Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Reply
 
Thread Tools
Old 17-02-09, 13:40   #91
VENOX
CITROEN Driver

Stage 5
 
VENOX's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 1,903
Member of:
[Nissan]
[CITROEN]
Default Re: HELp!!!Tuning Trabant-ce tipuri de motoare merg pe el?

Quote:
Originally Posted by ALEX_Agressor View Post
Respectele mele...eram copii acu cu varsta am devenit mai inteplepti...pan la urmA e vorba de pasiune!care inca exista la mine...
Sa nu o iei in nume de rau, nu am vrut sa fiu rautacios dar mi s-a parut funny. Oricum spor si bafta la tunarit!
VENOX is offline   Reply With Quote
Old 18-02-09, 10:49   #92
ALEX_Agressor

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,554
Default Re: HELp!!!Tuning Trabant-ce tipuri de motoare merg pe el?

se poate sterge postul ..am ras destul
ALEX_Agressor is offline   Reply With Quote
Old 06-04-11, 20:53   #93
xenon24

Stage 2
 
xenon24's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 53
Cool Re: HELp!!!Tuning Trabant-ce tipuri de motoare merg pe el?

Quote:
Originally Posted by draculas View Post
cine ma face si pe mine sa inteleg o chestie , cumperi un trabant vai de mama lui cu 2 mil mai bagi in el inca 3 mii de euro sa-l aduci la o putere comparabila cu o vectra din 92 poate in loc ca , cu bani aia sa-ti cumperi respectiva masina si sa nu ai treaba , aici nu cred ca-i vorba de pasiune ci doar de prostie , dupa parerea mea ori faci masina cu ce-l putin 60% mai performanta decat majoritatea masinilor ori incepi sa pui CD la oglinda stiker nike pe luneta abtibild cu TURBO SPORT pe parbriz si alte alea din oser si speri sa prinzi panta destul de abrupta ca sa simti cum e la viteza de peste 80
Imi pare rau sa te dezamagesc,dar in loc sa iau un cazan de vectra din 92,mai bine reconditionez un trabi,ii fac un engine swap 1.3 vw golf adaug o turbosuflanta,tractiune integrala sau spate si mi-am facut masina visurilor.Si sincer sa iti spun in timp ce vectra-ul tau sta in fata blocului si il bate prafu,eu fac furori pe strazi cu un trabi tunarit.Asa e frumos,asta inseamna pasiune pentru masini,iei o rabla si din aia scoti torpila de masina,si nu conteaza daca trabantul meu "are o putere comparabila cu o vectra din 92" dar macar e masina mea,am muncit la ea si tin la ea.Si inca un motiv pentru care as face asta,trabantul e masina de care te atasezi si nu vrei sa mai scapi niciodata de ea,pe langa vectra la care o injuri toata ziua ca nu sta la relanti.Si nu e vorba numai decat vectra,mai toate masinile la mana a doua din Romania de azi au aceasta problema.
__________________
xenon24 is offline   Reply With Quote
Old 06-04-11, 21:06   #94
Victor_Is

Stage 5
 
Victor_Is's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 477
Default Re: HELp!!!Tuning Trabant-ce tipuri de motoare merg pe el?

xenon, vad ca esti din Iasi, fa cumva si ia legatura cu mine. Vad ca nu pot sa-ti trimit pm. Bafta!
Victor_Is is offline   Reply With Quote
Old 10-04-11, 12:51   #95
teknologic

Stage 3
 
teknologic's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 118
Default Re: HELp!!!Tuning Trabant-ce tipuri de motoare merg pe el?

sasiu tubular + motor de moto + carcasa trabi = WIN!
teknologic is offline   Reply With Quote
Old 10-04-11, 14:03   #96
Victor_Is

Stage 5
 
Victor_Is's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 477
Default Re: HELp!!!Tuning Trabant-ce tipuri de motoare merg pe el?

Quote:
Originally Posted by teknologic View Post
sasiu tubular + motor de moto + carcasa trabi = WIN!
Cred ca te complici. Un Trabant 1.1 si pus pe el un motor de 1.3 vw, refacut admisie , evacuare si voila!
Mult mai simplu decat cu adaptari ale unui motor de moto
__________________

Nu alerga mai tare decat poate ingerul tau zbura.
Glumeste in iubire dar nu iubi in gluma.
- Cumpar Trabant 1.1 (sau doar actele) pm , mail sau topic [click]

Jucarie pentru oameni mari - prezentare
Victor_Is is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -