Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Competitii Car-Audio > EMMA

Reply
 
Thread Tools
Old 04-06-10, 22:59   #31
BarsyA

Stage 3
 
BarsyA's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 99
Member of:
[Accelarate Club]
Default Re: Etapa a II-a EMMA Romania 2010 Brasov 05-06 Iunie

dap clar acolo ne vedem cu totzii la locul faptei :d
BarsyA is offline   Reply With Quote
Old 05-06-10, 00:00   #32
MIRCAT

Stage 5
 
MIRCAT's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,235
Member of:
[RENAULT]
[4Rally]
[Toyota]
Default Re: Etapa a II-a EMMA Romania 2010 Brasov 05-06 Iunie

Quote:
Originally Posted by kiki gz View Post
ceva noutatzi sau ne vedem acolo?
noutati?.........se anunta o prezenta numeroasa!speram sa vina cat mai multe masini si sa avem parte de cat mai multe rezultate notabile!!!
MIRCAT is offline   Reply With Quote
Old 06-06-10, 22:26   #33
EMMA Romania

Stage 3
 
EMMA Romania's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 159
Default Re: Etapa a II-a EMMA Romania 2010 Brasov 05-06 Iunie

An reusit un nou record...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	clasament Etapa 2 Brasov.jpg
Views:	329
Size:	394.1 KB
ID:	1506744  
EMMA Romania is offline   Reply With Quote
Old 07-06-10, 07:33   #34
kiki gz

Stage 1
 
Join Date: May 2010
Posts: 15
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Etapa a II-a EMMA Romania 2010 Brasov 05-06 Iunie

felicitari concurentilor
kiki gz is offline   Reply With Quote
Old 07-06-10, 09:59   #35
Black[Angel]

Stage 3
 
Black[Angel]'s Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 131
Default Re: Etapa a II-a EMMA Romania 2010 Brasov 05-06 Iunie

Felicitari tuturor celor care au participat!
Sper ca pe viitor sa reusim sa fim un pic mai organizati, deoarece parerea mea este ca acesta este marele minus la competitiile de car audio.
Black[Angel] is offline   Reply With Quote
Old 07-06-10, 18:58   #36
sorin_sorin95

Stage 5
 
sorin_sorin95's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 871
Member of:
[DACIA]
[DAEWOO]
[VW]
Default Re: Etapa a II-a EMMA Romania 2010 Brasov 05-06 Iunie

Am participat pentru prima data la o astfel de competitie placut impresionat dar organizarea a cam lasat de dorit, am vazut ca va ajutati intre voi, Bravo.
sorin_sorin95 is offline   Reply With Quote
Old 08-06-10, 15:25   #37
groundzerofan

Stage 3
 
groundzerofan's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 147
Member of:
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: Etapa a II-a EMMA Romania 2010 Brasov 05-06 Iunie

A fost foarte frumos...,muzica cu portia,la uni nici macar asa,isi tineau masinile incuiate...nu inteleg la ce mai veniti la asemenea evenimente daca nu vreti sa aratati oamenilor ce sistem aveti.Baiatu' cu Hyundaiu' Coupe TM 66 ASS merita toate laudele si are tot respectu' meu,el a fost singuru care a intretinut atmosfera,Restu' mai intai incarcativa bateriile si dupa veniti sa da.ti drumu' la muzica poate asa o lasa.ti si voi mai mult de 10 secunde.Respect!... (Asta e parerea mea)!
groundzerofan is offline   Reply With Quote
Old 08-06-10, 17:21   #38
gigilogan

Stage 4
 
gigilogan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 266
Member of:
[DACIA]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Etapa a II-a EMMA Romania 2010 Brasov 05-06 Iunie

in primul rand felicitari organizatorilor iar domnului cu hyundai de tm tot respectul de la noi pentru show iar de la cei din hotel nu stiu ce sa zic,cred ca le-a intrat mancarea pe ritm de brrrrrr
__________________
_________________________
pioneer deh 4000,GZTC165T,GZHF 652X,0 awg
gigilogan is offline   Reply With Quote
Old 08-06-10, 17:58   #39
alex_bmw1992

Stage 5
 
alex_bmw1992's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 999
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Etapa a II-a EMMA Romania 2010 Brasov 05-06 Iunie

Quote:
Originally Posted by groundzerofan View Post
A fost foarte frumos...,muzica cu portia,la uni nici macar asa,isi tineau masinile incuiate...nu inteleg la ce mai veniti la asemenea evenimente daca nu vreti sa aratati oamenilor ce sistem aveti.Baiatu' cu Hyundaiu' Coupe TM 66 ASS merita toate laudele si are tot respectu' meu,el a fost singuru care a intretinut atmosfera,Restu' mai intai incarcativa bateriile si dupa veniti sa da.ti drumu' la muzica poate asa o lasa.ti si voi mai mult de 10 secunde.Respect!... (Asta e parerea mea)!
asta e si parerea mea, si a mai multora cu siguranta..
alex_bmw1992 is offline   Reply With Quote
Old 08-06-10, 21:51   #40
vlaly

Stage 4
 
vlaly's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 293
Default Re: Etapa a II-a EMMA Romania 2010 Brasov 05-06 Iunie

mie unul mi-a placut,fiind prima experienta de genul...
un 10 pt baietii de sambata care au participat la indemanare si demonstratiile de putere la capitolul muzica in aceiasi dupa amiaza
si un "-" ca nu a fost mai multa atmosfera,mai ales duminica pana in masuratorile de la ora 5,dar pe total a fost ok
Las aici si cateva poze..
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCF0126.JPG
Views:	173
Size:	3.86 MB
ID:	1510543   Click image for larger version

Name:	DSCF0150.JPG
Views:	165
Size:	3.58 MB
ID:	1510544   Click image for larger version

Name:	DSCF0184.JPG
Views:	166
Size:	3.85 MB
ID:	1510545  

Click image for larger version

Name:	DSCF0201.JPG
Views:	169
Size:	3.89 MB
ID:	1510546   Click image for larger version

Name:	DSCF0216.JPG
Views:	169
Size:	3.83 MB
ID:	1510547   Click image for larger version

Name:	DSCF0239.JPG
Views:	165
Size:	3.82 MB
ID:	1510548  

Click image for larger version

Name:	DSCF0245.JPG
Views:	155
Size:	3.80 MB
ID:	1510549   Click image for larger version

Name:	DSCF0257.JPG
Views:	159
Size:	3.90 MB
ID:	1510550   Click image for larger version

Name:	DSCF0265.JPG
Views:	252
Size:	3.47 MB
ID:	1510551  

Click image for larger version

Name:	DSCF0269.JPG
Views:	191
Size:	3.78 MB
ID:	1510552  
__________________
Daewoo Cielo Executive DOHC
vlaly is offline   Reply With Quote
Old 08-06-10, 23:06   #41
kiki gz

Stage 1
 
Join Date: May 2010
Posts: 15
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Etapa a II-a EMMA Romania 2010 Brasov 05-06 Iunie

Quote:
Originally Posted by groundzerofan View Post
A fost foarte frumos...,muzica cu portia,la uni nici macar asa,isi tineau masinile incuiate...nu inteleg la ce mai veniti la asemenea evenimente daca nu vreti sa aratati oamenilor ce sistem aveti.Baiatu' cu Hyundaiu' Coupe TM 66 ASS merita toate laudele si are tot respectu' meu,el a fost singuru care a intretinut atmosfera,Restu' mai intai incarcativa bateriile si dupa veniti sa da.ti drumu' la muzica poate asa o lasa.ti si voi mai mult de 10 secunde.Respect!... (Asta e parerea mea)!
chestia era din organizare ca daca se faceau masuratorile mai repede credema ca toti ne dadeam drumu la muzica in parcare
kiki gz is offline   Reply With Quote
Old 09-06-10, 00:03   #42
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: Etapa a II-a EMMA Romania 2010 Brasov 05-06 Iunie

pt baietii din mioveni:
dragilor, cand o sa stiti ce inseamna un concurs de spl, atunci aruncati cu afirmatii de genul "masinile nu canta, incarcati bateriile inainte" si masinile erau incuiate. nimeni nu este obligat sa-si prezinte masina vizitatorilor, nimeni nu e obligat sa lase gura casca la trecatori, sunt oameni carora le pasa doar de sistemele lor, se prezinta la concursuri ca sa vada unde se situeaza fata de alti competitori s.a.m.d.
cand o sa scoateti din buzunarul vostru niste sume doar pentru un sistem audio, si o sa va treziti ca niste animale si-au bagat degetele in difuzoare sau au varsat diferite lichide pe scule atunci sa vorbiti.
__________________
Y!M dbig.sounds
Dealer Autorizat pentru toata gama de produse Digital Designs si PowerCell
S-A DESCHIS
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 09-06-10, 01:56   #43
shox

Stage 4
 
shox's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 206
Default Re: Etapa a II-a EMMA Romania 2010 Brasov 05-06 Iunie

A fost frumos cu toate ca eu am ajuns doar duminica si imi pare rau ca nu am fost si sambata dar oricum vroiam sa vin special pt concursul de sunet .Daca ma ajutati pot pune si eu niste poze ,ca nu vreu sa fac vre-o prostie
__________________
Route 66
shox is offline   Reply With Quote
Old 09-06-10, 08:42   #44
IM

Stage 5
 
IM's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 811
Default Re: Etapa a II-a EMMA Romania 2010 Brasov 05-06 Iunie

Quote:
Originally Posted by Bigu View Post
pt baietii din mioveni:
dragilor, cand o sa stiti ce inseamna un concurs de spl, atunci aruncati cu afirmatii de genul "masinile nu canta, incarcati bateriile inainte" si masinile erau incuiate. nimeni nu este obligat sa-si prezinte masina vizitatorilor, nimeni nu e obligat sa lase gura casca la trecatori, sunt oameni carora le pasa doar de sistemele lor, se prezinta la concursuri ca sa vada unde se situeaza fata de alti competitori s.a.m.d.
cand o sa scoateti din buzunarul vostru niste sume doar pentru un sistem audio, si o sa va treziti ca niste animale si-au bagat degetele in difuzoare sau au varsat diferite lichide pe scule atunci sa vorbiti.
Regulamentul EMMA specifica foarte clar faptul ca masinile introduse in competitie trebuie sa fie prezentate catre vizitatori pe intraga perioada de desfasurare a competitiei, altfel se deduc puncte pentru.... expunerea masinii cu usile inchise. Locul de desfasurare a acestei competitii car audio nu este o parcare! Un competitor model este acela care expune audiomobilul pe intreg parcursul evenimentului cu sistemul la vedere, oferind explicatii celor care solicita, prezinta materiale video care expun modul in care s-a construit sistemul, prezinta roll-up-uri cu diagrama de instalare electrica / sunet, ofera mostre din materialele folosite, etc...
EMMA Romania nu a penalizat nici un competitor pana in acest moment dar o va face cu sigurantza atunci cand si - - - sigurantza produselor din sistemele audio expuse nu este in pericol - - - aici Bigu are mare dreptate... sunt foarte multi vizitatori "periculosi" de la care te poti astepta la reactii firesti pentru ei... si total distructive pentru echipamente!
__________________
Pure Music
"The myth is stronger than the truth,
And the truth can sometimes lie
To see all from what it was
You need an uncorrupted eye..."
ionutmocioiu-on-facebook.com
IM is offline   Reply With Quote
Old 09-06-10, 10:38   #45
usiusi
Banned

Stage 2
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 45
Default Re: Etapa a II-a EMMA Romania 2010 Brasov 05-06 Iunie

Sa fiu sincer, nu cred ca este doar de animalele care isi baga degetele in difuzoare sau nu mai stiu ce - cu toate ca, pana am inchis-o, m-am trezit si eu de doua ori cu niste ciudati in masina care nici macar n-au cerut voie - dar acum stau si cu un pic de frica noaptea, pentru ca erau destui bronzati care se invarteau pe acolo. Daca era o chestie "in deplasare", nu cred ca-mi pasa, dar fiind din Brasov, unde s-a si tinut evenimentul... intelegeti voi.

Nu am avut pana acum absolut nici o legatura cu genul asta de competitii, dar fiind prima data cand vad asa ceva de pe "partea cealalta", am vrut sa le raspund si eu baietilor din Mioveni
usiusi is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -