Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Competitii Car-Audio > SPL (Presiune Sonora)

Reply
 
Thread Tools
Old 27-02-06, 00:50   #136
saxo

Stage 5
 
saxo's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,302
Member of:
[Moderators]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"wtcvictim\"
scuzatima daca ma bag dar ticou gri de bucuresti ... asa arata .... ma intaleg ca ii db drag da si un pic de estetica ... asa potzi face o caruta din lemn inchisa , pui volan la ea , 4 boxe de camera si castigi ...
scuzati-ma inca odata daca v-am suparat
Daca face presiune , caruta poate fi campioana !!
Masinile care fac presiuni cu adevarat mari , sa poata rezista , trebuiesc ranforsate la caroserie , geamurile trebuiesc schimbate cu plexiglas , etc....
Stai linistit ca nu superi pe nimeni ....

http://www.termpro.com/asp/eventresu...&Event_ID=8083
__________________
Quality first !
saxo is offline   Reply With Quote
Old 27-02-06, 00:58   #137
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"saxo\"
Quote:
Originally Posted by \"wtcvictim\"
scuzatima daca ma bag dar ticou gri de bucuresti ... asa arata .... ma intaleg ca ii db drag da si un pic de estetica ... asa potzi face o caruta din lemn inchisa , pui volan la ea , 4 boxe de camera si castigi ...
scuzati-ma inca odata daca v-am suparat
Daca face presiune , caruta poate fi campioana !!
Masinile care fac presiuni cu adevarat mari , sa poata rezista , trebuiesc ranforsate la caroserie , geamurile trebuiesc schimbate cu plexiglas , etc....
Stai linistit ca nu superi pe nimeni ....

http://www.termpro.com/asp/eventresu...&Event_ID=8083
sper sa reziste ca deja m-am pus la taiat de lemne pentru caruta am glumit ..
acuma nu stiu eu cat de ranforsat era ticou gri dar nu exista comparatie cu poza care mi-ai aratato tu in care masina arata chiar foarte bine ... m-am luat mai ales de ticou ala fiindca era lovita masian si plina de praf si mizerie nu neaparat la aspect cu toate ca boxa aia din ea ... arata \"foarte\" bine
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 27-02-06, 01:01   #138
saxo

Stage 5
 
saxo's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,302
Member of:
[Moderators]
Default

Ideea e ca NU conteaza si nu se puncteaza aspectul
saxo is offline   Reply With Quote
Old 27-02-06, 01:05   #139
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default

stiu ... dar totusi ... ca si cum ai face o prezentare de moda si tu mirosi de ii dai pe toti pe spate ... in fine nu acuz, eu zic ca pentru romania, mai exact pentru oradea a fost bine
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 27-02-06, 01:11   #140
saxo

Stage 5
 
saxo's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,302
Member of:
[Moderators]
Default

Nu uita totusi ca masina aia a venit pe o vreme nasoala din Buc. direct la concurs.....
saxo is offline   Reply With Quote
Old 27-02-06, 01:59   #141
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default

wtcvictim... retine ca NU CONTEAZA aspectul. Fara alte discutii pe marginea subiectului. Se baga bani in aparatura si in perfomanta, nu in aspect. Hai tu cu ceva frumos si fa treaba mai buna ca Tico-ul gri sau Panda rosie (in tinerete). Nu e asa usor cum pare.

PS: Ti-ar parea rau sa-ti crape fibra pe masina dupa cateva etape? Ai baga 5000 EU in aspectul unei masini care poarta o instalatie care o distruge in timp? Baga si tu putina logica in discutii ca altfel nu are sens. 145 db+ sunt nocivi pentru orice masina care nu sufera pregatiri serioase.

PS2: Nu ala de la Sony. Ala cu masinile nespalate pe motiv de vreme. Sa stii ca nu le-a afectat rezultatul. Si nici nu au fost depunctate pentru asta. Ghici de ce?
__________________
www.melodix.ro
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 27-02-06, 04:21   #142
ZoliaT
Administrator

Stage 5
 
ZoliaT's Avatar
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 3,316
Member of:
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
Default

POZE:
https://www.4tuning.ro/gal/thumbnails.php?album=414
ZoliaT is offline   Reply With Quote
Old 27-02-06, 07:38   #143
blak
Banned

Stage 5
 
blak's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 783
Default

hehe ce comparatzie carutza ) ....
blak is offline   Reply With Quote
Old 27-02-06, 12:10   #144
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"ReLLaXX\"
wtcvictim... retine ca NU CONTEAZA aspectul. Fara alte discutii pe marginea subiectului. Se baga bani in aparatura si in perfomanta, nu in aspect. Hai tu cu ceva frumos si fa treaba mai buna ca Tico-ul gri sau Panda rosie (in tinerete). Nu e asa usor cum pare.

PS: Ti-ar parea rau sa-ti crape fibra pe masina dupa cateva etape? Ai baga 5000 EU in aspectul unei masini care poarta o instalatie care o distruge in timp? Baga si tu putina logica in discutii ca altfel nu are sens. 145 db+ sunt nocivi pentru orice masina care nu sufera pregatiri serioase.

PS2: Nu ala de la Sony. Ala cu masinile nespalate pe motiv de vreme. Sa stii ca nu le-a afectat rezultatul. Si nici nu au fost depunctate pentru asta. Ghici de ce?
mai .. nu m-am luat de aspectul masini , neaparat la tuning cu toate ca nu strica macar un vinil , un ceva acolo , ma refeream mai ales la faptu ca erau toate murdare , de mizerie ... Sincer nu cred ca a fost careva care sa nu aiba 100 de mi sa isi spele masina in 10 minute.... in fine am zis ca a fost frumos ...
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 27-02-06, 13:31   #145
cls21b_EVO

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,266
Default

Observ inca, faptul ca romanii nu au inteles nimic din acest concurs.
Inca se mai vb. de masinile de dBDrag ca erau urate ...inca se vb. de sisteme \"daily-driver\" care au venit acolo si nu stiu eu ce au facut.
Ideea e urmatoarea : trebuie odata si odata sa se trieze masinile , astfel incat la dBDrag sa fie numai si numai masini pregatite special pt. acest concurs, sa nu mai vina lumea cu nu stiu eu ce \"gebeleuri\" si \"magneaturi\" ...hai frateee ...p bune acum !!
Trebuie sa se vina cu sisteme competitive...aviz Tico lui Blak, Panda , Lancia Prizma , Fiat-Ground Zero , masinile Loud Team ... aceastea au fost masinile cu adevarat de dBDrag , astfel incat sa ne putem bate cu sistemele de afara , sa fim competitivi cu cei de afara !!
In rest FELICITARI INCA ODATA TUTUROR PARTICIPANTILOR si ORGANIZATORILOR DIN PARTEA Evolution Crew !!!
cls21b_EVO is offline   Reply With Quote
Old 27-02-06, 14:07   #146
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"cls21b_EVO\"
Observ inca, faptul ca romanii nu au inteles nimic din acest concurs.

In rest FELICITARI INCA ODATA TUTUROR PARTICIPANTILOR si ORGANIZATORILOR DIN PARTEA Evolution Crew !!!
CORECT!!
gaju is offline   Reply With Quote
Old 27-02-06, 14:18   #147
cls21b_EVO

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,266
Default

Ti am zis ca incepi sa mi placi , ca si caracter ...e bine ai inteles ESENTA !
cls21b_EVO is offline   Reply With Quote
Old 27-02-06, 16:12   #148
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"cls21b_EVO\"
Observ inca, faptul ca romanii nu au inteles nimic din acest concurs.
Inca se mai vb. de masinile de dBDrag ca erau urate ...inca se vb. de sisteme \"daily-driver\" care au venit acolo si nu stiu eu ce au facut.
Ideea e urmatoarea : trebuie odata si odata sa se trieze masinile , astfel incat la dBDrag sa fie numai si numai masini pregatite special pt. acest concurs, sa nu mai vina lumea cu nu stiu eu ce \"gebeleuri\" si \"magneaturi\" ...hai frateee ...p bune acum !!
Trebuie sa se vina cu sisteme competitive...aviz Tico lui Blak, Panda , Lancia Prizma , Fiat-Ground Zero , masinile Loud Team ... aceastea au fost masinile cu adevarat de dBDrag , astfel incat sa ne putem bate cu sistemele de afara , sa fim competitivi cu cei de afara !!
In rest FELICITARI INCA ODATA TUTUROR PARTICIPANTILOR si ORGANIZATORILOR DIN PARTEA Evolution Crew !!!
IMI PARE RAU DACA AM ZIS CA ERA NECESAR UN CARWASH DE 10 LEI.
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 27-02-06, 16:27   #149
viperu

Stage 5
 
viperu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 386
Member of:
[Moderators]
Default

problema nu au fost cei 10 lei ci cele 10 minute...
viperu is offline   Reply With Quote
Old 27-02-06, 16:31   #150
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"viperu\"
problema nu au fost cei 10 lei ci cele 10 minute...
asa nu prea imi vine sa cred ... in fine ... devenim offtopic
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -