Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Reply
 
Thread Tools
Old 20-11-08, 11:42   #226
Piry
TIME SQUAD Member

Stage 5
 
Piry's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,105
Member of:
[TIME SQUAD]
Default Re: Accidente

imi place ca incet incet ajungeti sa-mi impartasiti ura pentru bmw-uri
Piry is offline   Reply With Quote
Old 20-11-08, 14:17   #227
Fixius


Stage 5
 
Fixius's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 3,976
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[MERCEDES]
[VW]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Accidente

si ce folos ca vine altu din contra sens sau din spate.. care are mai multa experiatza si-l omoara pe bietul copil care nu are experientza de un an...
__________________
Fixius is offline   Reply With Quote
Old 20-11-08, 14:39   #228
bzsa

Stage 5
 
bzsa's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,231
Member of:
[VW]
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Accidente

in anglia din cate am inteles nu ai voie sa conduci masina sinugur cat timp esti incepator dacat daca are in dreapta o persoana care nu este incepator
bzsa is offline   Reply With Quote
Old 20-11-08, 15:09   #229
Kent8

Stage 5
 
Kent8's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,298
Default Re: Accidente

asa`i si in germania
oricum piry nu`i vorba numa de bmw poate sa fie orice masina puternica, daca nu stii ce sa faci in situatii de criza nu mai conteaza marca.
totusi dupa 1 an de condus deja mai ai ceva reflexe ii altfel.

fixius sa stii o treaba, cand ai masina in parcare, ai posibilitatea sa mergi cand vrei cum vrei cat vrei cu ea...nu te mai intereseaza as`i dai in gura de sa`i sara pistoanele afara.
dar cand nu ai masina, ti-o da x sa te dai intr-o seara ii dai pana o nenorocesti ca mno...atunci ai prins si hai sa-i dau.
bine sunt exceptii care ii dau tot timpul si dupa x ani de condus, dar multa lume inceteaza sa mearga idioteneste dupa primul an

statistic vorbind
Kent8 is offline   Reply With Quote
Old 20-11-08, 15:26   #230
bzsa

Stage 5
 
bzsa's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,231
Member of:
[VW]
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Accidente

alta e faza aici daca iti cumperi tu masina si strangi bani sa iti cumperi o masina pe care trebuie sa o sa repari si sa o intretii sau iti cumpara mama sau tata masina si ce iti pasa de masina ca doar cumparam alta numa ca in multe cazuri nu mai au cui sa cumpere o alta masina
bzsa is offline   Reply With Quote
Old 20-11-08, 15:47   #231
Kent8

Stage 5
 
Kent8's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,298
Default Re: Accidente

ai dreptate
Kent8 is offline   Reply With Quote
Old 20-11-08, 17:22   #232
di48lo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 557
Default Re: Accidente

Cine a vazut ultimul epizod Top Gear, a vazut cum e in Finlanda. Acolo inveti sa caonduci 3 ani (!!!) pana iti iei permisul. Si nu treci la examen daca nu stii sa faci powerslide-uri si chestii din astea.

Dar totusi, parerea mea este ca nu numai instructarea INEFICIENTA este de vina, ci si educatia proasta. In Germania oamenii respecta regulile pentru ca sunt civilizati si educati, iar la noi toata lumea conduce cum vor muschii ei, pentru ca-s tarani needucati cu lipsa de respect fata de ceilalti. (Nu ma refer la nimeni dintre voi, pentru ca nici nu va cunosc personal voi cum conduceti... cine face reclamatii, inseamna ca apartine grupului de soferi despre care vormbeam )
di48lo is offline   Reply With Quote
Old 20-11-08, 23:56   #233
CristianD
Honda Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 599
Member of:
[Honda]
Default Re: Accidente

bmw-u ii masina faina si buna dar nu e pt toti inaptii care scapa de sub control si un 4wd
CristianD is offline   Reply With Quote
Old 21-11-08, 08:56   #234
KoKozula

Stage 5
 
KoKozula's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 627
Member of:
[LANCIA]
Default Re: Accidente

la noi tot pushtiu' de 18 ani care are o masina cumparata de tata se da gros ca cine ii el si ca el e king of the roadsi circula ca si cum noi restul nu existam pe sosele. ieri mergeam spre Floresti in coloana si in drept cu polusul s-o trezit un pusti din asta cu ceva Golf sa ma blituiasca disperat din spate, dar nu m-am tras fiindca era coloana... si el cand colo se grabea sa ajunga la ? la Metro. Of Of .. deja discutia asta trebuie mutata la conduita soferilor in trafic ...

E mult prea multa ingamfare si nimeni nu se gandeste si la ceilalti participanti la trafic. De aceea sunt atatea accidente.
__________________
_________________________
KoKozula was here ...
KoKozula is offline   Reply With Quote
Old 21-11-08, 10:20   #235
gangsta

Stage 5
 
gangsta's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 774
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[TIME SQUAD]
[SEAT]
Thumbs down Accidente

Quote:
Originally Posted by -LEXION- View Post
Dintr-o data BMW-ul nu e chiar asa TARE......nu a trecut chiar prin toata duba

Mai am un amic, care si-a luat un 318 din 93 ca e "tare", si a intrat in capul de pod din Iclod...acum e la spital cu prea multe rani. A fost mai tare capul de pod decat masina.

Chiar am zis, cati copilasi neexperimentati si-au luat pisicute, ca sunt TARI, si ei habar nu au sa conduca un carucior de butelii...parca vad, ca la prima zapada, toata santurile vor fi pline de BMW-uri tari!
Mah tot timpul e vb de sofer,nu de masina!Soferul e fucking idiot si nu masina...Si poate pt conceptia lui de handicapat 318-le din 93 e TARE...
dar realitatea este alta...si POC...mor toti dint-o data!

Dont blame the car, blame the driver!
__________________
gangsta is offline   Reply With Quote
Old 21-11-08, 12:34   #236
AK-ZER

Stage 5
 
AK-ZER's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 617
Default Re: Accidente

Quote:
Originally Posted by di48lo View Post
Cine a vazut ultimul epizod Top Gear, a vazut cum e in Finlanda. Acolo inveti sa caonduci 3 ani (!!!) pana iti iei permisul. Si nu treci la examen daca nu stii sa faci powerslide-uri si chestii din astea.

Dar totusi, parerea mea este ca nu numai instructarea INEFICIENTA este de vina, ci si educatia proasta. In Germania oamenii respecta regulile pentru ca sunt civilizati si educati, iar la noi toata lumea conduce cum vor muschii ei, pentru ca-s tarani needucati cu lipsa de respect fata de ceilalti. (Nu ma refer la nimeni dintre voi, pentru ca nici nu va cunosc personal voi cum conduceti... cine face reclamatii, inseamna ca apartine grupului de soferi despre care vormbeam )
In ceea ce priveste condusul suntem mai aproape de India decat de Germania
AK-ZER is offline   Reply With Quote
Old 21-11-08, 12:57   #237
Piry
TIME SQUAD Member

Stage 5
 
Piry's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,105
Member of:
[TIME SQUAD]
Default Re: Accidente

Quote:
Originally Posted by di48lo View Post
Si nu treci la examen daca nu stii sa faci powerslide-uri si chestii din astea.
si eu vreau sa fac scoala de soferi in finlanda!!!!

Quote:
Originally Posted by gangsta View Post
Dont blame the car, blame the driver!
Nu e vorba de masina evident, dar e o mica mare asociere. Sa te intreb, cati soferi volvo ai vazut sa faca "reising" si sa-i dea pe pixda? cati soferi care conduc chrysler ai vazut sa-i dea in gura? si doar chrysler are motor acolo ni de 2-3-4 mii

In fine, 8 din 10 bmw-uri is forjate si punct.

Last edited by Piry; 21-11-08 at 13:00.
Piry is offline   Reply With Quote
Old 21-11-08, 13:01   #238
Piry
TIME SQUAD Member

Stage 5
 
Piry's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,105
Member of:
[TIME SQUAD]
Default Re: Accidente

BMW......scoate sportivitatea din om si baga mortu-n casa ))))
Piry is offline   Reply With Quote
Old 21-11-08, 14:53   #239
Sebi
Cluj Street Racing Member

Stage 5
 
Sebi's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 650
Member of:
[CSR]
[VW]
[DAEWOO]
[SKODA]
[RENAULT]
Default Re: Accidente

Quote:
Originally Posted by Piry View Post
BMW......scoate sportivitatea din om si baga mortu-n casa ))))
) Mda combinatia perfectã.
Sebi is offline   Reply With Quote
Old 21-11-08, 22:45   #240
mafiozzo

Stage 5
 
mafiozzo's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,023
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
Default Re: Accidente

Da ati uitat si de cei care isi iau carnetu si hop tzop golf 3 de afara?... aniway... azi veneam dinspre apahida... un passat ultimu model iesea sau nsuh ce o facut din omv`u de pe dreapta cum intri in cj si so agatat cu un ford mondeu mai vechi.. saracu pasat o rupt .. 1 copacel si nu mai stiu ce ca nu am vazut bine si nu mam oprit ca ploua
mafiozzo is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -