Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Reply
 
Thread Tools
Old 22-11-08, 01:39   #241
gangsta

Stage 5
 
gangsta's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 774
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[TIME SQUAD]
[SEAT]
Thumbs down Re: Accidente

Quote:
Originally Posted by Piry View Post
Nu e vorba de masina evident, dar e o mica mare asociere. Sa te intreb, cati soferi volvo ai vazut sa faca "reising" si sa-i dea pe pixda? cati soferi care conduc chrysler ai vazut sa-i dea in gura? si doar chrysler are motor acolo ni de 2-3-4 mii

In fine, 8 din 10 bmw-uri is forjate si punct.
Sunt multi care fac racing cu tot felu' de masini dar mentalitatea de om roman face ca BMW sa fie masina de racing chiar daca e din 1900 toamna...si doar ce masina mai este la bani relativ putini cu rwd si care si merge chiar daca e 1.8....(In comparatie cu volvo,renault, logan etc etc)?
Si cu volvo si chrysler poti merge side ways???

Si da,sunt forjate si forjate ca rezista si rezista si rezista ....asta daca poti sa detii controlul!
__________________
gangsta is offline   Reply With Quote
Old 23-11-08, 11:43   #242
sfigmo

Stage 5
 
sfigmo's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 908
Member of:
[Moderators]
[TIME SQUAD]
Default Re: Accidente

Quote:
Originally Posted by Piry View Post
cati soferi care conduc chrysler ai vazut sa-i dea in gura? si doar chrysler are motor acolo ni de 2-3-4 mii
Stiu io unu care incerca un PT Cruiser...si il stiu biiiineee
sfigmo is offline   Reply With Quote
Old 25-11-08, 17:30   #243
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Accidente

Quote:
Originally Posted by Piry View Post
In fine, 8 din 10 bmw-uri is forjate si punct.
very true, cunosc si eu un astfel de caz, baiat tinerel, si-a luat o pisicuta recent, ce conta ca nu are frane, important ca avea angel eyes, avea jante, avea stopuri clare, ce mai, mega tiuuning + bmw = love foarte mare. Nu a trecut o luna pana l-a facut pachet din fata ...

Legea asta cu taxa mica pentru masini vechi incepe sa ma streseze, s-au umplut strazile de zmei cu 316 mergand ca si in nfs.
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 25-11-08, 19:58   #244
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: Accidente

Quote:
Originally Posted by Bogdan_mb View Post

Legea asta cu taxa mica pentru masini vechi incepe sa ma streseze, s-au umplut strazile de zmei cu 316 mergand ca si in nfs.
Este oarecum normal.....daca ai masina de 2500 de euro, nu o grijesti nici ca unul care are masina de 5000 de euro, dar ca altul care are o masina de 10 ori mai mare la pret.

Eu urasc mai mult, pe cei cu Goalfe 3 cu stopuri de GT care fac slalom prin trafic, ca si cum ar fi cu Mini Cooper S

oricum, un 316i este luat la o "liniuta" si de un Logan de 1,6 ...spre orgoliul fiecarui posesor

Quote:
Loganul de 1.6 .. 16 valve are demaraj 0-100 de km/h in 10.2 secunde.

70-80% din BMW-urile care populeaza tara sunt cam asa:

BMW 316i …… 0 - 100 de km/h … in 11.9 secunde
BMW 318D(2005) …… 0 - 100 de km/h … in 10.6 secunde
BMW 318i (2005) …… 0 - 100 de km/h … in 10.0 secunde

Sursa: www.carfolio.com

Last edited by -LEXION-; 25-11-08 at 20:01.
-LEXION- is offline   Reply With Quote
Old 25-11-08, 22:54   #245
NightRider

Stage 5
 
NightRider's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 554
Member of:
[Moderators]
[Sun Racers]
[VW]
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

apropo de conduita soferilor in trafic, azi pe babes, langa molul ala ce se construieste,mai sus de new croco, vin eu, aveam prioritate, vine una bucata bascula imensa, ala, vede, forteaza, eu nu ma las, merg, ajung in fata lui, el tureaza , accelereaza brusc si se opreste la jumate de metru de mine, i dau claxon, el avea stop btw, dupa ce i dau claxon, se da jos, si vine catre mine sa ma scoata din masina,in mijlocul intersectie!!!!!! plin de lume in jur, eu vad, accelerez, da cu pumnu in geam cat poate..noroc ca nu s-a spart..nici nu stiu, sa rad sau sa plang..parca traim toti intr-un film cu prosti...
__________________
"I'm not insane, i'm perfectly normal, the world is insane..."

I drive a Bora with style :P
NightRider is offline   Reply With Quote
Old 25-11-08, 23:21   #246
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

spray paralizant. si pe urma sunat politia
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 25-11-08, 23:40   #247
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

i-ai luat numarul de inmatriculare? Poti face plangere la angajatorul lui
-LEXION- is offline   Reply With Quote
Old 26-11-08, 08:35   #248
Kent8

Stage 5
 
Kent8's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,298
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

eu m`am dus in feleac la observator sa ma dau cu masina duminica vin 2 ca avem 10 secunde sa disparem.
zic, da-i drum public, care-i problema...
apoi cand vad ca se dau jos aman2, eram cu alina, dau sa pelc, vin dupa mine, am zis ca ma duc spre turda si scap de ei, da de unde, o sunat la politie ca cica i-am amenintat cu pistolu si nustiu ce si o venit 3 masini de politie cu girofarurile dupa mine, mi-o desfacut masina in valcele in mijlocul drumului o venit cu pistoalele scoase la noi de zici ca eram infractori.
i-am zis la politati ca pot sa-mi desfaca masina dar daca nu gasesc nimic si se rupe ceva plastic imi cumpara nou.
mergem la sectie la declaratii, ia politaiu o foaie de hartie velina, alba imaculat si incepe si scrie.
eu, nume, prenume, adresa ( si ma intreaba, tu chiar pe strada aia stai? ), NUMAR DE TELEFON, apoi alina, apoi aia 2.
suna telefonul, mno ma, ai gasit pistolul, nu aveau nimic, am controlat tot...se pare ca cine-o sunat o vorbit aiurea, ce fac sefu?
poi dale advertisment si sa plece...
asta dupa ce-am stat 2 ore in sectia feleac de politie, dupa ce mi-o desfacut masina.
asa ca ce te miri daca vine unu in centru si-ti da un pumn in geam?
Kent8 is offline   Reply With Quote
Old 26-11-08, 08:48   #249
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

Quote:
Originally Posted by CJ-01-WOB View Post
spray paralizant. si pe urma sunat politia
cea mai buna varianta, i-l f*ti si tu, i-l f*te si politia, si i-l f*te si angajatoru lui (sau nu)...
tekno is offline   Reply With Quote
Old 01-12-08, 10:59   #250
sfigmo

Stage 5
 
sfigmo's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 908
Member of:
[Moderators]
[TIME SQUAD]
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

https://www.youtube.com/watch?v=Bei3n2vog3Y
https://www.youtube.com/watch?v=9UKlm...eature=related
https://www.youtube.com/watch?v=n8ha5...eature=related
https://www.youtube.com/watch?v=qoEfp...eature=related
si mai cautati pe youtube imagini cu traficul din Romania unde protagonistii sunt ROMANI...
LA MULTI ANI ROMANIA !!! TE IUBIM !!!
__________________

Uischi...I'll never forget you...
sfigmo is offline   Reply With Quote
Old 01-12-08, 13:51   #251
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

Am vazut is eu bataie in trafic in Cluj de vreo 2-3 ori...si odata era sa iau si eu ...

Din pacate, aceste intamplari vor fi tot mai dese pe la noi, multe masini, graba, orgoliu, superioritatea, prostia, toate la un loc nu pot face bine.
-LEXION- is offline   Reply With Quote
Old 01-12-08, 21:48   #252
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

Am fost pe la ora 16 pana la Valea Draganului, si pe drum, sunt cateva portiuni cu linie dreapta, unde se mai fac depasiri. Eu eram pe directia spre Oradea, liber in fata mea, iar directia spre cluj era foarte aglomerata. La un momentdat, pe o linie dreapta, erau 3 tiruri, si un ML negru in depasire, m-a vazut ca ii vin din fata, nu a facut nimic, i-am dat cateva flashuri si incep franarea, el nimic, depasea ca un prost, nu conta ca vine masina din fata. In ultima instanta, cand eram foarte aproape de ultimul tir care il depasea tembelul, eu intru cu rotile din dreapta pe nisipul de langa drum, sa nu intre frontal in mine, si scot mana pe geam si ii dau o bine-meritata m.ue. A terminat depasirea, si si-a vazut de drum.....un adevarat kamikaze.
-LEXION- is offline   Reply With Quote
Old 01-12-08, 22:52   #253
Kent8

Stage 5
 
Kent8's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,298
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

crezi ca`i singurul?
pana la oradea vezi 20 din astia
Kent8 is offline   Reply With Quote
Old 03-12-08, 18:12   #254
sfigmo

Stage 5
 
sfigmo's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 908
Member of:
[Moderators]
[TIME SQUAD]
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

Quote:
Originally Posted by -LEXION- View Post
Am fost pe la ora 16 pana la Valea Draganului, si pe drum, sunt cateva portiuni cu linie dreapta, unde se mai fac depasiri. Eu eram pe directia spre Oradea, liber in fata mea, iar directia spre cluj era foarte aglomerata. La un momentdat, pe o linie dreapta, erau 3 tiruri, si un ML negru in depasire, m-a vazut ca ii vin din fata, nu a facut nimic, i-am dat cateva flashuri si incep franarea, el nimic, depasea ca un prost, nu conta ca vine masina din fata. In ultima instanta, cand eram foarte aproape de ultimul tir care il depasea tembelul, eu intru cu rotile din dreapta pe nisipul de langa drum, sa nu intre frontal in mine, si scot mana pe geam si ii dau o bine-meritata m.ue. A terminat depasirea, si si-a vazut de drum.....un adevarat kamikaze.
Juca chicken...o vazut el filme :P
sfigmo is offline   Reply With Quote
Old 18-12-08, 15:02   #255
CristianD
Honda Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 599
Member of:
[Honda]
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

ieri am vazut ca, daca conduci regulamentar te trezesti cu blitzuri, claxoane si injuraturile de rigoare. Intre postu de control de la Lona si Floresti am fost depasit de 2 masini pe partea dreapta, desi puteau foarte frumos sa depaseasca si pe stanga (regulamentar). Depasiri urmate de claxoane si probabil injuraturi. Prin Floresti, iara blitzuri ... Eu mergeam cu 60 Km/h.
Care stie cat costa un detector radar decent ?
CristianD is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -