Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Competitii Car-Audio > SPL (Presiune Sonora)

Reply
 
Thread Tools
Old 10-10-12, 16:48   #556
roli

Stage 5
 
roli's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,304
Member of:
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: Ganduri si trairi din audiomobilia romaneasca

Quote:
Originally Posted by ReLLaXX View Post
LE: Cine-i Emma?
O fata care am cunoscuto recent la mol )
roli is offline   Reply With Quote
Old 10-10-12, 17:05   #557
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Ganduri si trairi din audiomobilia romaneasca

Quote:
Originally Posted by ludo_ludovic2003 View Post
serios nici eu nu vad nici o legatura de oricare natura intre cele 2 subiecte ...
iar la modul serios , chiar daca anul asta au fost 2 masini peste 160 db , mie mi se pare un regres in domeniul asta .... prea putine masini, prea putini competitori ... nu e bine deloc . am cunoscut multi oameni in ultimi 2 ani , insa putini au fost cei care au fost la competitii si mai putini au bagat bani comparativ cu anul trecut !!! parerea mea este .... ca este un regres la modul general !!!
Orice progres sau regres (sau orice analiza de acest gen) trebuie sa aiba un punct de reper (cel putin unul) si niste factori luati in calcul.

Daca este sa compari cu situatia din anii trecuti, da, e greu sa vorbim de un progres. Dar in cazul asta nu putem sa comparam nici bugetele, nici disponibilitatea si nici capacitatea unora de a mai sustine si in acest an cheltuieli similare cu anii trecuti, mai ales avand in vedere ca numarul etapelor a fost dublu fata de anul trecut. Daca era sa ne raportam strict la un numar similar de etape, garantat lucrurile s-ar fi vazul altfel. Dar... plusuri si minusuri, ca de fiecare data.

Iar daca e sa facem o analiza strict pe acest an, cred ca am scos din punct de vedere competitional tot ce se putea scoate din el. Si ca numar de etape, si ca numar de competitori si, in curand vom afla, daca scoatem tot ce se poate si pe plan competitional (rezultate).

PS: Nu pot sa nu uit de "scena SQ", multa mai retrasa (cu voia lor) in acest an. Poate ne fac o surpriza placuta la anul.
__________________
www.melodix.ro
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 10-10-12, 22:38   #558
Tibitzu

Stage 5
 
Tibitzu's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 765
Member of:
[2 Roti]
[FORD]
[Hyundai]
[Competitor CNCA]
Default Re: Ganduri si trairi din audiomobilia romaneasca

Uraaa hai ca postez si eu....

Idee sta in felul urmator sau cel putin eu asa o vad....car-audio nu are cum sa moara dar vremurile sunt care sunt de vre-o doi ani si nu prea le poate schimba nimeni....
ca sa faci car-audio (un sport deloc ieftin) ai nevoie de doua lucruri ....de pasiune.... si asta clar este si avem....si de bani ....si aici intervine problema tuturor...

progrese sunt .... dar sunt acolo unde inca se poate

Asa ca ludo...te rog nu plange ca iti promite tibitzu ca or sa vina vremuri si cu multe masini la competitii ...o seara buna tuturor...
Tibitzu is offline   Reply With Quote
Old 10-10-12, 22:46   #559
Dragster

Stage 5
 
Dragster's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 788
Member of:
[Racing Syndicate]
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: Ganduri si trairi din audiomobilia romaneasca

Quote:
Originally Posted by Tibitzu View Post
Uraaa hai ca postez si eu....

Idee sta in felul urmator sau cel putin eu asa o vad....car-audio nu are cum sa moara dar vremurile sunt care sunt de vre-o doi ani si nu prea le poate schimba nimeni....
ca sa faci car-audio (un sport deloc ieftin) ai nevoie de doua lucruri ....de pasiune.... si asta clar este si avem....si de bani ....si aici intervine problema tuturor...

progrese sunt .... dar sunt acolo unde inca se poate

Asa ca ludo...te rog nu plange ca iti promite tibitzu ca or sa vina vremuri si cu multe masini la competitii ...o seara buna tuturor...
Cu siguranta ca o sa fie tot mai multe masini!! numa ce mi-am mai luat o masina, deci la anul cu una in plus!)))))
Dragster is offline   Reply With Quote
Old 10-10-12, 23:41   #560
Mozzo

Stage 4
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 235
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Ganduri si trairi din audiomobilia romaneasca

Quote:
Originally Posted by Dragster View Post
Cu siguranta ca o sa fie tot mai multe masini!! numa ce mi-am mai luat o masina, deci la anul cu una in plus!)))))
vin si eu,vin si eu )))
Mozzo is offline   Reply With Quote
Old 06-05-13, 10:23   #561
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

Quote:
Originally Posted by Skyll3x View Post
Nu mai stiu cu care am incercat sa intru in vorba, si normal ca incep cu un "Salut" si cand vad ca ma ignora normal ca nu mai am chef de nimica...
frate , nu stiu cati ani ai , dar nu prea e corect cum procedezi !!!
daca unuia caruia ii spui salut si nu te baga in seama , probabil avand probleme , orice se poate intampla la un sistem mare si nu numai ... te ignora , tu iti bagi coada intre picioare , iti iei jucariile si pleci acasa bosumflat si apoi vii pe forum si scrii tot felul de prostii???
intrebi pe altul , apoi intrebi pe altul si tot asa .... nimeni nu este la cheremul nimanui ... cum tu nu mai aveai chef sa intrebi pe altul , poate nici acel cineva , nu trebuie sa fie intr-o buna dispozitie sa raspunda la intrebari !!!
iti spun din experienta , ca de multe ori sunt intrebari de 2 lei , la care multi dintre noi raspundem si cei mai noi si cei mai vechi !!!
acum nu spun de tine ca ai fi intrebat o intrebare de acest gen .. nu cunosc cat cunosti ... despre domeniul asta , nici nu trebuie ....toti invatam , insa fi putin mai elegant , chiar si in ceea ce scrii pe forum .... pana la urma , prin raspunsurile date de noi la marea problema care ai intampinat-o la resita , am fost destul de eleganti (sau nu)... sa raspundem ...
adevarat multe trebuiesc puse la punct , dar nu cred ca se va repara asta asa curand , mai ales dupa ce ai facut tu valul asta pe forum ...

ps. te intreb si eu ... ai o masina in care ai 1 dif de bas si vroiai sa afli detaii pentru a putea creste in scor , sau sa se auda pur si simplu muzica mai binesi mai tare la tine in masina , sau.... ai intrebat doar asa ????
__________________
mai bine intrebi decat sa mori prost si sa mai ai si pretentia ca le stii pe toate ...

eu intreb!!! voi ????
ludo_ludovic2003 is offline   Reply With Quote
Old 06-05-13, 10:26   #562
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

Quote:
Originally Posted by dan_tripon91 View Post
....dar daca bn iti amintesti (sau poate nu erai acol), eram in intarziere...
sigur era suparat si plangea acasa ca nu I-a raspuns cineva la intrebarile lui ...deci nu stia ca sunteti in intarziere
ludo_ludovic2003 is offline   Reply With Quote
Old 06-05-13, 10:31   #563
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

Quote:
Originally Posted by Dragster View Post
Sa fiu sincer nu stiu cine putea sa fie omul care te-a ignorat, dar imi cer eu scuze in locul lui si sper ca la intalnirea urmatoare daca vei mai ajunge la o etapa sa putem discuta putin, eventual sa iti fac cunostiinta cu unele persoane de la care poti invata
Esti constient ca nu santem toti la fel si de asta se mai intampla sa dai peste oameni care sant cu nasul sus, fara nici un motiv.....
e sultanul magnific dupa care toate femeile sunt innebunite in ziua de azi (filmul de pe Kanal D) sa iti ceri scuze tu, norbi ???

iti spun eu ca nu mai ajunge la o alta etapa , si chiar ma bucur ca nu ai cui sa-ti ceri scuze !!!!

nu prea am vrut sa iti mai scriu multe si sa te ignor si eu ... dar parca depasesti orice limita !!!!
ludo_ludovic2003 is offline   Reply With Quote
Old 06-05-13, 10:36   #564
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

Quote:
Originally Posted by Skyll3x View Post
Nicio problema. Daca ma prinzi in zile bune vin.
si raspunsul asta a fost de 2 lei ...cum adik "daca ma prinzi in zile bune ..."???? adik vrei ca cineva sa vina special dupa tine sa te ridice cu programare de acasa sa mergi sa prezinti evenimentele ... ??? poate chiar ar trebui sa te si platim pentru asta , nu?
esti cumva Michael Buffer si noi nu stim ??? ....sau era vorba pur si simplu de banii de benzina , jumate jumate cu MOZZO???
ludo_ludovic2003 is offline   Reply With Quote
Old 06-05-13, 11:35   #565
gaby007

Stage 5
 
gaby007's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 338
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

Ti-am scris un post de toata frumusetea,cu injuraturi alese si specialitati carnale des intalnite in vocabularul romanului si nu numai,dar am zis sa nu scriu asa ceva pe forum,nu ar fi frumos sa citeasca o domnisoara atat de eleganta precum esti tu.Vezi tu,baietii astia isi cer scuze,iti explica ce si cum,dar tu nimic.Daca Norbi isi cere scuze pentru ceva ce nu a facut tu tot continui sa behai pe aici ca ai fost la resita si un baiat mai needucat ti-a bagat nustiu ce pe nustiu unde si bonul de masa nu l-ai mai primit,mergi tu fai fata la emma ca acolo se plateste cash partida de sex oral.Nu-i mai dati importanta pizdei asteia,serios.
gaby007 is offline   Reply With Quote
Old 06-05-13, 13:45   #566
Skyll3x

Stage 4
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 298
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

Quote:
Originally Posted by ludo_ludovic2003 View Post
si raspunsul asta a fost de 2 lei ...cum adik "daca ma prinzi in zile bune ..."???? adik vrei ca cineva sa vina special dupa tine sa te ridice cu programare de acasa sa mergi sa prezinti evenimentele ... ??? poate chiar ar trebui sa te si platim pentru asta , nu?
esti cumva Michael Buffer si noi nu stim ??? ....sau era vorba pur si simplu de banii de benzina , jumate jumate cu MOZZO???
Tu chiar ai probleme... Daca in ziua respectiva nu pot? Da, vrea cu elicopteru daca se poate si un covor rosu.
Unii oare chiar nu gandesc inainte de a spune ceva...

Quote:
Originally Posted by ludo_ludovic2003 View Post
sigur era suparat si plangea acasa ca nu I-a raspuns cineva la intrebarile lui ...deci nu stia ca sunteti in intarziere
Tu cu cine drac te certi ?


Nu am cerut nicio scuza... Cum sa vin la urmatoarea intalnire cand vad oameni ca voi, oameni care sunt stresati de viata? Imi pare rau ca dau de oameni ca voi. Am dat si eu cu parearea dar se pare ca aici sunt doar smecheri din tara care au boxe de njdemii de euro.
De aia se duce darcu tara asta.

P.S: Vorbesc pentru cei stresati, vad ca Mozzo, Dragster, s.a.m.d au inteles cat de cat despre ce vorbeam,restul nu au treaba cu viata... Eu mi-am terminat treaba aici, puteti sa va certati singuri.

Quote:
Originally Posted by ludo_ludovic2003 View Post
ps. te intreb si eu ... ai o masina in care ai 1 dif de bas si vroiai sa afli detaii pentru a putea creste in scor , sau sa se auda pur si simplu muzica mai binesi mai tare la tine in masina , sau.... ai intrebat doar asa ????
Da, am si eu o masina cu un dif de bass, nu vroiam sa cer niciun sfar cum cresc puterea. Vroiam sfaturi cum pot sa imi fac o cutie si sa o prind in asa fel incat sa nu se mai plimbe prin portbagaj. Nu ma intereseaza putere si etc, vrau doar o "linie" audio cat de cat ok si sa raman si cu loc in portbagaj. Dar stai linisti ca am sa cer sfaturi de la cei care au stiu sa raspunda cum trebuie.


Quote:
Originally Posted by gaby007 View Post
Ti-am scris un post de toata frumusetea,cu injuraturi alese si specialitati carnale des intalnite in vocabularul romanului si nu numai,dar am zis sa nu scriu asa ceva pe forum,nu ar fi frumos sa citeasca o domnisoara atat de eleganta precum esti tu.Vezi tu,baietii astia isi cer scuze,iti explica ce si cum,dar tu nimic.Daca Norbi isi cere scuze pentru ceva ce nu a facut tu tot continui sa behai pe aici ca ai fost la resita si un baiat mai needucat ti-a bagat nustiu ce pe nustiu unde si bonul de masa nu l-ai mai primit,mergi tu fai fata la emma ca acolo se plateste cash partida de sex oral.Nu-i mai dati importanta pizdei asteia,serios.
Altu.. Tu stai toata ziua pe 4tuning si dai refresh la pagina? Te anunt ca eu nu fac asta si raspund cand pot. Despre carne nu pot spune decat multumesc, dar tu ai mai multa nevoie decat mine.

Last edited by Skyll3x; 06-05-13 at 13:47.
Skyll3x is offline   Reply With Quote
Old 06-05-13, 13:57   #567
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

Ba copile !!!!
1. Nu-s stresat mai mult ca alti !
2. Eu nu am probleme !!! Tu vad ca ai probleme mari , in primul rand ca nu stii sa vorbesti !!!
3. Nu-ti permit sa vb cu mine asa !! Ti-o spun elegant ca sa nu te injur !!!
4. Exista holdsuruburi si L-uri bagale in cutie si in podeaua masini si nu se mai plimba prin portbagaj , dar am uitat esti prea slabut la minte si trebuia sa vi la un eveniment sa intrebi cum sa faci sa stabilesti cutia intr-un portbagaj !!! Daca eram la resita si ma intrebai asta ...probabil iti raspundeam si dupa ma inchinam de cata prostie poate exista !!!! Deja prin raspunsul tau mi-ai confirmat ca esti unul dintre cei care pun intrebari de 2 lei !!!! Pacat ca am pierdut timpul meu pretios , a unui om de rand stresat, cand defapt tu ai un stres mare : "- cum fac sa nu mai sa mi se plimbe incinta in portbagaj, ca numai dorm noaptea ??? Va rog ajutati-ma !!!! " )))
ludo_ludovic2003 is offline   Reply With Quote
Old 06-05-13, 14:05   #568
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

Ba prostulica ....gaby este unul dintre cei care stiu sa lucreze la o masina da refresh la pagina de pe 4tuning de pe telefon avem difuri de mii de euro e scump sa avem internet pe telefon ?

Tu nu ai timp sa dai refresh , pentru ca stai si te gandesti cum sa prinzi cutia in portbagaj )))

Last edited by ludo_ludovic2003; 06-05-13 at 14:07.
ludo_ludovic2003 is offline   Reply With Quote
Old 06-05-13, 14:07   #569
Skyll3x

Stage 4
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 298
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

Poftim cultura... Cica intreaba, si daca intreb spune ca sunt prost... Mare e gradina Domnului )

Poti sa ma injuri ca nu ma afecteaza cu nimica, daca asa sti sa dai dovada de educatie...

P.S: Imi place semnatura ta, dar nu e nimic de comentat....

Merci, merci !

Last edited by Skyll3x; 06-05-13 at 14:17.
Skyll3x is offline   Reply With Quote
Old 06-05-13, 14:12   #570
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CNCA @ Resita 28.04.2013

Iti spun ca toti ar fi raspuns la marea ta intrebare , daca ai fi avut o alta abordare!!! Dar tu ai folosit-o pe asta si ti-am raspuns asa cum ai pus problema !!!!
ludo_ludovic2003 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -