Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Competitii Car-Audio > EMMA

Reply
 
Thread Tools
Old 26-02-06, 23:59   #16
BH-15-RIC

Stage 5
 
BH-15-RIC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 673
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Ground Zero\"
La Oradea, la ultima etapa au fost necesare peste 7 ore pentru dB Drag... sa presupunem ca dB Drag-ul si SQ-ul se vor tine simultan... sau in zile diferite?
Poate se bazeaza pe faptul ca masinile care vor participa la Dbdrag nu vor participa si la SQ. Sau poate vor fi in doua zile diferite caci va tine si in 1 si in 2 asa ca vom vedea cind se va anunta un program exact .
__________________
<<<<Membru West Side RACERS


BH-15-RIC is offline   Reply With Quote
Old 27-02-06, 00:10   #17
GYM

Stage 5
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 933
Default

Pai sincer nu vad cum o masina de sq participa la dBdrag....
GYM is offline   Reply With Quote
Old 27-02-06, 00:39   #18
Ground Zero
Guest

Stage 4
 
Ground Zero's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 291
Default

Si de ce anume...?
Daca sti cum sa iti realizezi sistemul, nu este absolut nici o problema...
Nineinteles, nu o sa participi la dB Drag in Monster...
Dar uite, masina lui Radu Cheveresan, Lancia de Arad care a obtinut in Extreme 151+dB, este conceputa pentru EMMA, atat ESPL cat si SQ... si uite ca obtinut peste 151 db si in dB Drag
Oliver Check, Campion European EMMA ESPL 2005, 2 x GZ PW15XQ, 4 x GZ 1.6000SPL, etc... participa inclusiv in EMMA SQ, in pro... declupand pur si simplu subwoofer-ele... si exemplele pot continua... inclusiv noi in Fiat Doblo, avem un sistem pe 4 cai - care va participa in competitii SQ... pt. etapa de la dB Drag, noi pur si simplu am scos sigurantele de la celelalte amplificatoare si am alimentat la 16,5V amplificatorul pentru subwoofer-e... transformare care dureaza 2 minute...
Si te asigur ca sunt miulte masini care doresc participare atat in dB Drag cat si in SQ...
Ground Zero is offline   Reply With Quote
Old 27-02-06, 09:12   #19
GYM

Stage 5
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 933
Default

Atunci ce sa zic....la cat mai multe
GYM is offline   Reply With Quote
Old 12-09-07, 02:02   #20
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: Regulament SQ shi grupe SQ

Si eu sunt interesat de regulament la SQ...

Am inteles ca in functie de valoarea sistemului se clasifica (pana in 2000 de euro si peste) sau asa ceva, si mai e o chestie dak ai sau nu condensator (asta banuiesc ca se refera la categ "amatori")... Oricum... dak are cineva detalii
Achim is offline   Reply With Quote
Old 12-09-07, 02:18   #21
alex MG ZR 160

Stage 5
 
alex MG ZR 160's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,218
Default Re: Regulament SQ shi grupe SQ

Quote:
Originally Posted by Achim View Post
Si eu sunt interesat de regulament la SQ...

Am inteles ca in functie de valoarea sistemului se clasifica (pana in 2000 de euro si peste) sau asa ceva, si mai e o chestie dak ai sau nu condensator (asta banuiesc ca se refera la categ "amatori")... Oricum... dak are cineva detalii
este vorba de un alt regulament cel dupa care se va arbitra la Carrefour tuning and sound.pune-i o intrebare userului dbdrag sau lui saxo, avand impresia ca ei se vor ocupa de concurs.
alex MG ZR 160 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -