Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Reply
 
Thread Tools
Old 08-03-11, 08:27   #151
CJ-86-UHE

Stage 5
 
CJ-86-UHE's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 593
Default Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate

Quote:
Originally Posted by Zeull View Post
la iulius mall a fost cineva?
E scump si o spala cum au ei chef. Am platit un anumit program si am lasat masina acolo. M-am intors la masina mai repede si erau la interior. Programul avea inclus si aspirat in portbaagaj si solutie anti praf pentru bord sau ceva de genul. Portbagajul nici nu l-au deschis si pe bord a sters praful cu o carpa si atat. Cand i-am intrebat de ce nu au aspirat in portbagaj au zis ca nu are rost ca e curat si cand i-am intrebat de ce nu au dat bordul cu asa zisa solutie mi-au zis ca nu au si oricum nu ii invat eu cum sa isi faca meseria.
nu era cel mai scump program, dar am platit vreo 35 ron
__________________
Dimensiunea maximă pentru o imagine în semnătură este de 500x100 pixeli.
CJ-86-UHE is offline   Reply With Quote
Old 08-03-11, 09:35   #152
Zeull

Stage 3
 
Zeull's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 79
Default Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate

ok mersi m-ai lamurit , treburile alea le pot face si yo in fata blocului )
Zeull is offline   Reply With Quote
Old 23-03-11, 10:33   #153
Zeull

Stage 3
 
Zeull's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 79
Default Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate

Pe strada "Intre Lacuri" este o spalatorie "La Mimi" parca ii spune, spala destul de bine baietii si preturi acceptabile, ieri am fost, cu 13 lei mi-au facut exteriorul + ceara + cafea din partea casei si inca un lucru care nu lam mai vazut (cel putin eu) la spalatorii, dupa ce au gatat baietii iti pun covorase langa portiera, sa te stergi pe picioare, sa nu intri ud sau murdar in masina, cu siguranta voi reveni la ei
Zeull is offline   Reply With Quote
Old 23-03-11, 12:14   #154
elnino

Stage 4
 
elnino's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 285
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate

Fiind vremuri grele tot mai putini sunt dispusi sa arunce banii pe lux, asa ca bine fac cei de la spalatoria respectiva incercand sa-si fidelizeze cat mai multi clienti

Sa vezi cum majoritatea vor face lucruri de calitate sau cel putin lucruri in plus pentru clienti indiferent de prestari servicii sau vanzarea unor produse.
__________________
Colaborator Safety Broker - incheie un RCA si ai livrare la domiciliu. In plus la fiecare polita incheiata, donezi automat 1 RON fundatiei S.M.U.R.D.
elnino is offline   Reply With Quote
Old 23-03-11, 14:37   #155
micutu_flo

Stage 2
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 50
Default Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate

Salut, nu vreau sa patez reputatia celor din Zorilor, langa Profi, G94 parca dar cand am spalat la ei spuma acea activa parca era un sapun si ajuns acasa am observat ca jentile erau murdate intre spite, chiar daca nu pot sa zic ca nu a insistat cu jet-ul
micutu_flo is offline   Reply With Quote
Old 24-03-11, 16:08   #156
AB-04-ASS
Opel Driver

Stage 5
 
AB-04-ASS's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 664
Member of:
[Fiat]
[Opel]
Default Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate

Quote:
Originally Posted by Zeull View Post
la iulius mall a fost cineva?
Am fost si eu la ei. Am facut exteriorul doar, a fost ok spalarea dar nu imi place de loc atitudinea angajatilor. Se comporta ca si cum tu nu stii nimic, si ei sunt experti, daca le dai o sugestie te privesc ofensati... nu o sa mai merg la ei.

In schimb o sa merg la spalatoria de pe Intre Lacuri.

Ca fapt divers, stiti vreo spalatorie la care se poate plati cu cardul? In afara de spalatoriile de la benzinarii.
__________________
Ex: Seicento Sporting Abarth

My Opel Astra MKIV Coupe
AB-04-ASS is offline   Reply With Quote
Old 24-03-11, 16:44   #157
stefan72

Stage 3
 
stefan72's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 117
Default Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate

Quote:
Originally Posted by elnino View Post
Fiind vremuri grele tot mai putini sunt dispusi sa arunce banii pe lux, asa ca bine fac cei de la spalatoria respectiva incercand sa-si fidelizeze cat mai multi clienti

Sa vezi cum majoritatea vor face lucruri de calitate sau cel putin lucruri in plus pentru clienti indiferent de prestari servicii sau vanzarea unor produse.
cei care vor oferi calitate...vor rezista.

p.s.
un detailig nu se poate compara cu o simpla spalare sau curatire a interiorului.
solutiile de calitate pentru detailing nu sunt defel ieftine(nici macar la distribuitori). marea lor majoritate nu se gasesc pe rafturile magazinelor.

pe langa solutile de curatat, vin cele de intretinere, protejare...
alea fac toti banii dati pe un detailing.

in cluj gasesti servicii de calitate...dar si pretul este pe masura.
stefan72 is offline   Reply With Quote
Old 11-08-11, 09:48   #158
PZZ07

Stock
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 2
Smile Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate

Personal cred ca n-o sa fi dezamagit daca speli la spalatoria La Mimi de langa Iulius Mall, cred ca-i pe strada Intre lacuri.
Au niste baietii faini si seriosi, dar au si o cafenea unde poti sa astepti, sa te uiti la un meci si chiar sa bei o cafea sau un ceai din partea casei.
Tre sa recunosc ca sunt perfectionati pe cosmetica auto. Intrati pe facebook, Spalatorie La Mimi.
Numai bine va doresc,colegilor!
PZZ07 is offline   Reply With Quote
Old 11-08-11, 09:57   #159
PZZ07

Stock
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 2
Smile Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate

Incearca la baietii de la Spalatoria La Mimi de langa Iulius Mall. Iti scot orice pata, iti degreseaza orice plastic, chiar si elementele de casatorie si fac cosmetica cu polish profesional. iar sefa de acolo ii foarte cumsecade.

Last edited by PZZ07; 11-08-11 at 09:58. Reason: Aici trebe sa mergem macar sa incercam
PZZ07 is offline   Reply With Quote
Old 11-08-11, 23:00   #160
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate

PZZ07 tu ce functie ai acolo la spalatoria aia ?
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 22-08-11, 06:57   #161
dantesc

Stock
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 1
Default Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate

Salutare baieti !
Spalatoria auto M.C.M. de pe str Frunzisului 17/a ,a doua la coborarea variantei Zorilor-Manastur pe partea stanga sau prima la urcare pe partea dreapta va ofera la 20 ron o spalare completa interior+exterior iar la 25 de lei serviciile sunt integrale (silicon,solutie jenti, solutie cauciucuri,aspirare port-bagaj,odorizant interior) sau la alegere solutie pentru curatarea plasticurilor.
Totodata aici se curata tapiterii cu preturi incepand de la 100 ron .
Preturile sunt aceleasi atat pentru autoturism cat si pentru SUV (10 ron exterior+10 ron interior). Iar in curand vom implementa un serviciu de programari pe net prin care va veti alege singuri ora,data si operatiunile pe care doriti sa le faceti la autoturism. Plus un alt serviciu noutate cred in toata tara prin care daca sunteti foarte prinsi si nu aveti timp sa va deplasati personal la spalatorie masina va fi dusa si adusa inapoi spalata contra unei sume modice (5 ron) in plus fata de tarifele practicate.
dantesc is offline   Reply With Quote
Old 06-01-12, 23:56   #162
danimaxim

Stage 1
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 15
Default Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate

Quote:
Originally Posted by CJ-18-DOR View Post
Spalatoria G94 in Zorilor langa profi eu stau vizavi si e plin tot timpul deci banuiesc ca fac treaba buna as spala si eu daca as avea ce
Prima data cumpara-ti masina baa))))))glumesc Dorule
danimaxim is offline   Reply With Quote
Old 07-01-12, 10:46   #163
AndreiKMK

Stage 3
 
AndreiKMK's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 131
Default Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate

Daca stiti cumva , as vrea o spalatorie premium, sunt dispus sa platesc si 50 de lei pentru un exterior, doar sa nu mai vad cum arunca unu-altu cu spuma pe noroi direct si sterge cu buretele.

Va multumesc.
AndreiKMK is offline   Reply With Quote
Old 07-01-12, 11:18   #164
Champion

Stage 5
 
Champion's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,513
Default Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate

Era una mai scumpa si unde faceau bine, pe strada Fabricii de Zahar (nu stiu exact numarul), cum mergi spre Palatul Copiiilor (de pe Ialomitei), in dreapta, apoi imediat pe dreapta intr-o curte da nu-mi amintesc cum se numeste


Edit : http://www.cluj4all.com/adrese/trans...,22/cartier,3/ Bepa Impex
__________________
dati-mi un ciocan sa-mi indrept comportamentul
If I'm going to Hell ... I'm going in an BMW
the joint makes me high, but BMW makes me fly
In a BMW, happiness isn't around the corner, happiness is in the corner.
Champion is offline   Reply With Quote
Old 10-01-12, 17:16   #165
Mirel1919

Stage 5
 
Mirel1919's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,739
Member of:
[VW]
Default Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate

Quote:
Originally Posted by Champion View Post
Era una mai scumpa si unde faceau bine, pe strada Fabricii de Zahar (nu stiu exact numarul), cum mergi spre Palatul Copiiilor (de pe Ialomitei), in dreapta, apoi imediat pe dreapta intr-o curte da nu-mi amintesc cum se numeste


Edit : http://www.cluj4all.com/adrese/trans...,22/cartier,3/ Bepa Impex
Interior - exterior Selgros = 16 RON
Spalat de calitate + un interior facut de nota 10+. Silicon, sters geamuri, aspirat, solutie pt piele TOT. Chiar merita sa va spalati masina acolo.
Mirel1919 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -