Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Competitii Car-Audio > SPL (Presiune Sonora)

Reply
 
Thread Tools
Old 01-06-11, 01:24   #46
animalutz
VW Driver

Stage 5
 
animalutz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,203
Member of:
[Street Gambler]
[VW]
[Competitor CNCA]
[AUDI]
Default Re: Ganduri si trairi din audiomobilia romaneasca

Bine, atunci ma intorc la Gossip Girl & Grey's Anatomy, din alea macar ai o sansa in a intelege femeia ( lucru aproape imposibil de realizat)... )
animalutz is offline   Reply With Quote
Old 01-06-11, 01:35   #47
raidaru

Stage 5
 
raidaru's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 654
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Ganduri si trairi din audiomobilia romaneasca

Quote:
Originally Posted by ReLLaXX View Post
@raidaru: Domnu', ca sa te lase durerea de burta de la ras, cand mai completezi ceva la semnatura?
Avand in vedere ca in ultima vreme am regresat pe planul asta, nu stiu........
acum ma uit la desene in schimb , pot sa-ti povestesc cate ceva de acolo
__________________
Chrysler Sebring Convertible
Renault Laguna
Peugeot 106
raidaru is offline   Reply With Quote
Old 01-06-11, 01:42   #48
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Ganduri si trairi din audiomobilia romaneasca

Quote:
Originally Posted by raidaru View Post
Avand in vedere ca in ultima vreme am regresat pe planul asta, nu stiu........
acum ma uit la desene in schimb , pot sa-ti povestesc cate ceva de acolo
Ne-ai promis ca te lasi... Stiam eu ca esti dependent...
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 01-06-11, 02:09   #49
roli

Stage 5
 
roli's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,304
Member of:
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: Ganduri si trairi din audiomobilia romaneasca

Quote:
Originally Posted by ReLLaXX View Post
Ne-ai promis ca te lasi... Stiam eu ca esti dependent...
pai sa lasat

de alea vechi acuma a aparut sezonul nou )
roli is offline   Reply With Quote
Old 01-06-11, 02:18   #50
SORIN23

Stock
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 1
Default Re: Ganduri si trairi din audiomobilia romaneasca

Quote:
Originally Posted by ReLLaXX View Post
pilula20 are ban, moCOIU are ban pentru exprimare si clona (nu este acelasi user cu pilula20, in cazul in care nu ati dedus asta deja).
Bacanutinu are tot respectul nostru. El nu a gresit cu nimic.

@claudiu nu ii vad rostul banului, si chiar te rog sa imi zici si mie unde am injurat eu?!

...PILULA20
SORIN23 is offline   Reply With Quote
Old 01-06-11, 07:04   #51
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Ganduri si trairi din audiomobilia romaneasca

chestia asta cu inchiderea temporara a postului EMMA slobozia, tinand cont ca se scrie undeva unde incerc sa fac eu personal ceva si nu IM ( el fiind doar co-organizator).....nu mi se pare chiar ok ...
ludo_ludovic2003 is offline   Reply With Quote
Old 01-06-11, 09:32   #52
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Ganduri si trairi din audiomobilia romaneasca

inca odata ...pe IM il cunosc ...atat cat il cunosc , de aia mi-am permis sa vb de el ... cand il voi cunoaste si pe rellaxx voi vb si de el ...la fel de impartial voi fi... insa nu dupa primele impresii...
ludo_ludovic2003 is offline   Reply With Quote
Old 01-06-11, 10:01   #53
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Ganduri si trairi din audiomobilia romaneasca

Quote:
Originally Posted by ludo_ludovic2003 View Post
chestia asta cu inchiderea temporara a postului EMMA slobozia, tinand cont ca se scrie undeva unde incerc sa fac eu personal ceva si nu IM ( el fiind doar co-organizator).....nu mi se pare chiar ok ...
Eh, tocmai fiindca nu-l privea in mod special nu am inteles de ce a facut atata pe avocatu' (desi sustine ca nu e cazul). Atata gargara despre cenzura inexistenta care te-a oprit pe tine sa-ti anunti schimbarea de data din timp pe acest forum, si aici. In fine, exact cum am spus initial, cancan si aberatii.

Normal ca topicul cu Slobozia se re-deschide. Am si spus cum si cand.
__________________
www.melodix.ro
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 01-06-11, 10:28   #54
IM

Stage 5
 
IM's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 811
Default Re: Ganduri si trairi din audiomobilia romaneasca

Quote:
Originally Posted by ReLLaXX View Post
Eh, tocmai fiindca nu-l privea in mod special nu am inteles de ce a facut atata pe avocatu' (desi sustine ca nu e cazul). Atata gargara despre cenzura inexistenta care te-a oprit pe tine sa-ti anunti schimbarea de data din timp pe acest forum, si aici. In fine, exact cum am spus initial, cancan si aberatii.

Normal ca topicul cu Slobozia se re-deschide. Am si spus cum si cand.
Ehhh....., tocmai pentru ca ma priveste in mod special tot ce se intampla cu EMMA Ro si incerc sa intervin de fiecare data cand se fac aluzii si aberatii din partea unora printre care si tu....

Te citez... asa... sa priceapa si blondele (nu as face vreo aluzie)

"Tin sa fac 2-3 precizari in urma unor sesizari primite.

Evenimentul acesta trebuia sa se tina pe 10-11 Iunie. Amanarea lui a fost facuta TOCMAI ca sa nu ne suprapunem cu un alt eveniment, de orice fel. Si am facut acest efort pentru un eveniment MARE (vorbim de peste 17.000 mp, 200 de expozanti si peste 15.000 vizitatori preconizati). Dar asta nu se va intampla de fiecare data cand cineva isi muta data ca... asa poate X sau Y. Am anuntat aceasta etapa INAINTE sa stiu ca alt eveniment ar avea loc in aceeasi perioada (verificati datele de postare, e simplu!). Nu incurcati ordinea si judecati ca atare.
...
Aceasta etapa CNCA se suprapune cu o etapa EMMA care, culmea, trebuia sa aiba loc cu o saptamana mai devreme. Ne cerem scuze daca nu citim in globuri de cristal intentiile altora. Consider ca am ajutat de fiecare data cand am avut cu ce si cu siguranta ne-am ferit sa "incomodam" atunci cand s-a pus problema. Dar astea sunt chestii organizatorice care ii privesc pe cei care se ocupa de acea etapa, exclusiv. Nu aruncati peste gard pisica... avem caini sensibili."

Impreuna cu Ludovic am stabilit data si este si normal ca el sau chiar eu sa lamurim anumite lucruri, ca urmare a postului tau.

Deci, ai primit sesizari... bun.

Acestea le-ai primit in urma discutiilor de pe BL, unde o persoana apropiata tie chiar a participat in discutiile referitoare la data.
D e c i, te-a anuntat cineva, deci stiai ce se discuta si pe acel forum... si din acest p.d.v. am spus ca nu te cred ca nu aveai absolut nici o informatie despre stabilirea datei evenimentului de la Slobozia.

Daca evenimentul de la Cluj era planificat cu mult timp inainte, precum ai spus.... adica este aberant sa cred eu ca un astfel de eveniment se anunta asa, in doua zile, precum te-ai exprimat catre mine.... cum se face ca acel eveniment nu a fost anuntat cu mult inainte ci imediat dupa ce a clarificat Ludovic data exacta a evenimentului???
A t e n t i e, nici eu si nici Ludovic nu am zis nimic pe acel forum sau in alt context, oriunde altundeva despre data anuntata de tine. Deci?????? Ce ai avut cu NOI?????
Drept pentru care, nu vad de ce a trebuit in primul tau post in care anuntai data evenimentului CNCA Cluj sa ne ataci direct... ???!
Tu sustii ca TOCMAI ai modificat data ca sa nu se suprapuna cu un alt eveniment.
Unde ai anuntat ceva legat de intentia ta de a face un eveniment CNCA?
De unde ar fi trebuit noi sa stim sau... sa folosesc exprimarea ta :"Ne cerem scuze daca nu citim in globuri de cristal intentiile altora." ????????????????!
Deci admiti ca esti informat primind sesizari, doar manutzele tale au scris astea.... dar nu anunti nimic de intentia de a face un eveniment in iunie, din timp, ci la fix cateva zile dupa ce Ludovic batuie in cuie data de la Slobozia!
Ce nu este clar ? Spune-mi te rog.
__________________
Pure Music
"The myth is stronger than the truth,
And the truth can sometimes lie
To see all from what it was
You need an uncorrupted eye..."
ionutmocioiu-on-facebook.com
IM is offline   Reply With Quote
Old 01-06-11, 10:46   #55
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Ganduri si trairi din audiomobilia romaneasca



E cum zici tu IM!

Evenimentul de la Cj s-a anuntat in secunda in care organizatorul de la Cluj a dat OK-ul. Iti mai repet o data, NU sunt organizatorul acelui eveniment, NU setez date de desfasurare a acestuia. Dau doar o mana de ajutor. Dar NU imi sta in putere sa setez date la acel eveniment. De pe prima data acel eveniment s-a mutat ca sa nu se suprapuna cu:

https://www.4tuning.ro/curse-legale/c...ania-9205.html

Acum ai inteles?

Si in continuare iti spun ca NU stiam de schimbarea voastra de date anuntata pe BL. Am aflat data de pe forumul 4Tuning.Ro in ziua in care a fost postata aici. Adica, la o zi dupa anuntul meu. Sesizarile au fost primite aici, pe PM, DUPA ce am anuntat data, din partea unor competitori EMMA care au facut exact ce trebuia sa faci tu. Un contact personal de lamurire. Imi pare rau sa te dezamagesc, nu am avut niciodata cont pe BL si in afara de acest forum, pe .Ro chiar nu mai vizitez nimic. Si stai linistit ca n-am birou de sesizari, ca persoanele apropiate mie sa ma...sesizeze. Uite, ca sa vezi, de data asta au venit din partea persoanelor apropiate tie.

Si mai zi o data, cum era aia cu cenzura de care a fugit Ludovic? Ti-ai gasit etapa aia anuntata acolo, neatinsa?

De la o varsta.... cred ca e greu. Altfel nu-mi explic.

Pune faptele in ordine cronologica asa cum au fost, nu cum iti cade tie bine. Si atunci e totul clar.
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 01-06-11, 10:47   #56
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: Ganduri si trairi din audiomobilia romaneasca

CNCA nu se anunta cu prezente in "N" orase fara a fi ceva sigur (nu fac aluzie la cate etape ai anulat in trecut), cand exista ceva "palpabil" atunci se fac anunturile, legat de persoane apropiate care mai citesc si bl, stai linistit ca pe acel forum intru foarte rar si nu a existat nici o discutie intre mine si rlx dupa postarea voastra, discutie la care faci referire la infinit si care nu a avut loc.
Acum iti spun amiceste, nu s-a urmarit sa programam o etapa in acelasi timp cu emma! Crezi bine, nu, la fel de bine dorm noaptea si tot voi avea salata la pranz
Si inca o chestie, daca vrei , eu personal o sa urmaresc programul vostru de evenimente si o sa fac pe necuratu si o sa anunt organizarea unei etape la Brasov exact in aceeasi data cu voi, sau poate chiar mai interesant, am vazut ca anuntasei o etapa la Brasov, ai dorii sa vezi cum e sa fie CNCA si EMMA in acelasi weekend intr-un oras?
Parerea mea personala, calmeaza-te!
__________________
Y!M dbig.sounds
Dealer Autorizat pentru toata gama de produse Digital Designs si PowerCell
S-A DESCHIS
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 01-06-11, 11:05   #57
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Ganduri si trairi din audiomobilia romaneasca

Quote:
Originally Posted by Bigu View Post
CNCA nu se anunta cu prezente in "N" orase fara a fi ceva sigur (nu fac aluzie la cate etape ai anulat in trecut), cand exista ceva "palpabil" atunci se fac anunturile, legat de persoane apropiate care mai citesc si bl, stai linistit ca pe acel forum intru foarte rar si nu a existat nici o discutie intre mine si rlx dupa postarea voastra, discutie la care faci referire la infinit si care nu a avut loc.
Acum iti spun amiceste, nu s-a urmarit sa programam o etapa in acelasi timp cu emma! Crezi bine, nu, la fel de bine dorm noaptea si tot voi avea salata la pranz
Si inca o chestie, daca vrei , eu personal o sa urmaresc programul vostru de evenimente si o sa fac pe necuratu si o sa anunt organizarea unei etape la Brasov exact in aceeasi data cu voi, sau poate chiar mai interesant, am vazut ca anuntasei o etapa la Brasov, ai dorii sa vezi cum e sa fie CNCA si EMMA in acelasi weekend intr-un oras?
Parerea mea personala, calmeaza-te!
ba eu vreau sa vin la cnca daca faci la brasov si nu o suprapui cu emma
ludo_ludovic2003 is offline   Reply With Quote
Old 01-06-11, 11:08   #58
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Ganduri si trairi din audiomobilia romaneasca

Quote:
Originally Posted by ReLLaXX View Post


E cum zici tu IM!

Evenimentul de la Cj s-a anuntat in secunda in care organizatorul de la Cluj a dat OK-ul. Iti mai repet o data, NU sunt organizatorul acelui eveniment, NU setez date de desfasurare a acestuia. Dau doar o mana de ajutor. Dar NU imi sta in putere sa setez date la acel eveniment. De pe prima data acel eveniment s-a mutat ca sa nu se suprapuna cu:

https://www.4tuning.ro/curse-legale/c...ania-9205.html

Acum ai inteles?

Si in continuare iti spun ca NU stiam de schimbarea voastra de date anuntata pe BL. Am aflat data de pe forumul 4Tuning.Ro in ziua in care a fost postata aici. Adica, la o zi dupa anuntul meu. Sesizarile au fost primite aici, pe PM, DUPA ce am anuntat data, din partea unor competitori EMMA care au facut exact ce trebuia sa faci tu. Un contact personal de lamurire. Imi pare rau sa te dezamagesc, nu am avut niciodata cont pe BL si in afara de acest forum, pe .Ro chiar nu mai vizitez nimic. Si stai linistit ca n-am birou de sesizari, ca persoanele apropiate mie sa ma...sesizeze. Uite, ca sa vezi, de data asta au venit din partea persoanelor apropiate tie.

Si mai zi o data, cum era aia cu cenzura de care a fugit Ludovic? Ti-ai gasit etapa aia anuntata acolo, neatinsa?

De la o varsta.... cred ca e greu. Altfel nu-mi explic.

Pune faptele in ordine cronologica asa cum au fost, nu cum iti cade tie bine. Si atunci e totul clar.
claudiule vezi ca ai pus altceva ...acolo spune :

Viteza si adrenalina is vor gasi pe 11 iunie un nou loc pentru desfasurare: la Satu Mare, pe Aeroportul International. Aici va avea loc Chevrolet DragRacing,

Pentru mai multe detalii vizitati-ne la: https://www.4tuning.ro/curse-legale/c...ania-9205.html

sa inteleg totusi ca nu se sprapun ?
ludo_ludovic2003 is offline   Reply With Quote
Old 01-06-11, 11:27   #59
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Ganduri si trairi din audiomobilia romaneasca

nu vreau sa intru in nici o disputa... totusi nu cred ca am fost inteles....eu nu m-am luat de IM...am spus doar cum il vad eu ....si ceea ce ai scris acolo :"Uite, ca sa vezi, de data asta au venit din partea persoanelor apropiate tie. " nu stiu daca trebuie luata chiar asa....

eu sunt un om dintr-o bucata ... mi-am imaginat ca se va intampla asta ..insa eu spun ceea ce vad si ce simt despre un anumit om ... ma pot insela ,dar de cele mai multe ori nimeresc

dintre toti de blakul sunt cel mai apropiat ( in domeniul asta)...dar daca nu imi convine ceva , ii spun ...nu ma ascund dupa deget, niciodata nu am facut asta , iar daca nu am facut-o pana acum , nu mai poate nimeni sa ma schimbe la 40ani... probabil nu stiu multe dedesubturi si multe discutii avute intre voi ...trebuie sa fiti seriosi si sa recunoasteti ca nici unul dintre voi nu detineti adavarul absolut
ludo_ludovic2003 is offline   Reply With Quote
Old 01-06-11, 11:36   #60
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Ganduri si trairi din audiomobilia romaneasca

Quote:
Originally Posted by ludo_ludovic2003 View Post
claudiule vezi ca ai pus altceva ...acolo spune :

Viteza si adrenalina is vor gasi pe 11 iunie un nou loc pentru desfasurare: la Satu Mare, pe Aeroportul International. Aici va avea loc Chevrolet DragRacing,

Pentru mai multe detalii vizitati-ne la: https://www.4tuning.ro/curse-legale/c...ania-9205.html

sa inteleg totusi ca nu se sprapun ?
Evenimentul de la Cj s-a mutat prima data ca sa nu se suprapuna cu evenimentul de la Satu Mare. Data initiala pentru Cj era 11-12 Iunie (dar nesigura din cauza celui de la Satu Mare, motiv pentru care am ezitat si eu sa o anunt). Astfel s-a mutat pe 18-19 si am anuntat si eu in secunda in care organizatorul de la Cj a dat OK-ul. La asta ma refeream..
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -