Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 06-06-05, 12:54   #31
zaporojet

Stage 3
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 100
Default succes deplin

Vad ca s-a obtinut a doua reusita totala la CJ.
Prima data kix acum doi concurenti cu trei spectatori.
Nu stiti sa va organizati si dati vina pe natura, daca era bine si lumea nu avea altceva mai bun de facut era meritul vostru nu este asa?
In concluzie Clujul trebuie urmarit pana mai creste, neinteresant.
__________________
petrol
zaporojet is offline  
Old 06-06-05, 12:59   #32
zaporojet

Stage 3
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 100
Default

Cred ca un drum la Iasi ar fi de folos.
De aici se poate invata.
https://www.4tuning.ro/forum/viewtopi...asc&highlight=
zaporojet is offline  
Old 06-06-05, 13:12   #33
sfigmo

Stage 5
 
sfigmo's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 908
Member of:
[Moderators]
[TIME SQUAD]
Default

Nu fiti carcotasi ma...a iesit bine...a fost si ceva lume si masinile s-au dat...asta e important...muzica aia tare care ne surzea urechile si nu auzeam motoarele dar care s-a linistit la a doua trecere si MC-ul care isi dorea mult de tot sa fie \"pe bancheta din spate a motocicletei\", vremea care nu a tinut cu noi...in rest a fost cool cred eu...felicitari...bafta
__________________

Uischi...I'll never forget you...
sfigmo is offline  
Old 06-06-05, 13:12   #34
Kamikaze

Stage 2
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 33
Default Kamikaze

Nu vreau sa te superi pe mine, dar am fost prin Moldova saptamana trecuta ca m-au carat profii de la faculta si am vazut imposibilul: acolo se fura lemne cu bicicleta!!!(cand zic lemne, ma refer la brazi de 10m )
Jur ca asa ceva nu am mai vazut de cand is!!! ( apropo de progres, faceti drekului niste FastFood-uri in zona aia ca mor oamenii de foame si niste Non Stop-uri ca ni s-a gatat berea si n-am avut de unde cumpara nimic,decat posirca deaia de-a voastra) NO OFFENCE!!!
Kamikaze is offline  
Old 06-06-05, 15:41   #35
KoKozula

Stage 5
 
KoKozula's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 627
Member of:
[LANCIA]
Default

Parerea mea:

La a 2-a etapa de la Cluj ... organizarea a fost buna. Intr-adevar.

Insa a cam lipsit obiectul principal al evenimentului ....mashinile ..... nu stiu daca au fost 20 de mashini in total si 3 motociclete.

Daca se reushea la prima etapa o organizare ca si cea de acum .... ar fi fost super okay prima etapa si cu sigurantza ar fi fost lume si la etapa 3. Insa ashe... sa stau in ploaie si sa il ascult pe idiotu ala care vorbea prostii la microfon... si se si oftica daca il corecta careva din public.... eu unul nu mai merg ....

Pana acum am platit 400.000 de lei pentru KoRacing (300.000 la prima etapa cand am participat cu otomobilu meu si amu 100.000 pentru beletu de intrare in ploaie ) si nu am prea vazut nimik ... decat vreo 10 liniutze dintre care vreo 2 au fost mai interesante.. in rest au fost diferentze prea mari intre mashini ....

Auzi tu ... sa puna la liniutza un Audi 80 din 1900 toamna contra unui Audi A4 nou noutz ..... uare cam cine cashitga ....

Sunt curios ce anume va mai putea sa ma determine sa merg la etapa 3 ?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	resize_475.jpg
Views:	163
Size:	151.8 KB
ID:	29710  
__________________
_________________________
KoKozula was here ...
KoKozula is offline  
Old 06-06-05, 16:11   #36
bobo32

Stage 5
 
bobo32's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,106
Default

de curiozitate: care a fost masina cu 700 CP??? sau numa povesti pe degeaba?
bobo32 is offline  
Old 06-06-05, 16:38   #37
KoKozula

Stage 5
 
KoKozula's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 627
Member of:
[LANCIA]
Default

Nu a fost mashina de 700 cp

A fost un Audi A8 care zicea individu 'cela care tat striga p-acolo tare tare ca are 500 cp... si i-o dat-o de 2 ori la un EVO 6 cu 300 cp ....
KoKozula is offline  
Old 06-06-05, 19:59   #38
bobo32

Stage 5
 
bobo32's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,106
Default

numa de asta intrebam:

Quote:
Originally Posted by \"Ko Racing\"
Baiati ,am nevoie de ajutorul vostru sa gasiti o masina care al carei motor sa aiba in jur de 700 Cp pentru ca la randul nostru ,al organizatorior, vom aduce o astfel de masina!Nu dau alte informatii desprea aceasta,tocmai pentru a pastra un gram de surpriza!Va multumesc si astept sugestiile voastre!

muream de curiozitate ce masina are 700 CP
bobo32 is offline  
Old 06-06-05, 20:08   #39
TheTiger

Stage 2
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 26
Default

A8-u ala era d la MTM .... chiar avea 503 kai.....

eu am filmat toata chestia dar nu prea a fost interesant numa burn-out-urile kavasachiului!

cand le trag d p caseta le pun si aici
TheTiger is offline  
Old 06-06-05, 20:11   #40
GABBY_

Stage 5
 
GABBY_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,430
Member of:
[Opel]
Default

salut!hai sa va spun eu de ce nu merge treaba prin cluj.nu cred eu ca acolo nu sunt masini klumea, dar mi se pare cam mult taxa de intrare chiar mare de tot ptr spectatori.masini sigur sunt dar totul depinde de publicitatea care se face unui eveniment, si de multe ori aceasta depinde si de bani.daca isi baga coada si televiziunea sau un post de radio si gur se afla mult mai repede.o chestie importanta este aceasta mediatizare.organizatorii trebuie sa accepte si voluntari ptr ca spectacolul sa fie si organizarea sa se lege un pic.daca organizatorii sunt doar ptr ei atunci nu o sa se faca nimic in partea aceea de tara.data viitoare poate se va colabora macar cu un post de radio ptr mediatizarea evenimentului ca sa nu mai vb de banner-e si fluturasi distribuiti prin oras,licee.scoli si cluburi,discoteci.sunt multe chestii dar e si mult de vb si acum sunt cam obosit.poate cu alta ocazie.apropo eu sunt din CONSTANTA numai bine
GABBY_ is offline  
Old 06-06-05, 22:55   #41
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default


Pacat ca a doua oara e un semiesec la Cluj.
Important e progresul.
E adevarat ca din cauza ploii s-a intrerupt cursa?
Aveti masini tari. tari de pus la start?
Avem in plan TM si CJ e ok?
Veniti la TM cu masinile cele mai tari?
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline  
Old 07-06-05, 07:51   #42
sfigmo

Stage 5
 
sfigmo's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 908
Member of:
[Moderators]
[TIME SQUAD]
Default

Mai baga cineva o masina de 25 CP???eu m-as baga cu fiatul meu din 1964...dar trebuie sa am si unde participa...cu Dacia fac la 100 de m...mai mult nu ca masina mea e grea de la muzica si nu merge tare...se baga cineva? poate cineva cine fuge tare???daca trebuie pot sa ii dau in gura si sa ajung si la 95 KM/H !!!... ...bafta
sfigmo is offline  
Old 08-06-05, 15:43   #43
Godfather

Stage 2
 
Join Date: May 2005
Posts: 36
Default

bag eu una cu cutie automata .......eu zic ca compenseaza ! si o las si pe gaz , na ca sa nu zici ca is tzaran !
Godfather is offline  
Old 08-06-05, 15:56   #44
unu_nasol

Stock
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 5
Default

asa nu imi place cand cauta lumea nod in papura la orice ...
daca era soare si erau 100 de masini si 15 mii de oameni ... ziceatzi in mod cert ... aia s-au gandit numai la bani si au tras pielea jos de pe lume etc ...
daca am avea aeroportul 12 ore de dimineatza pana seara ... ar fi cea mai tare cursa din estul europei ...
cine zice ca nu a fost buna organizarea de data asta ... sa se uite inainte in gradina lui ... sa vada ca nu e in stare de nimic ... si dupa aia sa vorbeasca de ce creste la noi in gradina !!!
noi ne-am straduit foarte mult sa facem ceva frumos ... si sunt ferm convins ca urmatoarea va fi si mai bine si tot asa ...
in loc sa incurajatzi oamenii care vor sa faca ceva si sa-i sprijinitzi ... carcotitzi si vorbitzi aiurea ...
tin sa multumesc tuturor care au participat la acest eveniment si va asteptam si data viitoare ( care o sa fie si mai tare !!!! )
unu_nasol is offline  
Old 08-06-05, 18:47   #45
Dodo89

Stage 3
 
Dodo89's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 93
Default

Bag si eu o masinutza mica cu telecomanda de 2,8 CP .Dar nu mai mult de 100 de metri ca nu mai vad masinuta.
Dodo89 is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -