Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Reply
 
Thread Tools
Old 01-09-09, 22:19   #316
Dolce CST
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,263
Member of:
[4Rally]
[VW]
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

Quote:
Originally Posted by zN3u View Post
atunci hai sa iesim cu pistoalele pe strada )) ce mai suntem in orase de wester atunci toti tupeisti ne calca in picioare eh ?
Ar fi o treaba=))))))))))))
Dolce CST is offline   Reply With Quote
Old 02-09-09, 08:50   #317
CristianD
Honda Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 599
Member of:
[Honda]
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

bah zN3u , tu sa iti iei carnetu inainte si apoi sa vezi sa nu apari aici. In rest bafta multa cu scoala si examenu.
CristianD is offline   Reply With Quote
Old 02-09-09, 12:23   #318
di48lo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 557
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

Quote:
Originally Posted by CJ-86-UHE View Post
... cel mai bine sa sa-ti vezi de treaba ta
+1

Rautatea nu poate fi vindecata cu... rautate Razbunarea nu rezolva nimic, chiar daca ai dreptate. O sa ai un dusman in plus.
di48lo is offline   Reply With Quote
Old 02-09-09, 20:45   #319
zN3u

Stage 5
 
zN3u's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 642
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

Quote:
Originally Posted by Dolce CST View Post
Ar fi o treaba=))))))))))))
Am intales ca la bulgari sunt pistoale cu aer comprimat ieftine acolo la un 50euro )

Quote:
Originally Posted by CristianD View Post
bah zN3u , tu sa iti iei carnetu inainte si apoi sa vezi sa nu apari aici. In rest bafta multa cu scoala si examenu.
da mah asa e mersi , sper sa nu ajung aici , om trai si om vedea ) ce sa faci Numai bine
zN3u is offline   Reply With Quote
Old 02-09-09, 22:52   #320
Kent8

Stage 5
 
Kent8's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,298
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

dupa ce sa mergi pana la bulgari?
mai astepti pana la 1 octombrie cand vin moldovenii si mergi la ise si intrebi un moldovean care are pistoale...
se vand la acelasi pret si aici..nu mai trebuie sa bati drumul pana in bulgaria
poate umpic mai mult aici...
Kent8 is offline   Reply With Quote
Old 15-10-09, 22:20   #321
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

O intamplare mai stupida am avut azi in parcare la Iulius. Mie nu imi plac cand sunt ocupate locurile de handicapati de persoane "jmekere" , cum pot alti 100 de oameni sa parcheze langa si sa faca cativa pasi in plus, asa ar trebuii sa faca oricine. Dar tot timpul se gasesc niste jmekeri care sa parcheze pe ele, fara sa fie in cauza. Azi am vazut 2 baietzashi cu un Ford Focus parcati pe unul din acele locrui, care era mai aproape de intrare, chiar daca la 3-4 locuri distanta de ei, erau altele libere. Cand trec pe langa ei, nu ma abtin, si ii intreb daca ei sunt chiar handicapati sau semnul si portiunea vopsita cu albastru nu inseamna absolut nimic pentru ei. IN primele secunde nu si-au dat seama cat de groaznica a fost insulta mea, dupa care si-au dat drumul la carne si mame pana am intrat in magazin si nu i-am mai auzit....

Acum 2 ani am parcat DIN GRESEALA pe un loc de handicapat in Munster. M-a vazut un politist, care nu era in timpul serviciului, a venit la mine, mi-a aratat legitimatia , mi-a spus cu ce am gresit si in 10 minute mi-a venit si amenda de 75 de euro.

In vara era o politista in fata la Cora care inmana biletele in care scria sa nu se lase lucruri la vedere in masini si alte tampenii. I-am zis ca mai bine ar supraveghea locurile pentru handicapati sa nu mai fie ocupate de toti comozii din Cluj, la care mi-a zis foarte senin, ca ea trebuie sa ii vada pe acei soferi cand parcheaza acolo, iar daca nu ii vede cand sunt la masina nu le poate face nimic. I-am zis ca eu nu am vazut scris asta in lege si am plecat.
-LEXION- is offline   Reply With Quote
Old 15-10-09, 22:44   #322
Fixius


Stage 5
 
Fixius's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 3,976
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[MERCEDES]
[VW]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

nu trebe sa iti pui minte cu tot felul de cretini, pt simplul fapt ca eu sunt bolnav din nastere si sunt mai rotund, cand ma iau de oamenii astia care parcheaza pe locurile special amenajate pt persoanele cu handicap, automat cretinii se i-au de fizicul meu..
si de acolo am tras concluzia ca: acei oameni care parcheaza in locurile alea, nu se respecta nici pe iei, daramite pe acele persoane care au dreptul sa parcheze acolo

mai bine iti vezi de treaba ta..
acesti oameni care fac parte din tara asta atat de frumoasa si de culta nu se vor schimba nici odata
si din pacate tot mai multi oameni de genul sunt atat in cluj cat si in romania asta..
__________________
Fixius is offline   Reply With Quote
Old 15-10-09, 23:34   #323
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

daca ar fi amenzi pe masura nu s-ar mai parca pe acele locuri
oriunde in tarile civilizate PLATESTI GROS pt aroganta de a parca pe locurile amenajate special pt persoanele cu handicap.
__________________

Fresh Touring Origination
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 16-10-09, 00:28   #324
MadManOvi

Stage 4
 
MadManOvi's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 175
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

Problema nu e ca amenzile sunt prea mici (is destul de piperate de fapt ) Problema e ca nu se dau amenzi la cine ar trebui sa se dea.
MadManOvi is offline   Reply With Quote
Old 17-10-09, 00:37   #325
team namo

Stage 3
 
team namo's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 166
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

Quote:
Originally Posted by -LEXION- View Post
O intamplare mai stupida am avut azi in parcare la Iulius. Mie nu imi plac cand sunt ocupate locurile de handicapati de persoane "jmekere" , cum pot alti 100 de oameni sa parcheze langa si sa faca cativa pasi in plus, asa ar trebuii sa faca oricine. Dar tot timpul se gasesc niste jmekeri care sa parcheze pe ele, fara sa fie in cauza. Azi am vazut 2 baietzashi cu un Ford Focus parcati pe unul din acele locrui, care era mai aproape de intrare, chiar daca la 3-4 locuri distanta de ei, erau altele libere. Cand trec pe langa ei, nu ma abtin, si ii intreb daca ei sunt chiar handicapati sau semnul si portiunea vopsita cu albastru nu inseamna absolut nimic pentru ei. IN primele secunde nu si-au dat seama cat de groaznica a fost insulta mea, dupa care si-au dat drumul la carne si mame pana am intrat in magazin si nu i-am mai auzit....

Acum 2 ani am parcat DIN GRESEALA pe un loc de handicapat in Munster. M-a vazut un politist, care nu era in timpul serviciului, a venit la mine, mi-a aratat legitimatia , mi-a spus cu ce am gresit si in 10 minute mi-a venit si amenda de 75 de euro.

In vara era o politista in fata la Cora care inmana biletele in care scria sa nu se lase lucruri la vedere in masini si alte tampenii. I-am zis ca mai bine ar supraveghea locurile pentru handicapati sa nu mai fie ocupate de toti comozii din Cluj, la care mi-a zis foarte senin, ca ea trebuie sa ii vada pe acei soferi cand parcheaza acolo, iar daca nu ii vede cand sunt la masina nu le poate face nimic. I-am zis ca eu nu am vazut scris asta in lege si am plecat.

si sa nu uitam de toti magarocii care opresc inainte de donermaxx la cafeneaua aia de cacat, tin sa la multumesc ca blocheaza banda, sa nu uitam de aia care parcheaza in intersectiile de prin cartiere pe langa celalalt rand de masini parcate deja la marginea drumului, etc...

p*la mea, concluzia ii ca traim intr-o tara de mocani inculti, ignoranti si lipsiti de bun simt, si nici maine nici poimaine, nici peste 20 de ani nu v-a fi diferit pentru ca asa ne este neamu prost si prostie transmitem mai departe la urmatoarele generatii...
__________________
ca raspuns la Basarabia pamant romanesc: TRANSILVANIA LIBERA!

poporul roman = 90% c*cat, dar si c*catul cuiva e aurul altuia...

Last edited by team namo; 17-10-09 at 00:43.
team namo is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 04:31   #326
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

azi o faza demna de un bizon autentic .. la iulius o masina de rahat a parcat pe 2 locuri de handicapati ( sa nu cumva sa fie atinsa)

felicitari dobitocului, esti un magar.
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 08:25   #327
vlad_VSV

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,341
Member of:
[Moderators]
[Fiat]
[2 Roti]
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

wob , aceeasi faza la polus )
vlad_VSV is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 11:35   #328
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

Quote:
Originally Posted by CJ-01-WOB View Post
azi o faza demna de un bizon autentic .. la iulius o masina de rahat a parcat pe 2 locuri de handicapati ( sa nu cumva sa fie atinsa)

felicitari dobitocului, esti un magar.

Zici de acea Alfa 147 neagra de pe la ora 18? Am vazut-o si eu, rusine proprietarului.
-LEXION- is offline   Reply With Quote
Old 19-10-09, 00:19   #329
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

nu era o alfa era o masina ''se servici '' colantata , nici nu stiu ce era .. o cutie .

inseamna ca nu sunt unicati astia , umbla peste tot.
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 19-10-09, 00:23   #330
Dolce CST
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,263
Member of:
[4Rally]
[VW]
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

de* servici
Dolce CST is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -