenti, nu stiu cum sa iti spun, dar Marian a luat locul 2 in categorie (intr-adevar nu din cauza sunetului, dar din cauza instalarii). Daca Marinu vroia neaparat sa il favorizeze pe el (sau sa defavorizeze pe cineva, ca inteleg ca asta e problema ta) putea sa il depuncteze la sunet si pe Edi Cheveresan, in asa fel incat sa garanteze ca Marian castiga. Cu toate astea Edi a luat cu 18 puncte mai mult decat tine la sunet. Sper ca iti este clar ca daca se vroia favorizarea cuiva, insemna si defavorizarea celorlalti, nu numai a ta.

Chiar nu e cazul sa te adresezi asa cum o faci acum atat altor competitori, cat si arbitrilor, avand in vedere ca din punctul de vedere al tuturor, in afara de tine, daca ai fi fost mai pregatit (daca masina era reglata asa cum chiar tu ai recunoscut ca nu a fost, daca ai fi avut toata documentatia, samd) ai fi avut toate sansele sa castigi grupa. Din pacate nu a fost acesta cazul. Nu cred ca daca te victimizezi atat o sa rezolvi ceva, poate doar sa devii penibil.
angeloml is offline  
Old 24-06-11, 14:39   #43
SQ Addict
Competitor CNCA

Stage 5
 
SQ Addict's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 448
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CarLifeStyle Slobozia 2011 - Competitie EMMA ESPL & SQ

Deci cum ziceam esti irecuperabil, esti Dumnezu, de cand eram mic am visat sa fiu ca tine, zeule!

/ignore
SQ Addict is offline  
Old 24-06-11, 15:07   #44
aproapeom

Stage 4
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 293
Default Re: CarLifeStyle Slobozia 2011 - Competitie EMMA ESPL & SQ

pe ce baza se sterg posturile aici ?
aproapeom is offline  
Old 24-06-11, 15:34   #45
angeloml

Stage 1
 
angeloml's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 15
Default Re: CarLifeStyle Slobozia 2011 - Competitie EMMA ESPL & SQ

S-au sters 2 posturi, unul al lui Animalutz care era jignitor la adresa unuia dintre cei care postase, iar celalalt al lui Sharkky care era offtopic.
angeloml is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -