Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

View Poll Results: De folos thread-ul sau inutil? :P
Da, util, ajuta. 21 70.00%
NU,nu ma intereseaza, inutil. 9 30.00%
Voters: 30. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 19-07-13, 13:25   #451
Yetisaurus.Akjas

Stage 2
 
Yetisaurus.Akjas's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 32
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Si eu as vrea sa modific ET-ul la niste jante de tabla, dar nu stiu cine s-ar inhama sa faca asa ceva...
Yetisaurus.Akjas is offline   Reply With Quote
Old 17-09-13, 21:22   #452
Tengu

Stage 5
 
Tengu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 806
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Nu este un service nou, functioneaza din 1998 si a fost printre primele service-uri specializate la reglaje directie cu aparate profi in Cluj, acum este sub managementul meu si va invit cu placere pentru orice probleme

Mai jos o descriere amanuntita

RM Auto Service - WEBCAR Center

Service autorizat RAR va oferim servicii de intretinere si reparatii la:

Sisteme de Suspensie, Franare, Directie, Alimentare
Ambreiaje si transmisie,
Schimbat kituri de distributie,
Schimb ulei si filtre,
Sisteme de iluminat,
Verificari complete, Constatari

Schimb Anvelope, inclusiv RUNFLAT
Echilibrat/montat roti inclusiv dimensiuni mari pana la 21 inc
h

REGLAJE DE DIRECTIE PROFESIONALE
Efectuam reglaje de directie de peste 15 ani la toate modelele de masini, inclusiv autoutilitare, masini de competitie - raliu, drift, etc



Va invitam la noi pentru o verificare completa si preparare pentru sezonul rece.
Oferim Constatare/Verificare GRATIS!
- constatare generala
- Verificat/Schimbat antigel
- Montat/Echilibrat anvelope iarna
- Reglaj Directie

IMPORTANT:
Avem experienta in domeniu de peste 15 ani
Folosim doar piese de calitate cu garantie.
Dorim sa avem cat mai multi clienti MULTUMITI !

Ne gasiti in Cluj Napoca pe strada Becas, Nr. 40, zona Andrei Muresan/Buna Ziua

Progamari: tel - 0264 440 488; 0729 120 752

Ne puteti gasi si pe facebook: RM Auto Service

https://www.facebook.com/RMAutoService


[IMG][/IMG]
[IMG][/IMG]
__________________
Tengu is offline   Reply With Quote
Old 18-09-13, 19:00   #453
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Doar nu te-ai mutat la Cluj ??
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 18-09-13, 19:13   #454
Tengu

Stage 5
 
Tengu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 806
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by CJ-01-WOB View Post
Doar nu te-ai mutat la Cluj ??
Ba da
Tengu is offline   Reply With Quote
Old 18-09-13, 19:17   #455
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

ce om
Next time cand sunt in za country iti scriu Enjoy
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 19-09-13, 10:00   #456
Tengu

Stage 5
 
Tengu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 806
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Sure thing, hai sa vezi supra

[IMG][/IMG]
Tengu is offline   Reply With Quote
Old 17-11-13, 13:18   #457
_heidi

Stock
 
Join Date: Nov 2013
Posts: 1
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by mottanu View Post
Stiti vreun tinichigiu cu raport pret/calitate bun pentru o zgarietura pe portiera spate de pe o skoda fabia 2 pe aici prin Cluj? E putin putin indesata tabla + ca trebuie vopsita la nuanta masinii.

salut ai gasit tinichigiu bun? daca da mi-l poti recomanda si mie te rog, am nevoie si eu pt a-mi indrepta + vopsi aripa din fata la o skoda fabia. ms mult
_heidi is offline   Reply With Quote
Old 24-11-13, 12:18   #458
teknologic

Stage 3
 
teknologic's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 118
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Salutare,

Reprezint Sport Garaj, este un mic atelier, relativ nou in Cluj, dar cu oameni experimentati. Am deschis anul acesta in luna Mai si ne ocupam cu intretinere si reparatii mecanice si electrice a autoturismelor, inclusiv utilitare, SUV-uri si offroadere hardcore . Dispunem de diagnoza multimarca si deasemenea comercializam si piese, anvelope si consumabile auto la preturi foarte competitive.

Pentru cei pasionati, va stam la dispozitie pentru conversii motoare, resoftari (prin colaboratorii nostri), montare standalone ECU, eliminare filtre particule, turbo upgrade, fabricare custom galerii evacuare, admisie, linii evacuare si intercooler, pregatire autoturisme 4x4 pentru teren. tot ce va trece prin cap, intrebati doar...


https://www.facebook.com/sportgaraj

0729 16 11 86

Cluj Napoca, Str. Martin Opitz nr. 15


Last edited by teknologic; 24-11-13 at 12:44.
teknologic is offline   Reply With Quote
Old 17-02-14, 19:04   #459
cristinatelemele

Stock
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 1
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

http://www.citynews.ro/Service-auto-...-cliente+12542

Quote:
Service-ul auto AutoFyg din Cluj-Napoca a fost obligat de Oficiul Judetean pentru Protectia Consumatorului (OJPC) Cluj sa plateasca unei cliente banii pe o piesa care i-au taxat-o ilegal. Atunci cand clienta s-a prezentat la service pentru bani, angajatii i-au dat doua pungi pline cu monede de 10 si 50 de bani.


Ana Totea si-a cumpart recent o masina second-hand iar la cateva luni i s-a stricat. Pentru a o reparara, soferita a apelat la service-ul AutoFyg. La trei zile dupa ce a scos masina din service aceeasi piesa s-a stricat din nou, iar femeia s-a intors pentru o repara pe garantie.


“Dupa ce m-am intors sa imi repare masina pe garantie, seful de service mi-a spus ca e stricata o alta piesa si ca trebuie sa platesc in jur de 3.000 lei pentru a mi-o schimba. Nu am fost de acord cu acest lucru si dupa ce m-am certat cu acest mecanic, am fost trimisa sa vorbesc cu proprietarul service-ului. Abia dupa discutia cu acesta mi-a fost reparata piesa corecta insa tot a trebuit sa platesc”, a povestit Ana.


Aceasta a facut plangere la OJPC, iar inspectorii au obligat AutoFyg sa ii returneze banii pe ce-a de-a doua lucrare.


Astazi cand s-a dus sa isi ridice banii, soferita a fost asteptata cu doua pungi pline cu monede. Atunci cand a cerut bani de hartie, administratorul serviceului i-a recomandat sa puna banii la cutia milei in cazul in care nu ii convine faptul ca i-au dat monede.
Rusine pentru AutoFyg ...multe probleme am avut si noi cu firma asta, acum ii ocolim de departe!
cristinatelemele is offline   Reply With Quote
Old 31-07-14, 16:29   #460
puiusandu

Stock
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 1
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Am probleme cu turbosuflanta la un Ford Focus 1.6 TDCI. In decembrie am pus una reconditionata care s-a stricat deja. Un service bun in Cluj care sa se ocupe de astfel de probleme stiti?
puiusandu is offline   Reply With Quote
Old 31-08-14, 12:34   #461
AndreiSpiti

Stock
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 2
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Detin un Ford Focus si am avut un accident minor. Ma gandesc sa repar masina ma Reprezentanta Ford.
A fost cineva la tinichigerie la RMB InterAuto in Cluj?

Multumesc.
AndreiSpiti is offline   Reply With Quote
Old 18-09-14, 09:15   #462
petru.tomsa

Stock
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1
Member of:
[VW]
Thumbs down Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Evitati Stelco ... pe strada Câmpina 62, Cluj-Napoca

De trei ori am fost la ei pentru un flexibil la toba de esapament, de doua ori au spus ca nu are nimic ca nu mai e original, etc, dar masina sufla in continuare pe acolo . A treia oara au montat alt flexibil si mi-au uitat o bucata de teava inauntru nesudata, libera la zorganit. In plus au atins cu flexul cutia de viteze si au taiat un pic din scut. Masina fiind un passat B5.

Rezolvarea avenit de la Sturimex pe care ii recomand si care mi-au facut masina silentioasa din nou.
petru.tomsa is offline   Reply With Quote
Old 24-03-15, 20:01   #463
conse_giuse

Stock
 
Join Date: Mar 2015
Posts: 1
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Cei mai mari tepari.
Am fost la ei pentru inlocuirea unei piese la masina,eu trebuia sa duc piesa si ei sa mi-o schimbe.De la inceput administratorul de acol a incercat sa ma forteze sa cumpar de la el piesa(cica noua).cand m-am dus cu piesa la ei au spus ca nu este buna,am fost si am schimbato si nici a doua oara nu a fost cica buna,defapt ei incercau sa ma forteze sa cumpar de la ei piesa care nu era noua ci tot second dar la triplu pret.Atunci am sunat la persoana care mi-a vandut piesa si a trebuit sa vina el la service ca sa imi monteze piesa.intre timp,cat am stat acolo au mai venit vreo 3 clienti nemultumiti care amenintau cu protectia consumatorului....in concluzie va recomand sa stati cat mai departe de schwartz service cluj..
conse_giuse is offline   Reply With Quote
Old 06-04-15, 09:06   #464
Yetisaurus.Akjas

Stage 2
 
Yetisaurus.Akjas's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 32
Thumbs up Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by petru.tomsa View Post
Rezolvarea avenit de la Sturimex pe care ii recomand si care mi-au facut masina silentioasa din nou.
Am auzit si eu de la cine a fost la Sturimex ca merita banii, desi nu e ieftin.
Yetisaurus.Akjas is offline   Reply With Quote
Old 22-04-15, 08:53   #465
aangelicalaura

Stock
 
Join Date: Apr 2015
Posts: 1
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

sal. am un ford ka din 2003, 1.3 si 44 kw, ma puteti ajuta sa gasesc un mecanic bun_ problema ce o am, fierbe repede motorul, consum mare de benzina, bate ceva pe dreapta ca si cum ar fi usa deschisa in mers si nu e, multumesc
aangelicalaura is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -