Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Reply
 
Thread Tools
Old 05-03-10, 14:55   #1771
licu1

Stage 4
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 216
Default Re: Accidente

am vazut si eu mai inainte era un seat ibita argintiu destul de sifonat dar nu destul de tare pentru a fii victime
licu1 is offline   Reply With Quote
Old 09-03-10, 10:20   #1772
donz

Stage 5
 
donz's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 716
Member of:
[Opel]
Default Re: Accidente

Quote:
Originally Posted by elnino View Post
) =)) ala cu caddy ii un prieten, asa e cand ii dai ca surdu-n clopot, ii multumeste si acum celui de sus ca a scapat nici nu avea centura ) din masina a scapat intreg spoilerul fata, complet neatins si rezervorul cu plinul facut ) care la impact s-a smuls de restu masinii
( ati vazut cum au intarit aia gardul ) )

aaa era sa uit si laptop-ul omului
donz is offline   Reply With Quote
Old 18-03-10, 09:11   #1773
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: Accidente

http://www.stiridecluj.ro/social/acc...-de-un-olandez
-LEXION- is offline   Reply With Quote
Old 02-04-10, 14:33   #1774
elnino

Stage 4
 
elnino's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 285
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Accidente

Sa va povestesc ce am patit azi:

Ies din parcarea de sus de la Iulius si ma indrept spre ise.
Sunt 2 benzi din care la un moment dat se face una.
Eu eram pe partea dreapta, iar un Touareg pe stanga. Banda lui se terminase, deci trebuia sa intre pe banda mea.

Fara sa-l intereseze ca eu sunt acolo a intrat in mine, m-a acrosat in spate.
Am obs. ca m-a lovit, dupa care vroiam sa opresc undeva in parcarea din fata mallului, iar asta nervos ma depaseste pe dreapta si ma acroseaza iar. S-a intamplat in fata a 30 de oameni care asteptau in statie, plus ca era in cadrul unei camere de supraveghere.

Ma dau jos din masina la care face scandal ca ce m-a apucat? de ce nu-i dau prioritate. Eu m-am dus in statie sa le cer nr de tel si numele catorva martori + sun la politie sa vina sa-l potoleasca.
M-a amenintat ca sa am grija ce fac, daca vroia ma tavalea cu touaregu lui,etc.

Alea de la politie mi-au zis ca nu vine nimeni daca nu-s victime, chiar daca e scandal. (o atitudine foarte "europeana" a politiei). Deci trebuie sa astept sa ma bata ala sa poata veni politia ....
I-am zis sa se linisteasca ca au vazut 20 de oameni ce s-a intamplat si sunt si camere de supravegheat. Dupa care s-a inmuiat si a inceput sa-si ceara scuze.

Acuma as putea sa ma duc la politie la constatari sa depun o plangere impotriva lui sau sa-mi fac masina pe RCA-ul lui (Allianz Tiriac).
Masina mea e lovita in partea fata, bara rupta, vopseaua dusa. De pe aripa spate a iesit urma de cauciuc.
Masina lui n-are nimic, m-a lovit cu rotile.
__________________
Colaborator Safety Broker - incheie un RCA si ai livrare la domiciliu. In plus la fiecare polita incheiata, donezi automat 1 RON fundatiei S.M.U.R.D.

Last edited by elnino; 02-04-10 at 14:38.
elnino is offline   Reply With Quote
Old 02-04-10, 17:25   #1775
di48lo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 557
Default Re: Accidente

Quote:
Originally Posted by elnino View Post
Eu eram pe partea dreapta, iar un Touareg pe stanga...
Am si ghicit ce s-antamplat

Sper ca ramane fara carnet o luna. Un pilot din asta a ucis 3 persoane anul trecut.
di48lo is offline   Reply With Quote
Old 02-04-10, 17:36   #1776
vladigrec

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 870
Member of:
[ALFA ROMEO]
Default Re: Accidente

daca au gipane se cred regii soselelor .. tipul de anul trecut cel cu porche-u de a omorat o familie ?
vladigrec is offline   Reply With Quote
Old 02-04-10, 20:21   #1777
tigermotorsport
Cluj Street Racing Member

Stage 5
 
tigermotorsport's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 567
Member of:
[Opel]
[CSR]
Default Re: Accidente

S-a intamplat ceva pe cluj-zalau? La pasarela unde intra camioanele dinspre gilau era deviat traficu.
tigermotorsport is offline   Reply With Quote
Old 02-04-10, 21:02   #1778
tigermotorsport
Cluj Street Racing Member

Stage 5
 
tigermotorsport's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 567
Member of:
[Opel]
[CSR]
Default Re: Accidente

Intre timp am aflat. La sancraiu almasului. Un Vw a intrat in depasire si a lovit frontal o cisterna. Pasagerii din vw au murit, cisterna s-a rasturnat, traficul e blocat si deviat pe ruta zimbor-hunedoara-cluj napoca.
__________________
I will rest when i am dead.
tigermotorsport is offline   Reply With Quote
Old 03-04-10, 00:15   #1779
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: Accidente

elnino, data viitoare spune ca sunt victime daca te intreaba daca sunt victime...vine salvarea, spui ca ti s-a parut ca cuiva ii e rau...si asta basta
in cel mai rau caz platesti amenda de 75ron in 48 ore DAR: s-a deplasat la fata locului un echipaj de politie care a constatat sa s-a intamplat accidentul, un echipaj de ambulanta care a constatat ca sunt/nu sunt victime, s-a inregistrat la 112 convorbirea si operatoarea a trimis masina de politie si ambulanta la fata locului.
daca zici ca nu-s victime...nu vine nici dracu si daca maine mai apare o banda poti sta linistit ca daca-i dai in judecate vei pierde.
data viitoare prefera o amenda de 75ron in 48 ore decat sa-ti repari masina pe bani tai.
bafta la asigurari, cu "criza" asta ai nevoie.
caz concret, CristianD :P
o ramas fara masina, se gandeste daca-i da sau nu in judecata pe asiguratori, dupa ce soferul vinovat a declarat ca el a fost vinovat.
werwceul is offline   Reply With Quote
Old 03-04-10, 09:47   #1780
elnino

Stage 4
 
elnino's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 285
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Accidente

Pacat ca suntem prea "mici" pentru astia cu SUVuri automate, si cine stie ce bisnitari cu bani...Daca n-ar fi infractiune, i-as bate pana le-as rupe cateva coaste.
Azi dimineata, cand ma indreptam spre lucru, iar a trebuit sa trag de volan la maxim si sa fac kamikaze din cauza unui Q7 care a iesit din parcare (vis a vis Sora) cand a poftit el. Ma abtin sa injur...
elnino is offline   Reply With Quote
Old 03-04-10, 10:00   #1781
tavirosu

Stage 1
 
tavirosu's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 13
Default Re: Accidente

Quote:
Originally Posted by elnino View Post
Sa va povestesc ce am patit azi:

Ies din parcarea de sus de la Iulius si ma indrept spre ise.
Sunt 2 benzi din care la un moment dat se face una.
Eu eram pe partea dreapta, iar un Touareg pe stanga. Banda lui se terminase, deci trebuia sa intre pe banda mea.

Fara sa-l intereseze ca eu sunt acolo a intrat in mine, m-a acrosat in spate.
Am obs. ca m-a lovit, dupa care vroiam sa opresc undeva in parcarea din fata mallului, iar asta nervos ma depaseste pe dreapta si ma acroseaza iar. S-a intamplat in fata a 30 de oameni care asteptau in statie, plus ca era in cadrul unei camere de supraveghere.

Ma dau jos din masina la care face scandal ca ce m-a apucat? de ce nu-i dau prioritate. Eu m-am dus in statie sa le cer nr de tel si numele catorva martori + sun la politie sa vina sa-l potoleasca.
M-a amenintat ca sa am grija ce fac, daca vroia ma tavalea cu touaregu lui,etc.

Alea de la politie mi-au zis ca nu vine nimeni daca nu-s victime, chiar daca e scandal. (o atitudine foarte "europeana" a politiei). Deci trebuie sa astept sa ma bata ala sa poata veni politia ....
I-am zis sa se linisteasca ca au vazut 20 de oameni ce s-a intamplat si sunt si camere de supravegheat. Dupa care s-a inmuiat si a inceput sa-si ceara scuze.

Acuma as putea sa ma duc la politie la constatari sa depun o plangere impotriva lui sau sa-mi fac masina pe RCA-ul lui (Allianz Tiriac).
Masina mea e lovita in partea fata, bara rupta, vopseaua dusa. De pe aripa spate a iesit urma de cauciuc.
Masina lui n-are nimic, m-a lovit cu rotile.
Pai daca au surpins accidentul camere de supravegheat poti linistit sa le prezinti la politie. Face constatare, iar daca se vad bine si numere de inmatriculare se poate sa primeasca acel individ si o amenda frumoasa.
tavirosu is offline   Reply With Quote
Old 03-04-10, 13:23   #1782
mafiozzo

Stage 5
 
mafiozzo's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,023
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
Default Re: Accidente

azi am avut si eu nefericitu accident langa regionala cfr pe 21 decembrie , pe la 11 dimineta veneam dinspre piata marasti mergeam spre catedrala, eram pe banda a 4a [ cea de langa statia de autobuz] un autobuz era oprit in statie, un pensionar cu o toyota era pe banda a 3a, in paralel cu mine, brusc trage spre mine [ era ud pe jos ] mi se baga in aripa si roata , ma ridica pe sus ating umpic autobuzu si direct in regionala cfr el a fost vinovat mi a dat asigurare etc, masina .. cred ca va lua dauna. faruri capota cadru motor lonjeron + altele care nu imi vin acu in minte...la pensionaru ala cu permis io dat 120 lei amenda si 3 puncte penalizare,, noroc ca nu era nici un om pe trotuar ca am zburat peste el si direct in regionala cfr am intrat.. feriti-va de astia batrani cu permis [ la inceput tot urla ca eu is de vina ca aveam viteza etc] aveam.. maxim 60. la inceput tot sustinea ca eu is de vina ca viteza si nu stiu ce, nici nu am apucat sa franez ... si totusi 120 lei amenda si 3 puncte?
__________________
Mixt -->

Last edited by mafiozzo; 03-04-10 at 13:30.
mafiozzo is offline   Reply With Quote
Old 03-04-10, 13:27   #1783
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: Accidente

najpa
werwceul is offline   Reply With Quote
Old 03-04-10, 19:38   #1784
elnino

Stage 4
 
elnino's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 285
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Accidente

mafiozzo, poate eu te inteleg cel mai bine...Iti doresc sa ai noroc la asigurator si sa se finalizeze cu bine
elnino is offline   Reply With Quote
Old 03-04-10, 21:03   #1785
mafiozzo

Stage 5
 
mafiozzo's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,023
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
Default Re: Accidente

pai, cu politia am terminat, acu sa vad cu asigurarile cum rezolv
mafiozzo is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -