Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

View Poll Results: De folos thread-ul sau inutil? :P
Da, util, ajuta. 21 70.00%
NU,nu ma intereseaza, inutil. 9 30.00%
Voters: 30. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 14-07-08, 01:30   #136
pushtiutz

Stage 3
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 162
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

da un schimb de semeriunguri la supape si lucru in motor la un golf 3 ce imi recomandati?
pushtiutz is offline   Reply With Quote
Old 01-08-08, 15:03   #137
07 - DJ - MNX

Stock
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Cunoaste cineva vre-un mecanic BUN care ar dori sa se angajeze?

Reprezentanta CAMIOANE Cluj Napoca.

Conditii excelente.

Acceptam si tineri absolventi de scoala profesionala (mecanica), care doresc sa invete aceasta meserie.

Multumesc si astept raspuns.
07 - DJ - MNX is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 15:42   #138
zegra

Stage 1
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 15
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

salut, unde as putea sa fac si eu o scanare vag com si daca stiti niste preturi? :-s
zegra is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 16:09   #139
dody_cj

Stage 5
 
dody_cj's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 431
Member of:
[VW]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by zegra View Post
salut, unde as putea sa fac si eu o scanare vag com si daca stiti niste preturi? :-s
traian vuia 14-16
40ron
dody_cj is offline   Reply With Quote
Old 06-09-08, 14:34   #140
pumaovi

Stage 4
 
pumaovi's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 189
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

am probleme cu aeroterma... daca cunoasteti un electrician bun care se pricepe la asa ceva?????
pumaovi is offline   Reply With Quote
Old 08-09-08, 17:24   #141
loverboy

Stage 5
 
loverboy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 364
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Unde as putea sa imi schimb si eu ambreiajul...??? Ce service imi recomandati? Masina e o dacie 1310 L-as schimba eu dar din lipsa de spatiu nu pot nu am unde
__________________
JOS TAXA DE INMATRICULARE !
loverboy is offline   Reply With Quote
Old 08-09-08, 22:27   #142
di48lo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 557
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Ce service-uri se ocup cu resetari calculatoare (VW). Sunt sigur ca a mai intrebat cineva. Am cautat cu search dar nu gasesc nimic.
di48lo is offline   Reply With Quote
Old 08-09-08, 23:40   #143
CJ-86-UHE

Stage 5
 
CJ-86-UHE's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 593
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

si-a facut careva tinichigeria la compexit(skoda)? Nu stiti, lucreaza bine?
CJ-86-UHE is offline   Reply With Quote
Old 11-09-08, 23:58   #144
dody_cj

Stage 5
 
dody_cj's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 431
Member of:
[VW]
Exclamation Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by di48lo View Post
Ce service-uri se ocup cu resetari calculatoare (VW). Sunt sigur ca a mai intrebat cineva. Am cautat cu search dar nu gasesc nimic.
top auto sys traian vuia 14-16
tel 0744210220
dody_cj is offline   Reply With Quote
Old 12-09-08, 00:29   #145
mafia dj

Stock
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1
Thumbs up Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

deci mah in floresti este un vopsitor super bun il cunosc o gramada din cj ........pe principala dupa oncos (avram iancu)nu stiu nr dr il gasiti(CLAUDIU sau PICASO)meserias de meserias cuptor calculator pt vopsea la comanda incercati si nu cred cca o sa regretati
mafia dj is offline   Reply With Quote
Old 22-09-08, 11:07   #146
istv4n

Stage 2
 
istv4n's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 48
Wink Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by zegra View Post
salut, unde as putea sa fac si eu o scanare vag com si daca stiti niste preturi? :-s
Salut! Iti fac diagnoza completa, cu soft si interfata cu licenta (identic cu cel de la reprezentanta) la 35 RON. Nr tel: 0744 - 511 315

Ca sa nu fac inca un post - resetez si intervale de service, schimb limba la computerul de bord, etc.

Valabil pt VW, Audi, Seat, Skoda (gama VAG) fabricate dupa 1998 si orice masina (teoretic) fabricat dupa 2002.
istv4n is offline   Reply With Quote
Old 24-09-08, 08:19   #147
Antilles
Opel Driver

Stage 5
 
Antilles's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,450
Member of:
[Opel]
[VW]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Salutare,stie cineva numarul(sau un numar) de telefon de la Tip-Top service(asa credca se numesc) e vorba de service-ul de pe Bulevardul Muncii de la semnul CUG spre dreapta.....nu-i gasesc pe net si deocamdata nu sunt in Cluj...cand ajung vreau sa si bag masina in service ca si asa nu am unde sa parchez
Antilles is offline   Reply With Quote
Old 24-09-08, 08:24   #148
Antilles
Opel Driver

Stage 5
 
Antilles's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,450
Member of:
[Opel]
[VW]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Sau poate stiti alt service in care pot sa am incredere...am un Navara cu probleme mici dar enervante si l-am mai dus la cateva service-uri doar ca sa-l scot si mai rau.....problema e la relantii...daca il las sau apas ambreiajul in mers incepe sa vibreze foarte tare (ca si atunci cand moare motorul)dar turatia sta in 800 si ceva de ture...motorul nu se opreste dar suna si se simte ca naiba,mai e o problema la directie,trage putin spre dreapta,inca o problema la tampoanele de supravirare(sau cum naiba se numesc ele)...bara trebuie putin aranjata(cateva suruburi sunt cam slabite).....as fi recunoscator daca primesc ceva numere de telefon sa pot face o programare pe vineri sau sambata dimineata.
Merci
Antilles is offline   Reply With Quote
Old 24-09-08, 18:43   #149
MerlinSpitfire

Stage 4
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 179
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by Antilles View Post
Sau poate stiti alt service in care pot sa am incredere...am un Navara cu probleme mici dar enervante si l-am mai dus la cateva service-uri doar ca sa-l scot si mai rau.....problema e la relantii...daca il las sau apas ambreiajul in mers incepe sa vibreze foarte tare (ca si atunci cand moare motorul)dar turatia sta in 800 si ceva de ture...motorul nu se opreste dar suna si se simte ca naiba,mai e o problema la directie,trage putin spre dreapta,inca o problema la tampoanele de supravirare(sau cum naiba se numesc ele)...bara trebuie putin aranjata(cateva suruburi sunt cam slabite).....as fi recunoscator daca primesc ceva numere de telefon sa pot face o programare pe vineri sau sambata dimineata.
Merci
daca e motorul de 3l s-ar purea sa fie probleme mecanice . motoarele de 3 l de nissan au mari probleme .
MerlinSpitfire is offline   Reply With Quote
Old 10-10-08, 16:54   #150
kevin-ray

Stage 2
 
kevin-ray's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 36
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

O vopsitorie in Cluj imi poate recomanda cineva?
kevin-ray is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -