Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Competitii Car-Audio > SPL (Presiune Sonora)

Reply
 
Thread Tools
Old 25-02-06, 22:05   #91
AleXXL

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 570
Default


am trekut shi eu azi pe la 'decibeli drag' ...ce sa zic...a fost binishor..BINE....primul eveniment din acest an ....
organizare k ...
mashini au fost....da` se putea shi mai bine ...
pot sa zic ca a fost shi o premiere. ...... GAJ`ul a aparut..... shi golfurile lui sandu ....
dar cel mai mult m`a impresionat DOBLO`u acela......crima ! 150 ?! .... ..
aa...da...sa nu uitam de shaggy .... shi de mashinutza lui ..... :P ...
__________________
...
AleXXL is offline   Reply With Quote
Old 25-02-06, 23:02   #92
GYM

Stage 5
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 933
Default

A fost super...felicitari tuturor participantilor si nu in ultimul rand organizatorilor, care au facut o treaba foarte buna !
GYM is offline   Reply With Quote
Old 25-02-06, 23:13   #93
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default

ioioioi bine o fo !!!io m-am distrat de minune cand i-am zis la serifu de la ground zero(baiatului cu fiat dublo locu 1 )sa imi aduca un amplif mai moale pentru un bas mai cat de cat 1500 w el a adus unu moale de 3500 rms ,difuzoru meu fiind stoc nou fara rodaj fiinda si acestea necesita o rodare am dat in el 5 min in jur de 1200-1400 cu usile larg deschise si geamurile lasate nu mai puteam cnversa in masina si glasu s-a transormat in robotica am zis sa ii mai dam un pic si scurt ,am scos masinutza afara sa o mai reglam si i-am mai dat un pic si am sarit pragu de 1500 rms fiind amplificator spl de fortza nu jucarie curent destul de stabil sa nu spun ca asa nu am mai prajit un bas in viatza mea!!!!!!! asa fum iesea din reflex ca pe hornurile de la case!!!!!! ,ghinionu de dimineatza s-a transformat in planu b care a fost surpriza zilei anului si a tuturor timpurilor! am implantat un bas magnat xtc 15' care este deja un difuzor model depasit vechi si uitat de lume nefiind intalnit pe la showuri spre mirare a impins peste 142 decibeli !!!!!!!!!!!!!!dca cineva imi zicea nu credeam!!!diferenta enorma era intre anteriorul ground zero si magnat daca nu mai reglam gz-ul ma ridicam minim pana in 145-146 enorm de mare dif.este intre ci doi basi la magnat in blana nu imi tremurau ochi ca si cu gz-ul!!! esenta:a fost cool ca ne-am distrat gasca din oradea trupa mea sound identity trupa lui cosmin xtreme dimension of sound solo zozo si restu amicilor prezenti!!!la db drag nu imi plac regulile dar tre sa ii inteleg ca nu ei le-au facut ci sunt reguli internationale nasoale necomentabile!!!!
__________________

AUTO HI-FI&TUNING CENTER STR.ADY ENDRE NR 45/A VANZARI REPARATII DECODARI SI INSTALARI AUDIO VIDEO
PERSONALIZAM INSTALATII AUDIO CONSTRUIM MASINI DE EXPOZITII SI CONCURSURI LA STANDARDE COMPETENTE
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 26-02-06, 00:32   #94
flaviutza

Stage 5
 
flaviutza's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 715
Default

fresh pics arrived on my e-mail ..
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	meandar99bmw_287.jpg
Views:	111
Size:	270.3 KB
ID:	71725   Click image for larger version

Name:	img_0358_242.jpg
Views:	103
Size:	273.8 KB
ID:	71726   Click image for larger version

Name:	img_0335_700.jpg
Views:	87
Size:	274.6 KB
ID:	71727  

Click image for larger version

Name:	img_0318_384.jpg
Views:	93
Size:	297.9 KB
ID:	71728   Click image for larger version

Name:	img_0317_235.jpg
Views:	100
Size:	256.2 KB
ID:	71729   Click image for larger version

Name:	img_0302_123.jpg
Views:	107
Size:	281.5 KB
ID:	71730  

Click image for larger version

Name:	img_0288_509.jpg
Views:	102
Size:	280.8 KB
ID:	71731   Click image for larger version

Name:	img_0278_263.jpg
Views:	85
Size:	303.2 KB
ID:	71732  
flaviutza is offline   Reply With Quote
Old 26-02-06, 01:50   #95
cls21b_EVO

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,266
Default

Mda...poze total neintresante pe partea care ma intresa pe mine...
dBDrag ma intresa...nu Tuning-Show ....in fine , FELICITARI URMATORILOR : Loud Team (Claudiu , Vlad ...si toti ceilalti ) Wizards , Ground Zero , si nu in ultimul rand Blak (Ciprian-Tico ) , Bucuresteanul nostru , coleg de breazla..... FELICITARI MAH !! Va salut , si astept impresii mai reale asa ...

P.S : Ne pare sincer rau ca nu am putut ajunge , dar vremea nu a tinut cu Evolution Crew ,v am mai zis , nu mai scapati de noi la urmatoarele evenimente , de orice gen ar fii ele .....
cls21b_EVO is offline   Reply With Quote
Old 26-02-06, 02:06   #96
mutzu

Stage 5
 
mutzu's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,242
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Cu toti basii din lume, tot 99 BMW, e cel mai tare
mutzu is offline   Reply With Quote
Old 26-02-06, 13:17   #97
blak
Banned

Stage 5
 
blak's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 783
Default

Concursul a fost f tare... felicitari pt Mamut,Loud Team (Claudiu,Vlad),Echipei wizards , lui radu care a organizat concursul si nu in ultimul rand felicitari tuturor participantilor ....
blak is offline   Reply With Quote
Old 26-02-06, 13:57   #98
saxo

Stage 5
 
saxo's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,302
Member of:
[Moderators]
Default

FELICITARI tuturor participantilor si organizatorilor !!
Noi nu am putut participa pentru ca am schimbat masinile de foarte curind si nu am avut timp sa facem ceva la ele.... DAR VA PRINDEM DIN URMA !!!!
Pina atunci stringeti bani de Kindere ......
__________________
Quality first !
saxo is offline   Reply With Quote
Old 26-02-06, 15:57   #99
mansound

Stage 3
 
mansound's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 115
Default Sorrrrryyyy

Noua celor de la ManSound din brasov ne pare foarte rau ca nu am reusit sa ajungem, dar suntem in plin lucru vis-a-vis de masinile care vor participa la sesiunea din Bv de mai incolo.
Oricum... am inteles k a fost fain si ca a iesit bine treaba, fapt pentru care tin sa felicit organizatorii si participantii.
Pe curand...
__________________
Golf Mk3 VR6 Highline+
mansound is offline   Reply With Quote
Old 26-02-06, 16:27   #100
Ground Zero
Guest

Stage 4
 
Ground Zero's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 291
Default

Ground Zero Romanian Competition Team:

Super Street 1-2...
Locul 1 - 150dB... Fiat Doblo Panorama... 2x18inch... 6000Wrms, 8acc. deepcycle 2V/355Ah/6000A...

Extreme 1-2...
Locul 1 - 151,6dB... Lancia Break... 2x15inch... 4500Wrms, 4acc. deep cycle 12V/80Ah/2500A...

Doua rezultate de care suntem mandri!

Dorim in primul rand sa felicitam organizatorii pentru efortul depus in realizarea acestui eveniment.

D.p.d.v. al concurentilor, pentru prima etapa din acest an rezultatele sunt bune, dar sistemele promit mult mai mult...
Am vazut sisteme care au obtinut rezultate bune... si nu foarte bune datorita faptului ca nu au stiut ce track sa foloseasca... nu au stiut cum sa exploateze sistemul pentru a-l mentine in parametrii pentru urmatoarea masurare... cativa dintre competitori chiar in cele 30 de secunde incercau mai multe track-uri sa vada pe ce frecventa pot obtine mai mult... total gresit... dar este ok, avand in vedere ca nu toti avem posibilitatea de a folosi un amarat de masura in mod frecvbent pentru setarea sistemului...
Dar a fost ok, ...asa se dobandeste experienta!!!
Ground Zero is offline   Reply With Quote
Old 26-02-06, 16:34   #101
Ground Zero
Guest

Stage 4
 
Ground Zero's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 291
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SoundIdentity\"
ioioioi bine o fo !!!io m-am distrat de minune cand i-am zis la serifu de la ground zero(baiatului cu fiat dublo locu 1 )sa imi aduca un amplif mai moale pentru un bas mai cat de cat 1500 w el a adus unu moale de 3500 rms ,difuzoru meu fiind stoc nou fara rodaj fiinda si acestea necesita o rodare am dat in el 5 min in jur de 1200-1400 cu usile larg deschise si geamurile lasate nu mai puteam cnversa in masina si glasu s-a transormat in robotica am zis sa ii mai dam un pic si scurt ,am scos masinutza afara sa o mai reglam si i-am mai dat un pic si am sarit pragu de 1500 rms fiind amplificator spl de fortza nu jucarie curent destul de stabil sa nu spun ca asa nu am mai prajit un bas in viatza mea!!!!!!! asa fum iesea din reflex ca pe hornurile de la case!!!!!! ,ghinionu de dimineatza s-a transformat in planu b care a fost surpriza zilei anului si a tuturor timpurilor! am implantat un bas magnat xtc 15' care este deja un difuzor model depasit vechi si uitat de lume nefiind intalnit pe la showuri spre mirare a impins peste 142 decibeli !!!!!!!!!!!!!!dca cineva imi zicea nu credeam!!!diferenta enorma era intre anteriorul ground zero si magnat daca nu mai reglam gz-ul ma ridicam minim pana in 145-146 enorm de mare dif.este intre ci doi basi la magnat in blana nu imi tremurau ochi ca si cu gz-ul!!! esenta:a fost cool ca ne-am distrat gasca din oradea trupa mea sound identity trupa lui cosmin xtreme dimension of sound solo zozo si restu amicilor prezenti!!!la db drag nu imi plac regulile dar tre sa ii inteleg ca nu ei le-au facut ci sunt reguli internationale nasoale necomentabile!!!!
ATENTIE, ti-am reglat sistemul la ~1200Wrms / bobina!!!!
Ai avut peste 63V / bobina...
Subwoofer-ul are doua bobine... deci inmulteste cu 2... precum ti-am spus si ai obervat si tu... pana la 1-2 minute este ok, chiar si la aceste puteri... atata timp cat este amplificator bun si curent...
Ground Zero is offline   Reply With Quote
Old 26-02-06, 16:51   #102
balurutzu

Stage 4
 
balurutzu's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 176
Default

felicitari tuturor participantilor care au facut sa iasa in show reusit
Oradea din nou nu s- a facut de ras dovada Locurile 2 3 4 la street B
si locu 2 luat de Sandu nu stiu fix la ce categorie ......dar asta a fost doar incalzirea si promitem sa mai aducem cupe la Oradea !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
ClujStreetTeam
balurutzu is offline   Reply With Quote
Old 26-02-06, 18:00   #103
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default

yessss oradea !!!mai bucurestenilor si brasovenilor nu va tot motivati trebuia sa veniti nu sa tot regretati noi vom veni daca e cazu si pana in constanta dovada anu trecut am fost o mare parte prezenti si vom merge in aprilie si la voi in bucuresti,noi nu ne motivam venim!!! balaurut:golfu negru street a+b locu 2 si etreme golfu rosu locu 2 ;imi pare rau de ric laguna care nu a stiut utiliza sistemu si a impins 136 in loc de 140 cand la final am impins io cu instalatia lui ieftina si usor accesibila!!!din doua jbl gto1220 300w 140,10 io zic ca er super ok!!!da i tie felicitari ca ai bagat bine si basi da si radiatoru!!!!
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 26-02-06, 18:14   #104
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default

zise serifu GROUND ZERO ATENTIE, ti-am reglat sistemul la ~1200Wrms / bobina!!!!
Ai avut peste 63V / bobina...
Subwoofer-ul are doua bobine... deci inmulteste cu 2... precum ti-am spus si ai obervat si tu... pana la 1-2 minute este ok, chiar si la aceste puteri... atata timp cat este amplificator bun si curent...


DE NU SAREA BOBINA-N AER SLAVA LUI RADUCU CA I S-A PARUT PUTIN 1200 W FARA RODAJ ATUNCI CRED CA SIMPLU DAR PUTERNIC LOVEAM 145 CU GROUND ZERO URANIUM 1500 W RMS CURENTU ERA STABIL AMPLIFU FOARTE AGRESIV DOAR BASU ERA
VIRGININFINE ESENTA CA NE-AM DISTRAT TOT CUPA A LUAT SI CU ALT BAS SI DEACUMA INCOLO VA FI PREZENT NEW GOLF ROSU DEMO CAR BY GROUND ZERO SI IN ORADEA SI LA TOATE SHOWURILE POSIBILE ORGANIZATE IN TOATE PARTILE ALE TARI TRUPA GROUND ZERO VA FI PREZENTA!!!!
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 26-02-06, 18:16   #105
dBDrag

Stage 4
 
dBDrag's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 190
Member of:
[Moderators]
Default

Rezultatele primei etape dB drag din anul 2006

Street A
Locul I - Radu Fenyo - Fiat Panda - 146.3dB
Locul II - Alin Oros - Renault Clio Symbol - 140.1dB
Locul III - Baba Adrian - Audi 200 - 139.5dB

Street B
Locul I - Cristian Calaidgioglu - Renault Megane Sedan - 144.5dB
Locul II - Ovidiu Margineanu - Renault Megane Coupe - 144.4dB
Locul III - Laurentiu Morar- Rover 75 - 140.7dB

Street C
Locul I - Marius Blaj - VW Golf 3 - 140.6dB
Locul II - Vlad Vana - VW Passat - 140.0dB

Street Max 1-2
Locul I - Horatiu Stoica - Fiat 850 - 140.1dB
Locul II - Alexandru Vancea - VW Golf II - 138.0dB
Locul III - Perte Cristian - Daewoo Tico - 135.7dB

Street Max 3-4
Locul I - Bela Jerei - Renault Clio - 141.6dB

Super Street 1-2
Locul I - Ionut Mocioiu - Fiat Doblo - 150.0dB
Locul II - Ciprian Dragu - Daewoo Tico - 146.5dB
Locul III - Catalin Opritescu - Peugeot 206 - 146.3dB

Extreme 1
Locul I - Alex Bontea - VW Golf II - 142.5dB

Extreme 2
Locul I - Radu Cheveresan - Lancia - 151.5dB

Extreme 4
Locul I - Cristian Deme - BMW 318is - 143.5dB

Felicitari tuturor participantilor!
dBDrag is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -